Forum despre Comdata Service

miau Joi, 22 Mai 2014
Amalia la Comdata nici operatorii callcenter nu mai trebuie sa stie italiana la nivel avansat si sa vb fluent asa ca don't worry :))))
Parerea mea Vineri, 23 Mai 2014

Salutare! Lucrez in comdata de appx. 18 luni la call center si pot sa spun ca este un loc oarecum bun pt. inceput. Acumulezi vechime si putina experienta apoi pleci linistit in locuri mai bune. Nu se cere experienta si nici italiana perfecta. mai mult nu mai spun! Va salut respectuos!

gegegege Vineri, 23 Mai 2014
salut! imi puteti spune cum e programul in aceasta firma?
P.P. Joi, 29 Mai 2014

Salut
Am lucrat la aceasta firma de call center.Eram curios ca toata lumea.
Parearea mea este ca daca vrei un job intermediar merge.Nu te baga cu ,,despetptii,, in seama prea mult.
Le- am luat si banii pe care trebuie sa iti dea in caz de incetare a serviciului.
Am stat acasa si am fost platit.bani putini dar oricum salariul e cam la fel...
Sanatate Comdata!

adina Miercuri, 4 Iunie 2014
are cineva nr d ela comdata din bucuresti??..ca eu incerc pe un nr care lam gasit pe net si nu raspunde nimeni....daca il aveti s aimi dati si mie!!!
mmgog Miercuri, 4 Iunie 2014

Si eu am lucrat akolo akum 1 luna la back office wind si vreau sa zik k am fost manevrate sa ne dea afara, ni s-a zis k nu avem calitate si k incheie ctr k noi ptr gresala altuia asta e ,toate sunt mana in mana bonurile le impart intre ele si noua ne zik k nu avem target,isi fak treaba k prosti 3luni si dupa sutu da nu credk mai dureaza mult si se va termina. italieni nu au nici o vina.

Ioan Sambata, 7 Iunie 2014

Salut , am auzit ca acum vreo o luna si un pic s-a facut greva la sediu din Galati , pentru ca nu le convenau salarile . Poate sa imi spuna cineva de acolo daca s-a intamplat asta ? daca da , Comdata Constanta trezeste-te . Daca s-ar opri firma oproximativ 2 ore v-a fi un dezastru credeti-ma . Poate asa reusim sa ne spunem si noi punctul de vedere . Daca ne plangem pe forumu asta nu o sa reusim nimic.

GINY Duminica, 8 Iunie 2014
Am o mare nelamurire . Operatorul back-office la ce nivel trebuie sa cunoasca italiana ?
Astept un raspuns .
Salut Ioan Joi, 12 Iunie 2014

Nu a fost o greva frate.. au ars la bonuri mai mult decat trebuia si a facut lumea galagie. Au luat la intrebari team looserii si supervizorii care la randul lor au inceput cu scuze si minciuni de tot felul.. o mizerie. In concluzie fiecare operator a bagat capul in pamant si gata. Eu nu pot numi greva o situatie de genul. De la faza aia... au inceput sa arda la sange si daca citesti mai sus ce spune MIAU.. are mare dreptate. Cum frate acum 2..3 ani luai 25 de bonuri si lucrai mai prost si mai putin iar acum cand ai experienta si tot ce trebuie.. nu mai primesti decat scuze si minciuni?

Mincinosi si mincinoase Luni, 16 Iunie 2014

Vai ce experientza naspa!Sa nu mai aud de firma asta vreodata!

comdata amore mio Marti, 17 Iunie 2014
17 iunie 2014, jurnal de razboi comdata
Bucuresti..... in incercarea de a evacua un angajat ,conducerea firmei a considerat de cuvinta ca cheme in ajutor doua brute sub forma unor agenti de paza.ca avertisment pe viitor ca cine se considera nevinovat si isi cere drepturile in acesta infecta firma,are sanse mari sa primeasca una pesto bot..... multumim conducerii, administratiei,pentru grija pe care ne -o poarta !asa sa va ajute dumnezeu!
coleg Galati Marti, 17 Iunie 2014
Doamne fereste ce-mi citesc ochii....daca e asa de grav si neplacut de ce mai lucrati acolo???? Sunteti toti niste masochisti altfel nu-mi explic. Sau dracul nu-i chiar atat de negru pe cat este prezentat aici. Va spun eu care e problema acestei firme : ofera posibilitatea unui loc de munca unor persoane fara experienta, fara maturitate profesionala, unor oameni care ori nu-si gasesc in alta parte ori nu-i angajeaza nimeni altcineva..... altfel chiar nu-mi explic. Sunt firme care au regulamentul intern foarte bine pus la punct fapt pentru care nu misti in front pentru ca azi esti si maine esti scos din sistem. Dar aceasta firma accepta asemenea angajati pentru ca sunt ieftini si platiti pentru nivelul pe care il au. Cand vor angaja oameni de calitate, cu experienta atunci aceste anomalii nu s-ar mai intampla. Asadar ai oameni de joasa calitate normal ca ajungi la situatiile prezentate pe acest forum. Sfat angajati : acceptati ceea ce sunteti!!!! Sfat angajator: spalati-va pe cap cu ceea ce ati angajat!!! E simplu nu????
xxxx Miercuri, 18 Iunie 2014
din pacate acesta este cruntul adevar.....nu-I placut deloc dar sa fim realisti : ai parte de ceea ce esti sau primesti de cat poti oferii ....ai pretentii si te consideri capabil si pregatit atunci cauti joburi care te reprezinta...corect ? nu esti suficient de pregatit atunci accepti ....aveau dreptate parintii nostril : pune mana pe carte daca vrei sa ai parte :) Urat limbaj se foloseste pe acest forum ....
cine lucreaza Duminica, 22 Iunie 2014
Salut.
Am lucrat la Comdata Services.
Nu mai lucrez la aceasta firma din foarte multe considerente.Bataie de joc,minciuni ar fi cele mai relevante motive!
Sanatate Comdata! Nu vreau sa mai aud de voi vreodata!
Limbaj de Educatie Lipsa Duminica, 22 Iunie 2014
Limbajul pe acest forum este foarte bine inteles.Problema O ARE CEI DIN CONDUCEREA COMDATA CARE DOLOSESC UN LIMBAJ LIPSIT DE ORICE FEL DE EDUCATIE SI BUN SIMT.PENTRU CA AU NEVOIE DE ACEST FEL DE OAMENI.
sanatate Comdata si Conducerea acestei firme !
Banii Duminica, 22 Iunie 2014

Luati le BANII! Nu credeti prosteala lor care o fac cu trimisul acasa.nu plecati acasa.sa va plateasca !
Daca va dau afara spuneti ca ii dati in judecata.Nu costa mult un avocat sa ii speriati.Mergeti cu el la firma si nu au ce sa va faca!Eu asa am facut!
Sanatate!

operator galati Joi, 26 Iunie 2014

am lucrat la comdata de cand s-a deschis si a fost primul meu loc de munca. nu vreau sa arunc cu noroi, pentru ca pana la urma, un salariu, prost sau bun, l-am avut, avand in vedere conditiile in care gasesti de munca astazi. o sa incerc sa fiu cat se poate de obiectiv. in primul rand, e un loc de munca curat, munca la calculator. salariile sunt platite la timp, programul e program, iar tot ce e peste se plateste (cat se plateste e o alta discutie). mediul de lucru e placut, poti sa socializezi cu oamenii si sa iti faci prieteni. suna ca o reclama, dar asa e. cam aici se opresc punctele pozitive, pentru ca in ceea ce priveste staff-ul, aici e o poveste lunga si e muuuult de discutat. cat timp au fost italieni in conducere la inceputurile firmei, era ceva mai corect tratamentul fata de angajati. dupa ce au plecat si au ramas romanasii in functii, au inceput sa taie si sa spanzure. team leaderii si supervizerii au impus un ritm de lucru si niste targete muuuult peste ceea ce cereau de fapt italienii, ca sa le arata alora ca "se poate". pentru a da bine in ochii italienilor si-au batut joc pur si simplu de cei care nu cu mult timp in urma le fusesera colegi. bonurile s-au redus si s-au tot redus pana nu s-au mai acordat deloc aproape in unele departamente, targetele au devenit de neatins, in schimb s-au inventat tombole absolut cretine cu tragere la sorti a "angajatului lunii" care primeste o prima in bani la salariu. daca ai avut ghinion sa te strici la burta sau sa-ti ia foc casa si ai cerut niste ore libere in luna aia, nu mai intri in urna "norocosilor". ca sa ti se ceara ore suplimentare in cazul in care nu ti s-au cerut cand erai la serviciu, te suna dupa program, iar daca se intampla sa raspunda altcineva la telefonul tau, e rugat de catre bietul team leader sa ti se comunice ca te cauta "seful tau". asta in cazul in care nu te intalnesti pe strada cu vreun tem leader care te prezinta persoanei cu care este drept "subalternul lui". cunoscatorii stiu despre ce vorbesc. nu exagerez cu absolut nimic. o sa mai revin cu alte completari. in concluzie, daca esti imun la marlanie, sau mai bine, dispus sa te balacesti in ea, daca nu te deranjeaza sa fii tras in caramida pe fata la bonurile la care ai dreptul sau la maririle de salariu care se fac cat se poate de discretionar sau deloc, daca vrei doar un loc de munca pasager si nu vrei sa iti faci o cariera din asta, poti sa incerci. am fost cat am putut de obiectiv si nu am exagerat cu nimic. cine mai vrea detalii sa intrebe

operator galati Joi, 26 Iunie 2014

la call center trebuie sa alergi dupa un scaun bun si dupa o pereche de casti cand ajungi la program, ca daca nu, iti rupi spatele si iti mananci nervii cu rablele alea fara roti si care se mai tin intr-un surub. targhetul se mareste, bonurile se taie, serverele alea merg de tot rahatul, iar supraveghetorii urla ca niste discuri stricate sa iei chiamata. de parca tu ai sta si ai freca menta. e un stres psihic continuu. clientii trag de tine sa le rezolvi treaba, team leaderul urla sa scurtezi timpul, tu te dai cu capul de birou ca nu se deschid programele, iar cand se trage linie, concluzia e ca tu esti singurul vinovat. ti se spune scurt si taios in fata ca exista metode sa iti atingi targhetul, ca sunt persoane care il ating. da, sunt, le numeri pe degetele de la o mana si aceste persoane trag pentru ca in naivitatea lor cred ma-sa e virgina, ca exista mos craciun, ca i-a adus barza si ca team leaderul le calculeaza pe bune productia. ceea ce le si doresc (financiar, desigur), daca nu se aliaza cu toata lumea care nu mai poate ca sa stopam putin avantul asta muncitoresc al baietilor cu 8 clase care ne conduc. sau bagati, fratilor, bagati, ca incet incet o sa va ceara sa coborati la un minut targhetul, ca le comunica ei la italieni ca se poate, ca angajatul roman e prost si tace si duce. imi e scarba. ne mancam intre noi in loc sa ne ajutam. de ce sa ne respecte strainii, daca ne vad ca ne calcam unii pe altii pe cap pentru un leu in plus? aia sunt fericiti ca au dat de as o gasca care sa ii slujeasca pentru un os aruncat de la masa lor. bravoooooo comdata

tudor Vineri, 27 Iunie 2014

Nici nu stiu cu ce sa incep.lucrez de 5 ani in firma.mai am 3 zile si ...demisionez.nu pot spune cate am intalnit( pe pielisoara mea) in firma asta am citit aici fff multe adevaruri .

tudor Vineri, 27 Iunie 2014

Nu este adevarat ca sunt bonificati bn cei ce muncesc mult.sunt penalizati cu explicatii stupide
Staful trage d la fraierii asti ptr ca au cum si de unde.nimeni nu spune nimic asa cum am facut si eu 5 ani deoarece aveam nevoie d loc d munk urgent.fiind mama singura.sau folisit la maxim de situatia mea si au muls kt au putut.se afiseaza un targhet dupa kare iar lumea trage sal atinga( depasindul uneori) iar in mom in care se dau bonurile ( sa ne intelegem...iti inmaneaza plicul c bonuri taiate )se schimba si targhetul.incercand sa intelegi cv le arati targhetul afisat la panou iar ei abia atunci t anunta k sa schimbat de cv tmp.in mom in care se termina de dat bonuri se afiseaza si targhetul nou.knd incerci sati faci dreptate ei trb so iei sistematic.treci p la tl.cica.dak el nuti rezolva pbm t duci mai departe la sv care iti spune k tb sati rezolvi pbm intai cu tl
Imposibil de mers mai departe...ajungi la secretariat unde se fac bonurile iar acolo ptr a lamuri mai bn situatia chiama sv( care nu maie de gasit) sau tl.cand cei doi( secretara + tl) se intalnesc inceark sa t convinga k t nu stii sa faci un calcul
Iar dak le dem k nu esti chiar prost knt e vb d munk si d banul tau incep sa se certe intre ei jum d ora deti vine sati iei kmpii.