Forum despre Comdata Service

tudor Vineri, 27 Iunie 2014
Am putu sa deschid acum dupa 5 ani gura tocmai ptr kmi dau demisi si sunt constienta k ma vor arde si la ultimul salar.e imposibil de lucrat la galati datorita stafului kre nu stiu( intentionat) sa faca calcule matematice simple.aaaa maririle d salar.in primul an nu mi sa marit cum tb salariul ptr k iam spus tl meu k nul sup si k imi fac doar munk mea.la a doua marire am avut noroc si miau facuto cum tb in schimb la a treia miau taiat din marire ptr k tl era prietena cu m.iti cer sa socializezi apoi te penalizeaza k ai socializat prea m.ar mai fi n...de pov.dar astept sa inchei cont c ei altfel imi taie tot salariul din ultima luna.deja au facuto cu 15 tichet
sami Sambata, 28 Iunie 2014
uuuuuuaaaa com data!!!! un stres total! daca stai bine cu nervii,du-te...dar nu vei rezista prea mult!! iti vei da seama la un moment dat ca-ti strici si relatia cu familia pt ca pleci cu nervi de la servici si-ti versi oful acasa. se fac mari diferente intre angajati,nu se dau pauze,stai cate 4 ore in fata calculatorului de nu mai vezi culorile...sunt multe nedreptati..ce mai e naspa!!
faceti cum vreti dar nu e cinstit! pentru unu muma,pentru alti....!
Craiova Duminica, 29 Iunie 2014
eu cred ca exagerati foarte ...foarte mult!!!! Nu este raiul pe pamant dar nici ce aberati voi pe aici!
cat despre diferente... tine de fiecare ce face si cat face, iar atata timp cat iti vezi de treaba ta poti iesi la sfarsit de luna cu o suma frumusica.
titi Duminica, 29 Iunie 2014
Au nevoie de angajati si ii schimba ca pe sosete. Daca aveti probleme cu ei adresati-va ITM ului desi o franciza italiana trebuie sa respecte codul muncii romanesc . Le convine sa plateasca 150 euro in Romania decat 800 euro in Italia! Daca sunteti student se merita daca nu nu!
gino Marti, 1 Iulie 2014
Ce pretentii are firma de la operatorul back office ? Ma refer la limba italiana .
tudor Marti, 1 Iulie 2014
Stai linistit k nu au mari pretentii.eu am fost accep doar cu " si" si " no" zikndumi k vb f bn.era un coleg de 22 de ani kre dupa apx un an d zile knd a fost intrebat d seful mare italian kti ani are a spus " due due". Deci?
Alisa Miercuri, 2 Iulie 2014
Si ca operator back office ce responsabilitati sunt?Ce presupune mai exact sa faci?
operator Comdata Bucuresti Joi, 10 Iulie 2014
Tudor, acelasi lucru se intampla si la Bucuresti. Aici nici sarbatorile legale nu se respecta.
boss Joi, 10 Iulie 2014

unii ar pleca dar nu au incotro si ei profita de lucrul asta , sunt sectii cu 3 sau 7 sefi sitrebuie sa-i duci in spate traiesc pe bonurile tale pe care nu ai cum sa le ceri ca nu sunt stipulate in contract si nu exista criterii de acordare, intr-un timp ne mai dadeau si cite un fluturas de salariu dar acum , nimic . cind pica sistemul unii sunt trimisi acasa, altii nu depinde de care parte a baricadei esti.Munca in sine e ok imi place ceea ce fac dar aroganta si stilul de pus pumnul in gura e groaznic nu ai dreptul sa spui nimic .Itm-ul a foste de vreo 2 ori si nu s-a intimplat nimic .muncesti ca robotul intr-un zgomot infernal cu usi trintite din5 in 5 minute, cu tipete gen andiamo ragazzi siamo basi, fara sistem de ventilare , cu un program de asazis8 ore, in realitate se sta cam tot timpul la strauri sub diverse pretexte.Cine crede ca rezista psihic sa vina la comdata constanta

user Sambata, 19 Iulie 2014

Salut pe cei ce sunt destul de corecti si au comenturi reale
Sa vorbim de aceasta firma putin

Se cere limba italiana la un nivel mediu,dar pe un salariu pe care il gasesti la orice colt,dovada ca mana de lucru este bereket.Nivelul de pregatire al angajatilor esti si el mediu.chiar in unele cazuri sub mediu.
Mediul de lucru este sub stres continuu si fara nici o motivatie,in afara salariului maret.
Se URLA (tipa) in sala de munca pentru a grabi procesul muncii.
Daca mai vorbim si de colegi ,nu are rost,ajungem la demisie in a doua zi.

Va urez succes.
A fost o experienta pe care sincer NU VREAU SA O MAI REPET VREODATA.
ARRIVEDERCI

gino Sambata, 19 Iulie 2014

E ADEVARAT CA LA CONSTANTA NU MAI ANGAJEAZA OPERATORI BACK OFFICE ??
AM TRIMIS C.V. SI NU M-AU CHEMAT LA INTERVIU.

Oana Alexa Joi, 24 Iulie 2014
Sediul de la Galati cum e?Sunt chemata la un interviu pentru postul de back-office si nu stiu ce sa fac...
comdata condamanta Marti, 29 Iulie 2014
cea mai infecta firma dintre toate in care am lucrat si am lucrat in vreo cateva
Cristina Miercuri, 30 Iulie 2014
Buna,as vrea sa stiu si eu cateva informatii legate de sediul din bucuresti,daca fac angajari cu carte de munca sau colaborare,cam cat e salariu si cate ore se lucreaza pe zi,sper ca imi va raspunde cineva. O seara buna :)
eu Miercuri, 6 August 2014

Salut pe cei ce sunt destul de corecti si au comenturi reale
Sa vorbim de aceasta firma putin

Se cere limba italiana la un nivel mediu,dar pe un salariu pe care il gasesti la orice colt,dovada ca mana de lucru este bereket.Nivelul de pregatire al angajatilor este si el mediu.chiar in unele cazuri sub mediu.
Se URLA (tipa) in sala de munca pentru a grabi procesul muncii.
Daca mai vorbim si de colegi ,nu are rost,ajungem la demisie in a doua zi.

constanta Sambata, 23 August 2014
eu am lucrat mai bn de 1 an iar cand am plecat doamnele de la administratie nu au binevoit sa imi faca actele de lichidare si nici banii pe zilele de concediu nu i-am primit,dar nu-i nimic astept raspunsul celor de la itm.....
CT Sambata, 13 Septembrie 2014
Pentru mmgog,in primul randa sa inveti sa scrii bine in limba romana si apoi sa vorbesti ca ai fost manevrata sa te dea afara.Tu cat ai lucrat acolo ai facut DEZASTRU pe tot ce ai lucrat,greseli URIASE.Ca se tipa?Tu ai stat 1 luna suntem pe back office de 2 ani si nu ne-am plans,pentru ca tot grupul a facut tot posibilul sa fie in taghet,sa-si faca orarul de lucru si acre au vrut si au putut au stat si ore stra.Tu decand ai venit te-ai plans ca nu stii sa faci aia,ca de ce sa lucrezi altceva care era la felcu ce ai facut.Nu te-a dat afara pentru greseala nimanui ci pentru greselile pe care le-ai facut tu cu mana ta pentru ca nu intelegi limba italiana si nu intelegeai ceea ce cerea clientul scris sau cand era cazul. In privinta bonurilor,nu se imparte la noi ,nu stiu de unde ti-a venit ideea ca oricum tu nu-ti meritai nici salariul.DRUM BUN si MULTUMIM CA AM SCAPAT DE TINE! ca si acum se trage dupa greselile pe care le-ai facut.Zici de calitate,normal ca se cere, daca tu lucrai intr-o intreprindere unde trebuia sa faci un anumit lucru sa aiba si calitate,ex. un scaun il faceai cu un picior mai scurt?Sau tu daca ai un abonament nu vrei sa ai calitate la serviciile oferite?Sau tu nu stii ce inseamna calitate?
@CT Luni, 15 Septembrie 2014
Vorbesti de calitate la 1200 de lei pe luna ? Care calitate ? E fix ca la marca 1 de la carrefour unde accentul se pune doar pe pret, calitatea fiind un atribut secundar in realitate.
Asa-zisa calitate care se traduce prin "tagheturi" la nivel de angajat e doar un mijloc de manipulare a fraierului de rand, un instrument, nu un scop in sine.
Oricum bonusurile si bonurile le incaseaza in primul rand pilosii, apoi se dau si pe merit, ca sa fie limpede.
Astept cu nerabdare urmatoare avarie la apa si delirul de la toalete. Stay tuned.
cpui Luni, 15 Septembrie 2014
Eu lucrez la comdata back office wind...si as vrea sa.mi permite.ti o replica la ce a comemtat "mmgog" fetitza...au trecut app 4 luni si tot primim reclamatii din frot ptr lini de tel dezactivate de tine...ca nu intelegi cr scrie ala pe racc este una ...dar sa nu cunosti ciftele este srigator la cer...bonuri nu aveai cum sa iei ptr ca aveai ffffffff multe greseli.....si target...NU....back office este o munca care se face cu cap...iar din mom ce tie ti sa desfacut contractul dupa 3luni......no comm....poti gandi singura...deci...cum ai tupeu sa vb aici si sa jignesti atatia omeneni cand stii destul de bine ce tampenii colosale si facut...Ex: vine tem din frot si zice ca unui cli i sa dezactivat linia de fix...dupa verificari se vede id operator...mmgog....raspundul ei...:hmmm....intrebare ptr voi ....daca ati fii in postura de sef cat timp ati tine un asemenea angajat...mentionez ca nu este un caz izolat...se repeta continu greseala...."""mmgog"" nu mai com ce nu trebuie....reimprospateaza.ti memoria .....
Galati Joi, 18 Septembrie 2014
La noi pleaca operatorii de call center catre alte locuri mai bine platite si linistite.. se pleaca pe capete. Pt cei care au plecat si vor pleca: mult noroc si spor la bani. Stafful actual merita din plin sa ramana singuri. Ei comanda ei executa, sper sa li se alature si femeia de servici la inbound :)))