Forum despre Comdata Service

saragosa band Vineri, 19 Septembrie 2014

mmgog bravo bine le-ai facut! dezactivati-le cartelele figurantilor de italieni care isi inchipuie ca pot sa faca ce vor prin tara asta sa le mai iasa fumurile de mari stapanaitori din scafarlie si sa le piara dispretul din priviri cand se uita la noi. Iar legat de partea ca se tipa eu mi-am luat un ghiul in cap in per de training ca am gresit nush ce porcarie pe care nimeni nu ne-o explicase iar in loc de scuze am primit amenintari din alea de baietzashi de cartier de la TL-ei: " ce ba ce ti-a facut ? doar nu te-a omorat" Si cand m-am dus mai sus la tanti si i-am explicat ca e la un pas de o excursie cu toata haita la sectia de politie ptr declaratii preliminare au devent toti niste mielushei mieroshi pe fata si ultraveninosi pe la spate. In fine am plecat in cele din urma de la ei cu salariul integral pe toata luna desi i-am onorat cu prezenta doar in cele 3 sapt de training dar ce pot sa zic a fost experienta interesanta.

delia Luni, 22 Septembrie 2014
saragosa, la ce te asteptai cand te-ai angajat la cdt? ai crezut in povestile fantastice pe care ti le-au trantit la interviu? sau tu nici macar nu ai cititi forumul asta inainte sa te angajezi?
ady Miercuri, 24 Septembrie 2014
CONSULTANT RELATII CU CLIENTII

Va rog sa-mi spuneti in ce consta interviul si ce salariu se ofera?
Multumesc.
Fost angajat Vineri, 3 Octombrie 2014

Multumesc ca am scapat de acea firma din Bucuresti. Nu recomand nimanui aceasta firma. Sunteti mintiti de la interviu. Conducerea habar nu are cu ce se mananca managementul.

ady Sambata, 4 Octombrie 2014
imi raspunde si mie cineva? poate un angajat pe acest post?
dRUMM Luni, 13 Octombrie 2014

ptr dragutul de dany,knd, mea ai luat 2300 de lei,ne spui si noua?? vino tu frumusel la etajul 3 sa-i vezi pe aia de la STU. in fata biroului si ia 800-850 de roni plus ore suplimentare sa mai ajunga cu 100 de lei in plus,isi bata capul cu clientii sa-i ajute si sa le rezolve problemele,de care ei nu sunt capabili nici sa/si inchida telefonul,in schimb ii injura pe operatori,iar operatorii trebuie sa taca si sa inghita si daca se intampla sa ridice un pic vocea operatorul k sa ajute sa inteleaga, ti se spune k ai tipat la client si k trebuie sa pleci in mea acasa si te trece nemotivat. Iar tu pleci in fiecare zi acasa cu nervii varza si tot pe tine te acuza de comportament indecent.

Call Center Comdata Miercuri, 22 Octombrie 2014
Salut

Am lucrat o perioada de 1 an la aceasta firma
Concluzia este ca nu se poate considera un serviciu stabil.Pentru o perioada determinata este ok.Altfel spus stresul si conditiile in care se desfasoara activitatea vor avea castig de cauza.
Firma incurajeaza acest fel de tratament deoarece angajeaza intr un ritm alert in toata perioada anului.
Sa mai comentez tipul angajatilor care au functii de conducere?Nu are rost.Argati!Dau cu biciul cat pot si exectuta ordinele primite fara nonsalanta.
Ca si experienta este o buna viziune pt. a vedea pana unde ajung oamenii sa se injoseasca.

Altfel ,salariul banal,se cere o limba straina,plus stresul si conditiile de munca - operatorii sunt tinuti sub un stres continuu, se urla la ei pentru a grabi procesul muncii:)) si multe altele...
Majoritatea sunt la o varsta la care nu comenteaza si nu stiu pe ce lume se afla pentru ca nu au experienta vietii.Si accepta acest tratament!

Sanatate Comdata!La cat mai multi angajati!
Oare? Miercuri, 22 Octombrie 2014
Am fost saptamana trecuta la un interviu, joi mai exact. A fost mai diferit decat ma asteptam,adica m-am interesat cam ce se intreaba,dar acolo mi s-a parut ca in alea 15 minut de interviu mai aveam putin si ii ziceam si ce-am facut la gradinita. In fine! Dupa terminarea interviului domnisoara tot le intreba pe colegele ei "ce credeti, ce ziceti?" tipa de langa ea" nu stiu ce sa zic" dupa care mi-au mai pus ceva intrebari" mi-au luat numarul de telefon,numele si au tinut sa mentioneze ca "sus sunt altii peste nivelul meu" . Ce sa inteleg prin asta ca o sa fiu contact sau mai baga o fisa?
nicky Miercuri, 29 Octombrie 2014

mda am lucrat si eu la ei, in mare parte ce se scrie de rau pe aici e adevarat, salariile sunt de mizerie comparativ cu munca ceruta si stresul aferent, conditiile de munca sunt infecte, nu au scaune functionale, calulatoarele se misca in reluarea reluarii inghetata la maxim, persoanele responsabile de instruire si supervizare sunt de-a dreptul iresponsabile si tind sa cred ca si incompetente , mie unul cel putin mi-au facut impresia ca habar nu au cum functioneaza softurile alea deci de suport tehnic nici macar nu se pune problema, mersul la toaleta este o veritabila aventura pe intuneric atunci cand reusesti sa treci peste urletele apucatelor care isi inchipuie ca omul mictioneaza la ordin dar nu-i problema ca duc lipsa si de neoane dar si de ferestre ceea ce bineinteles ne duce la urmatorul aspect duhoarea ce se s-a infiltrat pana si in pereti. poate s-ar putea trece peste toate astea daca acele strao cum le zic ei s-ar contabiliza corect si nu pe alte criterii dar din pacate realitatea este crunta.

luiza Vineri, 31 Octombrie 2014
nope nu se merita decat daca vrei sa iei 1200 de lei timp de o luna in care iti cauti un job adevarat
ionut Duminica, 2 Noiembrie 2014

O firma unde ti se vand foarte multe vise, iar atunci cand crezi ca se vor realiza dau cu tine de pamant de la cea mai inalta treapta.
Goooood job Comdata!

andrei Marti, 4 Noiembrie 2014
salut s-a deschis un astfel de call center si la pitesti si cam asa este nimic din ceea ce s-a spus la interviunu s-a adeverit,salariu pentru o limba straina in call center este mizer 800de ron fara bonusuri si fara bonuri deci ...tare sunt curios cum v-a fi ambientul in aceasta companie ideea este ca pentru o limba straina nu tocmai foarte vorbita cel putin printre pitesteni este un salariu extrem de mic!!!
verde<>aromat Joi, 6 Noiembrie 2014
Eu cred ca regurile sunt simple ptr toti.Vi, ai trei luni sa iti dai seama despre ce este vorbe....nu iti convine....iti vezi de drum.Nu te obliga nimeni sa stai intr'un ambient care nu iti este prielnic.
Angajare Comdata Sambata, 8 Noiembrie 2014

Salut
Ce se intampla frecvent la Comdata e clar!Angajeaza NONSTOP tot timpul anului,cand le pleaca o serie de angajari call center.
La backofice o un loc de munca mai ok,dar la callcenter e marea belea.Tipete,urlete,impingeri si multe altele.
Pleaca unu dupa altul...

Cam asa se intampla la Constanta...
Unii vi altii pleaca...pana la urma...nu o sa mai vina nimeni si o sa plece cine mai este in aceasta firma.o sa ramana cei ce le convine.Simplu!
Incerca si vezi !

Arrivederci Comdata!

George Marti, 11 Noiembrie 2014

Am lucrat si eu la comdata constanta timp de 8 luni.
Nu se respecta programul...nu se respecta orele suplimentare plus weekenduri la munca.eu am fost la wind, se pleaca pe capete.te baga la multi-skill ..tipa la tine ca stai prea mult cu clientul.

Razv Luni, 29 Decembrie 2014
Sa-mi bag piciorul, 3 euro pe ora, duminica?ce naiba e in neregula cu voi?!
AdrianaCC Joi, 9 Aprilie 2015
Am citit toate comentariile, de la inceput. In ciuda majoritatii parerilor negative, le-am trimis un C.V. acum 2 zile si imediat m-au si sunat pentru a stabili un interviu, dar in aceeasi zi. Din pacate in acel moment nu ma aflam in localitate, si mi s-a recomandat sa revin eu cu un telefon.

ok... Ideea e ca DACA stabilesc pana la urma un interviu, si presupunem ca trec cu brio, cam cat dureaza pana sunt anuntata de rezultat?

Si inca o intrebare: am inteles ca interviul va avea loc in limba italiana? Pe C.V-ul meu scrie ca sunt incepator, asa ca imi fac griji, nu stiu ce asteptari au in privinta limbii; nu prea ma descurc sa vorbesc, in schimb inteleg si citesc ft bine.
KittyCat Duminica, 21 Iunie 2015
Buna seara !

Imi poate da cineva detalii despre sediul din Pitesti ? Daca este vreun angajat pe aici , cu atat mai bine. Se cer studii superioare ? Mediul de lucru este placut , sau daca esti nou angajat intervine barfa ? Vreau sa stiu mai multe detalii! Multumesc.
Dani08 Miercuri, 16 Decembrie 2015
Salut, lucrez la sediul din pitesti, mie mi se pare foarte ok locul de munca, salariul este de 1200 lei chiar din prima luna in care se fac cursurile de pregatire, dar cei care nu stiu sa vorbeasca limba italiana vor face un curs de limba italiana si vor primi doar 7-800 lei, am vazut ca multi aici au scris ca se tipa la operatori, eu inca nu am intampinat astfel de probleme, noi lucram pe partea de outbound deci rar intampinam clienti care sunt nervosi. Si vroiam sa va anunt ca in sediul din pitesti se cauta foarte multi operatori mai ales pentru ca sa deschis un nou department, cel de fastweb, momentan lucram in sala 45 de operatori si inca se mai cauta. Ieri o fata de la administratie a venit in sala sa anunte ca cauta operatori pe partea de backoffice foarte mult, dar cauta persoane care cat de cat inteleg si pot vorbi limba italiana, nu cer studii superioare. Daca cineva vrea sa se angajeze la sediul in pitesti ii rog sa scrie pe contract la sfarsit ca au fost adusi de Daniel Alecsandru, multumesc. O sa mai raspund la intrebari legate de sediul din pitesti.
Fuzy Duminica, 28 Februarie 2016

Inainte sa spun ca am citit cam toate aberatiile unora de pe aici, pe alocuri transformandu-se in chat intre 2 care nu sunt altceva decat niste sobolani de biblioteca si comenteaza cu alte nume false, dar de fapt sunt doar 2, am sa va spun urmatoarele!
Nu stiu unde ati visat voi ca sunt salariile alea pt ca nu sunt! Salariile incep de la 1200 lei plus foarte multe bonusuri! Daca iti vezi de treaba si faci ceea ce ti se cere ca de aia esti angajat si nu patron, iti iei bani pe masura, care pot ajunge pana la 2000-2500 chiar!
Daca nu stii italiana, faci curs cateva saptamani in care esti platit cu 1200, nu mai putin. Dupa aia faci curs de specialitate sau perfectionare pe domeniul unde e nevoie de tine. In care normal ca esti platit la fel. In primele 3 luni poti pleca in ce moment doresti tu, iar dupa aia trebuie sa stai conform legii din Romania, ca in Romania muncesti si iei salariu tot in Romania la nivel de Romania, undeva la 20 de zile de preaviz!
Este o munca de birou destul de bine platita pt nivelul tarii noastre, pt ca nu faci mai nimic, stai si vorbesti la un microfon pe care`l ai legat de niste casti ultra usoare pe care nici nu le simti intr`un mediu curat, cum tu nu prea esti invatat, iar daca puti si cei din jurul tau iti atrag atentia, tu intri aici dupa ce ai fost dat afara putzoiule trepanat de facebook si bagi lumea in eroare si iti exprimi frustrarile in comentarii de 2 lei adevarate 0%, pt ca esti prea prost si incult sa faci o asa munca de birou, sa te speli si sa mirosi frumos, dar mai mult, sa te duca si caputzul!
Am prieteni si rude care lucreaza tot aici si nu s-au plans niciodata de tipete, urlete si tot ce aberati voi aici. Dar la ce lepre am vazut ca sunt unii, ma scuzati, meritat si niste palme peste ceafa! Sensibililor!!! Domnisoarelor!!! Vreti sa frecati menta si sa luati zeci de milioane! De aia suntem la nivelul asta si luam banii astia pt ca sunt majoritatea ca voi! Doar va plangeti si nu faceti nimic. Sunteti tari pe net dar in realitate... Sunteti prea prosti sa va faceti munca pe care ar trebui sa o faceti la locul de munca si sunteti dati afara sau plecat pt ca va simtiti mici de tot, fata de restul colegilor mult mai destepti, si intrati pe aici sa va spargeti in figuri si sa va certati intre voi ca distrusii!!!
Poti sa iti faci programul foarte usor, te inteleg aia pe acolo, nu tipa nimeni la tine daca iti faci treaba si recuperezi orele pe care le`ai vrut libere! Dar cum am zis, sunteti niste putori ordinare, care vor numai pauze, salarii mari, timp scurt de munca si sa nu faca nimic!
Majoritatea loserilor care comenteaza aici nici macar nu stiu unde are sediul firma asta, dar ei le stiu pe toate in interior! Daca sunteti frustrati ca nu ati fost angajati, sau ati fost dati afara pt ca sunteti prea retarzi, nu mai bagati pe toti in aceeasi oala! Oamenii aia care rezista ani de zile la firma asta si sunt intregi la cap si iau bani peste 2000 nu stau pe net, de aia nu veti afla mai multe "DE BINE" despre aceasta firma! Forumurile astea sunt facute pt cei care intra pe net. E ATAT de simplu sa ignorati o firma sau pe cineva daca nu va convine! Dar voua va place sa va hraniti cu rautate, cu invidie si sa aruncati cu noroi aici cu expresii vulgare, cretinoide si abjecte! Sunt convins ca multi nu intelegeti ce am scris pt ca am folosit niste cuvinte pe care le vedeti/cititi prima oara, dar totusi poate intrebati pe cineva daca nu stiti sa cautati in GOOGLE ce inseamna unele dintre ele!
IMI E SCARBA DE VOI SI DE LOCUITORII ACESTEI TARI FRUMOASE, PE CARE ATI TRANSFORMAT`O INTR`UN RAHAT de care se feresc toti!
Incercati sa va faceti o viata si sa lasati netul!!!
Trageti aer in piept! Iesiti la o plimbare! Respectati!