Forum despre Comdata Service

eu Sambata, 8 Februarie 2014
e prima luna cand ia salariu si nu stiu cand ne intra pe card ,poate sa imi spuna cineva si cam cat o sa iau si data cand ne baga bani pe card
ela Miercuri, 12 Februarie 2014
Am dat interviu in ianuarie 2014 la sediul din Galati.Oferta 700 lei net cu crestere graduala in timp pana la 800 lei (in cat timp nu se stie), pe back office,fara tichete de masa in viata aceasta. Abs.de facultate cu licenta. Pentru informare.O zi buna tuturor!
gics rewind Joi, 13 Februarie 2014

Pentru o persoana care a lucrat doar 5 zile stii al naibii de multe!!!!! In scurt timp! Te felicit pentru perspicacitate!!!! Sa revenim la ce ai spus tu anterior:
Salariul tau, lucrand la ASM, e cu siguranta un salariu decent, adica cel putin 3000 RON de pornire pentru doar 8 ore pe zi, eventual cu pauza de masa si cu siguranta fara ore extra. Nu se compara cu amaratii de 1200 de Comdata....

Salariul... Stim deja ca al tau e minunat fara sa prestezi ore in plus. La Comdata.. asta e! Iti dau salariu de pornire dupa care, daca ai bunavointa si muncesti in plus, te plateste extra. Ajungi si la 1800-1900 de RON!!! Te fac sa muncesti atatea ore!!!!!
Chiar daca esti in Romania, lucrezi pentru o firma italiana. Banuiesc ca si vorbesti limba macar cat sa te exprimi in onomatopeice catre un italian. Poti sa ii adresezi o intrebare in limba ta materna apoi, din bun simt, daca vezi ca nu intelege, sa ii vorbesti in limbi de circulatie internationala ( ceea ce di primul tau discurs nu rezulta , si, mai apoi, romana nu este o limba de circulatie internationala....si in Engleza nu ai spus ca ai fi vorbit.... ) nu sa il consideri vita. ( si de aici deduc ca ai foarte putin respect fata de oameni in general) Una peste alta, in ASM, banuiesc , daca apare vreo persoana din afara tarii, stie direct sa vorbesca romana, suficient de mult cat sa nu aiba un rictus cand tu ii vorbesti ca limba noastra- nu iau in calcul celelalte limbi pentru ca nici tu nu le-ai integrat in discurs.

Cate firme sunt in dotare pt ASM in Romania? Pt Comdata sunt doar 4. Aici chiar esti prost informat(a). Poate vor fi 5, dar asta nu mai e treaba ta, avand in vedere ca nu mai esti aici, wright?
 Capsorul tau din dotare, tine-l pentru tine. Ai fost aici, nu era pt tine, du-te in glorie si nu mai improsca cu rahat. Sunt multi altii care pot sa o faca. Pana una alta, ce vad eu, rahatul il cream tot noi. Mizeria de peste tot ne-o facem singuri. Uitam ca asta este un job. Nu il respectam si nu suntem respectati din cauza asta. Nu zic ca staff-ul nu greseste, zic doar, sunt mai putini si ies in evidenta. Dar daca vrei sa vezi si sa expui toate problemele, incepe si mai de jos. La ASM cred ca e o echipa frumoasa( formata doar din tine... :P ) si lucrurile astea nu se intampla!
Sincer, mi s-a luat. Si nu de Comdata, de oameni. De oamenii care cauta defecte in fiecare lucru pozitiv sau negativ cum o fi el, de oamenii care au uitat de unde au plecat, de oamenii care afisaza 20.000 de fetze, de pupincuristi ( inevitabil, sunt si ei) , de oamenii care vin fara chef de munca, care pleaca de acasa doar ca sa plece si pun in spinarea altora ce ar trebui sa faca ei, de oameni neseriosi pe care nu te poti baza nici pana la usa.
Concluzia? Puneti mana la munca, daca nu va convine, cautati altceva. nu e politica. E job. Hai! La treaba! Sunteti in stare????
Ma astept ca maine sa primesc comentarii rele. Sincer, mi se rupe.
Night, all!

un fost angajat Vineri, 14 Februarie 2014
am lucrat o luna la ei ,dupa care am gasit ceva mai bun ,dar nu am primit niciun ban cea de contabilitate nu stia de ce am fost omis ,cum pot sa ii recuperez unde trebuie sa ma duc ?????
ion Vineri, 14 Februarie 2014

Cu siguranta ultimele comentarii sunt ale aceleiasi persoane. Dragii mei, Comdata este in Romania de vreo 7 ani, asa ca aceste comentarii lasa de dorit.
Pt cei care citesc pe aici evaluati comentariile negative si o sa vedeti ca vin din partea unor persoane care nu au lucrat mai mult de 5-6 luni.

fgfgg Marti, 18 Februarie 2014
un fost angajat - adreseaza-te in primul rand lor printr-o solicitare scrisa trimisa cu confirmare de primire (vezi sa-ti faci un xerox) prin care le explici situatia si le ceri banii iar daca in termen de 15 zile nu iti intra banii in cont / nu iti dau raspuns le faci plangere la ITM.
ticchi Joi, 20 Februarie 2014
trebuie sa ma duc la interviu la Galati e bine sau nu?
ticchiuta Sambata, 22 Februarie 2014
mai ticchi , ai citit ce a scris lumea pe forumul asta, sau ti-e lene sa citesti si sa iei o de cizie de capul tau?
nici macar in comunism nu ti se spunea ce sa gandesti, doar ti se sugera, tot tu erai libera sa alegi!
ba da chiar sunteti nesimtiti Luni, 24 Februarie 2014

bateti campii cu comdata voastra cu tot cu minimele si maximele inchipuite. aveti o mentalitate fara coloana vertebrala. Cat despre ala cu asm-ul afla bai asm inseamna area sales manager si castiga in 2010 ceva de genul asta :

Venituri lunare in vanzari

Asitentii de vanzari 300-500 euro

Reprezentant vanzari 500-900 euro

Area Sales Manager 800-1.200 euro

Key Account Manager 1.300-1.500 euro

Director de vanzari 2.000-6.000 euro

la care se adauga masina laptop si telefon pe care poti sa le folosesti si in interes propriu daca esti de comitet si nu sari calu' ca un prost increzut italienizat.

Nu sunt absurd poate a mai scazut din 2010 si pana acum dar nu cu mai mult de 25% si chiar si asa nu se compara cu 19 mil cu "strao" adica 24 de ore de munca zilnic si nici ala cert ca poate il iei poate nu unde de regula nu.

altu Luni, 24 Februarie 2014

Prieteneeeeeee bati campiiiiiii. Ia si tu valoarea medie a salariilor. O simpla cautare pe gogu itzi va da ce inseamna ASM, nu te mai da tu zmeu ca nu esti deloc. Nu va convine in comdata duceti-va frate unde vreti dar nu aberati pe aici.
Pt anumiti op. din Constanta care poate nu au terminat nici liceul si culmea...cu siguranta se descurca mai bine ca tine, sa ia un salariu de 1500-1900 RON e ceva pt ei. Alti angajatori nici nu s-ar uita la ei, iar daca da le-ar da minimul de 700 Ron.
Tu calificatule in vanzari dute unde oi vedea cu ochii....... ca sa itzi zic pe forumul asta unde sa te duci!
Cu siguranta , tu baiat destept, itzi imaginezi unde ai putea sa te duci... dar nu stiu daca ai mai avea loc , ca de... ai mai crescut .

Zmeul Marti, 25 Februarie 2014

Din ce vad eu asta chiar a cautat chiar pe google, de gogu nu am auzit... poate se foloseste acolo la voi la comdata.....unde toate sistemele informatice sunt de ultima generatie nu-i asa? Eu unul nu vreau sa fiu neaparat ASM dar 500 de euro ca agent cu tot cu bonusuri imi imaginez inseamna vreo 2300 de lei la care bineinteles se adauga si o masina nu duba sper si un telefon mobil iar ca cerinte minime : sa stii sa scrii o chitanta, sa citesti o factura, sa numeri banii fara sa fii tampit sa fugi cu ei ori sa-i spargi la pacanele :) si sa vorbesti cat de cat civilizat cu clientul. Nu vad la ce ti-ar trebui liceul si nu vad de ce ai face straordinari 24h/zi ptr fabulosul si obsesivul 1900 de lei. apropos vad ca ati mai scazut minima la 1500 de lei. Casm nasol! Mai ceva ca Nasdaq-ul. Stii ce-i aia sau ai nevoie de gogu? Ptr ca daca ai nevoie de gogu sa stii ca are probleme si e disponibil doar Dorel!
Dar sa revenim. Voi de fapt ce vreti? Necalificati si neinstruiti pe care sa-i prostiti ca nu-si gasesc loc in alta parte in conditii si subliniez conditii de munca mai bune salariul fiind doar una din aceste conditii? Pai de ce nu spuneti asa? Spuneti lucrurilor pe nume si nu va va mai reprosa nimeni nimic. Umblati cu cioara vopsita? In caz ca nu ati inteles unii dintre romani s-au mai desteptat in ultimii 10 de ani. Stim foarte bine ca intotdeauna se poate mai bine atat ca trebuie sa lupti pentru chestia asta.

Andreea Joi, 27 Februarie 2014
Ce va mai place sa va ascundeti dupa cate un pseudonim pe aici si sa aruncati cu rahat! Probabil este o modalitate de a va descarca! Sunt convinsa ca peste 50% dintre toti cei care ati postat pe aici, a doua zi v.ati dus la munca!Si unde oare daca nu la Comdata?
Eu lucrez la Comdata Bucuresti de 3 ani si nu am vazut nici un zmeu de pe aici sa ia atitudine si ocazii au fost !
Asa cum am zis:e mai usor sa te ascunzi pe aici si maine sa te duci tot la Comdata cu capul plecat!!!!
Vio Luni, 3 Martie 2014
Am fost la interviu si mi s-a spus ca nu se stie cand incep cursurile.aveti idee cat dureaza pana te cheama?
gabijupanu20@yahoo.com Marti, 4 Martie 2014
sunt gabi si sunt interesat de o eventuala angajare la aceasta firma. am 5 ani de italia in 5 ani am muncit numai cu italieni cunosc bine limba italiana.
un fan.... al comdatei! Vineri, 7 Martie 2014

comata Bucuresti anul de gratie 2014.Cum imi incep ziua de munca la comata? In timp ce urc pana la etajul doi al cladirii,ma gandesc cu groaza ca imi voi irosi 9 ore din viata in incaperea mult prea mica, inghesui-ti unul in altul, nu au fost nici o data generosi cu spatiul operatorilor si regret amarnic ziua care incepe. Cei destepti PARASESC PLEACA SAU SUNT CONSTRÂNSI, sa plece,in sali se simte negativismul.... nu auzi un cuvant de lauda din partea sefilor. sfatul pentru cei ce vor veni ? inarmati-va cu calm si rabdare... nu mor caii cand vor caini.

vio Luni, 10 Martie 2014
cum pot afla cand ma cheama?Am fost la interviu acum o saptamana....dureaza mult?va rog sa imi raspundeti
Patetic Sambata, 15 Martie 2014

Pe scurt ca sa inteleaga toata lumea:
am avut o experienta lucrand la aceasta firma timp de 8 luni.
bani: nivel mediocru( un salariu pe care il gasesti la orice colt)
cerinte: maxime(lmba straina si conditii de munca extrem de stresante)
respect:minim
Deznodamant: cine rezista si este multumit de viata oferita de aceasta firma sa fie sanatos(oasa)
O viata patetica pt. mine!
La Muuti Ani!
:o)

@patetic Sambata, 15 Martie 2014

Cred ca tine si de natura omului.... tu chiar vad ca esti patetic, si ti-as mai enumera cateva fraze dar nu vor vi admise de admini pagini.... Iauzi salariu mediocru.... prietene sunt 700 de angajati care poate vor sa ia acest salariu mediocru nu sa faca figuri pe hurta goala ca tine.

ideal copii topiti Luni, 24 Martie 2014

Ex. de alt retardat. Numai copii fara minte care asteapta sa vina vara sa stranga juma de suta de miliooooaaaannnee, dar la toamna o sa fi iar cu dintii la gard, si o sa itzi cauti de munca ... si nu prea o sa gasesti... si nu o sa ai traning(platit), dar de, pt un student ca tine ai toata viata inainte.

Comdata Vineri, 28 Martie 2014

Buna
Am avut si eu o experienta la aceasta firma.
M-am decis sa las si un comentariu deoarece cei ce se vor interesa de aceasta firma sa afle si o parere a unei persoane care nu ,,musca ,,si ,,latra,,.
Am citit coment-urile de mai sus si ma sperie.
Dar sunt convinsa ca nu toata lumea e asa.
La Comdata sincer nu e chiar iadul dar nici raiul.Sunt persoane intr-adevar care sunt lingusitoare,mai ales cele din afara localitatii,sau cu interese,dar munca e ok pana la un punct.
Dupa o perioada devine stresanta tare.Mai ales cand vezi fetele unora care se cred specialistii sau specialistele firmei.
Despre italieni ce sa va zic?Italienii ca italienii: talente si impresii de mari conducatori.Ca in italia ,cine e fost stie.
Parerea mea : mai bine la o firma romaneasca !
Banii la fel si nu sunt nici atatea aere de italia.