Forum despre Comdata Service

ion Sambata, 5 Octombrie 2013

Ca idee majoritatea comentariilor de pe acest forum sunt facute in necunostiinta de cauza. Nu zice nimeni ca nu sunt si "- suri" dar nu in halul in care se exagereaza pe aici.

User Sambata, 5 Octombrie 2013

Prietene Ion,cred ca tu esti cel ce vorbeste in necunostinta de cauza si pe langa asta la capitolul gramatica stai cam prost,sa nu mai vorbim de exprimare.Intamplarea face ca unii din noi sa mai cunoastem si persoane ce lucreaza in celelalte centre si sa ne putem spune o parere.In ceea ce priveste centrul din Constanta nu s-a exagerat deloc dar probabil tu esti inca vreun incepator si ai impresia ca totu-i roz si toti sunt lapte si miere.Asa ca lasa-ne cu laudele,mai informeaza-te nu te baga ca musca-n lapte daca nu stii cum stau treburile pe acolo.

cristi Duminica, 6 Octombrie 2013
Pt sediul din craiova puteti, cauta pe forumul asta: "IPS SRL", dar vad ca nu a zis nimeni nimic.
Smile Luni, 28 Octombrie 2013

@User: 2 facultati, ani de exp. in spate....daca te-as crede, ti-as sugera sa iti cauti un loc de munca pe masura pregatirii si experintei acumulate pana acum dar cum nu e cazul iti sugerez o cana cu apa rece, poate te tresti la realitate. Asa cum nici aici, ascunzandu-te in spatele unui calculator nu reusesti sa convingi cu siguranta nici la locul de munca. Cunoaste-ti limitele si vei trai mai linistit.Succes.

"Jumatate din lume este compusa din idioti si cealalta jumatate din oameni destul de destepti cat sa profite de ei". Walter Francis Kerr

lory2429 Marti, 5 Noiembrie 2013
Buna ziua .am fost la comdata constanta si am fost acceptata acum trebuie sa depun actele .dupa tot ce am citit aici am o indoiala .imi este teama ca fiecare na... Nu ca nu as invata .dar...e groznic ce se scrie .nu vreau sa pierd nici timp nici bani .de greu nu e .defapt toate muncile sunt grele la inceput .dar colectivul e ....nu stiu ce sa spun .ceva ceva ma retine .nu stiu daca sa continui sau nu .
xxx Marti, 5 Noiembrie 2013
Nu draga mea, nu continua. Sa stai cu fundul pe scaun sa itzi faci treaba si sa iei 10-12 mil, e rau.Daca apleci urechea la toti aiuritii care com pe aici, si culmea.... lucreaza in continuare in aceiasi firma, este fix problema ta.
lory2429 Miercuri, 6 Noiembrie 2013
Nu vreau sa plec urechia la nimeni si nimic vreau doar sa-mi vad de treaba mea atat .nimic mai mult .dar daca alti nu vor avea loc de mine va fi vai si amar de mine .am o teama de nu pot sa va descriu .sa dea dumnezeu sa fie ok atat vreau .nu vreau invidie ,nu vreau bisericute ,nu vreau discuti .
lory2429 Miercuri, 6 Noiembrie 2013
Nu vreau sa ignor pe nimeni vreau sa vb cu toata lumea.dar toti avem o limita .nu barfesc .nu bat apropouri si nu povestesc de nimeni .atata tot .deci in final trebuie sa fiu tare .sa invat de la voi .si sa va multumesc apoi pt amabilitatea voastra .sunt tot felul de oameni nu e asta important .important e sa fi om si sa dam clasa altora care nu au .o zi buna va doresc .
lory Vineri, 8 Noiembrie 2013
Lorycico cu atitudinea asta vad in tine un viitor TL :) nu este nici-o ironie aici credema
lory2429 Sambata, 9 Noiembrie 2013
Da deunde! Poti sa-mi spui ceva de departamentul wind ?multumesc frumos
lory2429 Miercuri, 13 Noiembrie 2013
Am renuntat .dar din motive personale .asta e .
Unu Luni, 25 Noiembrie 2013
Eu de catei sunt satul! Daca as veni vreodata sa lucrez aici nu ar sta lucrurile asa. Nu as accepta sa ma ia nimeni de prost, in special cei din varful piramidei. De pitipoancele cu fustita mini , pe tocuri si se cred mari sefe iar sunt satul, mi-e cam scarba de ele sincer. Deci sa nu va doriti sa aveti pe acolo vreun angajat ca mine ( scriu despre domnisoarele sefe ).
As mai avea o intrebare
Cum la comdata ajung sefe numai domnisoare sexy ? :)

De curiozitate o sa vin si eu pentru 1 luna sa vad cum sta treaba, daca vad nereguli vin si cu garda, tot
Asa ca fiti cu ochii in patru!
marius Marti, 26 Noiembrie 2013
Din pura curiozitate am ajuns pe acest forum sa citesc ceva despre aceasta firma pentru un prieten care urmeaza sa mearga la un interviu.
Din punctu meu de vedere barbatii nu prea au ce cauta la joburi dintrastea. Adik sincer acum tu ca barbat care trebuie sa intretii o familie stai si te milogesti cu 1000 -1300 de lei ... frate eu am foarte multi prieteni care abia au terminat liceul nu lucreaza la nici un Call Center , ori la rds pe teren , ori cableaza fibra optica, ori sunt instalatori , chelneri etc etc care castiga minim 2000 de lei , si nu stiu nici o limba straina ... nu mai zic de instalatori care lucreaza 3 ore si iti ia 150 de lei pe lucrare... nu mi se pare o munca grea... trebuie doar sa vrei sa muncesti si sa faci bani .... In orice domeniu si firma timp de vreo 2, 3 ani trebuie sa pleci capu pana ajungi macar intermediate , dupa vreo 5 6 ani esti senior si nu va mai trebui sa pleci capu mai deloc , bineinteles exceptii si exceptii sunt peste tot, ce sa va zic voua vrei sa fii recunoscut fii foarte bun pe un domeniu TEHNIC bineinteles ca barbat ... nu CALL CENTER... ca idee fratele meu are 24 de ani a terminat masterul anu acesta este junior la o firma de IT in bucuresti a inceput de la 3000 de lei net salariu + beneficii nu are pile si nici nu a facut vreo facultate tehnica.... a invatat singur informatica mai degraba a mancato pe batz singur si nesilit de nimeni, a muncit si a invatat foarte mult si inca invata in continuare, nu pierde vremea. Sa nu mai zic ca are un coleg care a terminat geologia si la 24 de ani castiga intre 4000 si 6000 de lei net ... vorbesc de juniori .... si asta sunt doar cateva dintre multele exemple care vi le pot da de oameni care trag si invata si muncesc .
Doar pentru baieti.
Pentru ca voi trebuie sa fiti stalpul familiei si in acelasi timp voi trebuie sa fiti cei pe care femeia de langa voi se poate baza.
Cu 1000 de lei frate nu prea faci nimic, stai cu mama si cu tata sau cu inca vreo unu in camera ca abia iti permiti sa traiesti.
Fetele se exclud
doi Marti, 26 Noiembrie 2013
Altzi zmei....
Spune-ne ce lucrezi tu... nu fratele tau.... IT-ul (programarea) , tu chiar crezi ca oricine poate invata asta????
yuhu Vineri, 29 Noiembrie 2013
despre comdata bucuresti ce mi puteti spune ? ca se vb f putin.
ma refer la mediul de lucru sau team-leaderi,etc.
cruella Sambata, 30 Noiembrie 2013
au facut niste greseli enorme inca de a ma angaja ........stau si ma gindesc daca nu cumva pierd timpul.......si stiti cum e..daca de prima data ti se pare ca ceva e in neregula ,atunci inseamna ca asa e. Tare mult as vrea sa ma insel
al 2-lea dalmatian Duminica, 1 Decembrie 2013
Cruella poti sa te duci linistita acasa. Nu itzi va duce nimeni lipsa.
adevar Miercuri, 11 Decembrie 2013

Societatea comdata este o societate cu coducere si mentalitate de profit.
nu va asteptati sa fiti platiti pt nimic doar stand pe un scaun in fata unui calculator.
cine nu stie ce inseamna a lucra in stres sa incerce.
PROBLEMA MAJORA este ca societatea INCURAJEAZA stresul si atacul personal pana la terminarea individuala a angajatului,actiuni tipice celui puternic.
in cazul in care nu stiti serviciul este unul fara o baza reala a unei meserii,de aici derivand superioritatea si inferioritatea.binenteles ca inferior va fi intotdeauna angajatul.
firma va castiga intotdeauna.
In legatura cu problemele cu personalul nu pot sa ma pronunt pt ca as cadea in partea cealalta.a minciunii.
nimeni nu e perfect si toti gresim.angajati si angajatori.muncitori respectiv coordonatori.
Tipul de serviciu pe care il promoveaza aceasta firma ESTE PE O PERIOADA DETERMINATA.
acest lucru se poate vedea prin faptul ca un procent peste medie aleg sa nu ramana la acest loc de munca.
stresul adaugat de conducere si de tipul muncii fac imposibil de considerat un loc de munca ideal sau macar pe o perioada sigura de munca.
la toate aceste consideratii va adaug ... AVANTI!

viata Miercuri, 11 Decembrie 2013
eu nu le duc lipsa.
am lucrat ceva timp si am renuntat.
motive sunt multe.
incercati si voi.
ciao
dana Sambata, 14 Decembrie 2013
Mda...contract de munca..sub semnu intrebarii...semnezi un contract dar nu se stie daca ajunge la itm...eu am stat o perioada si cand am vrut sa plec nu mi au dat sa semnez nici o demisie nimic...asa ca nu stiu cat de seriosi sunt...zilele astea ma interesez la itm si va anunt