Forum despre Comdata Service

mod de lucru la Comdata Duminica, 30 Martie 2014

Salut
La Comdata am avut nefericirea sa lucrez cateva luni.Nu multe dar indeajuns.
Pot spune cu siguranta ca aceasta firma are o mare problema.
Cei ce lasa impresia ca se munceste ok sunt cativa ,,norocosi,, din pozitiile de ,,conducere,,.
Am citit cateva coment-uri dar Nimeni Nu Pune Punctul Pe I!
Se urla la locul de munca!
te haituiesc sa muncesti mai repede.
Saracii angajati si operatori se conformeaza pt. un de salariu care il gasesti oriunde.
Cand se desmeticesc pleaca.
De aceea si Angajarile Non Stop!

Fuoricllase Luni, 31 Martie 2014
Eu cred ca ar trebui sa fiti reactulizati toti! Au fost multe pers care au plecat " la mai bine" din firma si dupa luni de zile sau chiar 3sapt sau intors cu coada intre picioare si firma a acceptat
intoarcerea la munca! Concluzie/ salariul bun plata la timp ore platite strao etc nu sta nimeni cu biciul poti chiar lipsi ! Dc nu v ati inegrat nu cred ca aveti 5 luni legate la un loc de munca
Minciuni la prima vedere Marti, 1 Aprilie 2014

Salariul bun - Fals este un salariu mizerabil raportat la ce se da pe piata, iar conditiile de munca sunt execrabile
Plata la timp - Fals din nou se intarzie cu pana la o spatamana plata salariilor - deh sa-si mai traga si firma oleaca de dobanda la contul curent din unicredit tiriac bank
Ore platite strao - partial adevarat - platite dar nu integral adica la valoare dubla asa cum prevede celebrul cod al muncii ptr suplimentare pe scurt se fura ore masiv din 2 ore de strao ei iti contorizeaza doar una si te platesc practic la normal
Nu sta nimeni cu biciul - ULTRA MEGA EXTRA FALS - a se vedea mod de lucru la comdata : "Se urla la locul de munca!
te haituiesc sa muncesti mai repede."
Poti chiar lipsi - FALS - poti amana niste ore pe care le recuperezi fie prin overtime care nu ti se plateste extra ca doar recuperezi fie prin schimbare de tura care de regula nu prea se agreeaza decat in putine cazuri. In schimb daca nu au ei de munca - permesso fortat si bye bye esti ca un zilier dpdv al prezentei la lucru si al salariului atat ca salariul ti se raporteaza la luna calendaristica nu la nr de ore efectiv lucrate - multumim guvernului roman si tampeniilor de legi pe care le emite ptr asta
Integrarea - crezi gresit ! nu prea ai in ce sa te integrezi la comdata
Firma a acceptat intoarcerea la munca! -FALS nicio firma din Romania nu accepta intoarcerea la munca decat in cazuri speciale respectiv pila foarte mare sau o situatie dezastruoasa a firmei care are o nevoie super mega ultra extra stringenta de personal .

Bravo Dan Miercuri, 2 Aprilie 2014

Buna ziua.
Nu fac acest review pt Dan.
Dar Tin Sa Il Apreciez Atitudinea!
Total realista.
A explicat maxim care e situatia.
Eu va spun doar ca nu se merita.
Raport Bani/ Munca e infinit inechitabil.
Chiar si azi dupa 2 ani de la infiintare a sediului din Constanta ei angajeaza.
Nu sta lumea.Catziva care au un loc mai bun.In rest sanatate.Nu rezista nimeni.
Dar sa fim generosi incercati va rog.
Pe urma lasati un coment.

profu de mate Miercuri, 2 Aprilie 2014

Mda acestea fiind zise situatia este extrem de clara. Multumiri unde lucram.ro! Forumul s-a dovedit foarte util pentru ca ne-a permis sa aflam niste lucruri pe care in mod normal nu ai cum sa le afli la interviu si bineinteles sa evitam un astfel de angajator. Daca nu citeam aici intram si eu si cativa tovarasi cu capul inainte in ditai mocirla profesionala si umana.
Ba, bun siteul asta! Intra direct la favorite ;)
Tineti-o tot asa!

m Miercuri, 2 Aprilie 2014

Dragii mei, aceste cuvinte sunt adresate in special persoanelor care, cred cu tarie, si au formata o idee despre aceasta firma intr-un timp de lucru foarte scurt.
Este normal ca lumea sa plece si sa vina, sunt 700 de angajati si tind chiar spre mult mai mult.
Locurile celor care pleaca nu trebuiesc reintregite?
E normal sa fie si pers nemultumite, dar uneori chiar se exagereaza.

Bibi Miercuri, 2 Aprilie 2014

Draga "m" unde draq ai vazut tu 700 de angajati?

m Joi, 3 Aprilie 2014

O mare parte dintre voi, nemultumitii, aveti cu siguranta mai putin de 20-23 ani asa ca stergeti-va mucii din barbie si duceti-va la carat de sezlong'uri, ca tot vine sezonul.
Poate unora le convine sa munceasca la aceasta firma si vor sa isi ia un salariu frumusel sau cat de cat acceptabil.
Si nu stiu daca luati in considerare programul de 6.40, ca tot vorbiti de angajatori romani. Va rog sa imi spuneti un angajator Roman care va da un salariu de 10-12 mil / 6.40 h.

tzt.. Duminica, 6 Aprilie 2014

Te deranjeaza ca la 23 de ani iti dam clase? Pai normal, tu ce ai facut pana la varsta asta? Pe cine crezi ca prostesti tu cu 6h40min?Te-ai facut ca uiti de muncitul sambata. Da 6h40min numai ca x 6zile =40 de ore pe saptamana spre deosebire de 8hx5 zile=40de ore pe 15 milioane cat iti dau mjoritatea angajatorilor si sa am si eu we liber nu sa vin ca beleuzul la munca.

Adrian Miercuri, 16 Aprilie 2014

Eu unul sunt multumit. Daca stai in banca ta tot ceea ce se zice in aceste pagini sunt nimicuri. Sper sa nu fiu atacat.
Just Do IT! :))))

Ana Sambata, 19 Aprilie 2014

Este chiar o firma deosebita. Cand ajungi sa fi bun pe ceva anume te multa pe un alt departament ca nu cumva sa mai iei bonuri. Poti sa faci 3'4 lucruri. Ca tot bonurile alea le iei numai ca primesti o bataie pe umar si multumiri. Dupa un an de zile cu target realizat salariul este de 800 de lei asa ca nu va plangeti de 1000 ;))

miau Sambata, 19 Aprilie 2014

Mai nou Comdata Galati in loc sa te motiveze te ''retrogadeaza''.Daca atunci cand eram incepatori volumul de mic era mai mic si se lua in jur de 18 bonuri mai nou tl si supervisori nostri au decis ca pe lg sa mareasca volumul de munca cu un tmc de 180 :) pe chiamata deci la 8 ore ar insemna sa iei 160 de chiamata :) sa mai taie si din bonuri ca ce Doamne iarta-ma e Pastele si poate au si ei nevoie :),adk un operator cu experiente care face in jur de 100-110 chiamata sa ia 6-8 bonuri ca ce Doamne iarta-ma ?!La COMDATA se poate

tuluz Miercuri, 30 Aprilie 2014
O antrebare la galati a fost o greva zilele astea sunt din cta si la noi asa sa auzit
ruxandraa Vineri, 2 Mai 2014

buna ce imi spuneti despre comdata craiova? ms

adi Vineri, 2 Mai 2014
La craiova e ok. Sunt vreo 400 de angajati. Si pe aici vin si pleaca dar pertotal este un job ok. In craiova sunt din 2006 si vad ca inca se mentin. Ca peste tot sunt si nemultumiti dar nu cum se exagereaza pe acest forum.
GIGI Vineri, 9 Mai 2014
VREAU SA LUCREZ LA COMDATA CONSTANTA .LA CE NIVEL TREBUIE SA CUNOSC LIMBA ITALIANA ???
una ragazza Vineri, 9 Mai 2014
operatorul back office la ce nivel trebuie sa cunoasca limba italiana ?
ruxi Sambata, 10 Mai 2014
poate rezista cineva la comdata craiova,stiind sa vorbeasca nu perfect dar a fost chemat sa depuna actele si salariul la cat ajunge....inca ceva este greu partea cu perioada de formatare astept raspuns urgent!!!!DACA MAI AVETI SA ADAUGATI CEVA DE COMNDAT ACRAIOVA V-AS FII RECUNOSCATOARE..Ms
MIau Sambata, 17 Mai 2014
Am si eu o curiozita pt COMDATA CREIOVA CONSTANTA SI PE UNDE MAI E:Cate Bonuri se iau pe acolo?Si ce ce criterii se dau daca stiti!
amalia Miercuri, 21 Mai 2014
VREAU SA LUCREZ LA COMDATA CONSTANTA CA OPERATOR BACK OFFICE.
IMI SPUNETI SI MIE, VA ROG , LA CE NIVEL TREBUIE SA CUNOSC ITALIANA .