Forum despre Concis Invest SRL

ADMIN - undelucram.ro Luni, 30 Septembrie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Concis Invest SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Concis Invest.

balauru Joi, 3 Octombrie 2013
cea mai tare firma din europa (nu din wsc europa) , se aude ca unii angajati au si salariu,dar marele avantaj oferit de Concis este ca nu iti cere bani ca sa lucrezi pentru ei,chiar sunt de treaba.
luna Vineri, 18 Octombrie 2013
intr'adevar nici nu iti cere bani dar nici nu plateste salariile.nimic nu este clar in aceasta"firma" nascuta recent .firma de neluat in seama!
clara Luni, 21 Octombrie 2013
din pacate, se poate vorbi despre orice, dar nu despre transparenta in aceasta firma "Concis", pe care as descri-o mai degraba folosind antonimul prolix (despre oamenti care se exprima cu prea multe cuvinte, adesea inutile, confuz, complicat, etc....)
fediuc bogdan Miercuri, 23 Octombrie 2013
ex wsc europa. o firma rau platnica care nu salariile oamenilor. cautati despre wsc europa pe internet
eu Joi, 24 Octombrie 2013
cine si-a permis sa scrie cu nickname-ul de mai sus?sunteti niste ...
ihi Joi, 31 Octombrie 2013
o firma no name,una fantoma deschisa pt a-si recupera bani ca sa plateasca datoriile celei vechi,a wsc ului,pe spatele oamenilor care mai sunt acolo.umilinta,umilinta,umilinta.dar exista un Dumnezeu doamnelor!!!!!!!!!
Mihaela Sambata, 2 Noiembrie 2013
Concis este o mare bataie de joc! Domnu sef' este atat de "implicat" in bunastarea firmei incat le impune bietilor angajati care inca mai sunt acolo ca daca nu muncim(chiar daca salariile nu ni le-am luat) facem rau firmei:)). Cat tupeu sa ai sa spui asa ceva domnule? Le impui oamenilor conditii , mai exact nu le dati nicio sansa la replica pt ca ii amenintati cu plecatl?
nico Sambata, 2 Noiembrie 2013
Concis Invest sau WSC europa... acelasi lucru! O firma care nu isi permite sa plateasca salariile angajatilor ramasi si care le interzice celor care mai au de recuperat bani sa mai intre in firma! Iar "managerul" un om fara caracter si supus ca un catel! Tineti discursuri despre implicarea angajatilor pt bunastarea firmei dar salariile nu le dati! Din ce se presupune ca ar trebuii sa manance si sa isi plateasca facturile acesti oameni?!?
bozgoru Marti, 5 Noiembrie 2013
daca vrei sa muncesti GRATIS vino la CONCIS INVEST pe langa faptul ca muncesti GRATIS ai si obligatii la sfarsit sa ai productivitate si sa generezi un facturat atat de mare cat sa nu vi tu cu bani de acasa sa-ti multumesti angajatorii ca ei nu-si permit sa te verifice zilnic pe bani lor ci pe munca ta la fel ca vorba noastra veche '''NOI MUNCIM NOI NU GANDIM SEFII SA AI MULUMIM'' suntem pe plantatia angajatorilor, sfat vrei sa muncesti CAUTA ALT ANGAJATOR!!
coco Marti, 5 Noiembrie 2013
ce vrajeala de firma...o gluma a naturii Concisu' asta...am auzit ca din august 2013 de cand " s-a infiintat ", oamenii care muncesc acolo au luat banii decat O SINGURA DATA.... acum e noiembrie si inca, bietii angajati nu au " notizie in merito" despre plata aferenta lunii septembrie
puneti picioru-n prag, oameni buni, cereti-va drepturile si incercati sa va desprindeti de BUBA aia chemata CONCIS, pana nu face CANGRENA ca WSC-ul...
BIRBANTE Joi, 7 Noiembrie 2013
Eu am ramas stoic luptator pana pe 7August cand a crapat WSCul . Concisul nu m-a vrut,ca tipam urat in sedite si nu dadea bine pentru cei cu creere spalate.Se putea ca parte din ei sa se trezeasca la realitate.Acum sunt curati ca lacrima iar cele peste 400 de procese de munca ale WSC nu i-si mai au obiect fiind-ca nu mai exista persoana juridica de tras la raspundere.
Urmeaza alti napastuiti care i-si vor primi papara.
Casa de insolventa mi-a transmis ca sunt pe lista pe un loc codas dupa creditorii principali si ca voi lua salariile restante la ,,SULIVARA" APROAPE 30 MILIOANE
lE-AM TRIMIS SI ADEZIUNE DE MUNCA PE UN SIT DE JOBURI CU URMATOARE SCRISOARE DE INTENTIE:
Salut! cum ziceti voi Romanii!
CVul (il cv) , non e aggiornato perche lavoro gia nel un posto abbastanza stabile.
Ati uitat s mentionati ceva foarte important pentru noi toti!:
- conditiile de munca si beneficiile.
-ADICA: BENEFICIILE!!!
ale angajatului,adica ceea ce promiteti (ADICA CE OFERITI).
asa ca ,,EU NU CAPIRE MULT, EU ROMAN"
PUTETI SUNA IN INTERVALUL 19/30-9/30
Spor la treaba!
VA SFATUIESC SA PROCEDATI IN CONSECINTA !
ALTII AU MAI MULT SI DE ASEMENEA NICI O SPERANTA .
ATENTIE !!!!
URMATI VOI!
tzeapa Vineri, 8 Noiembrie 2013
O firma ce apare doar ca sa tepuiasca. Salariul este de 1400 ron pe care e posibil sa-i iei dupa 2 luni de munca......doar daca ai noroc. Succes aplicantilor. :)))))
bobo Miercuri, 13 Noiembrie 2013
si eu am lucrat la aceasta firma - aveau intarzieri de salariu dar salariul l-am luat pe toata perioada pe care am lucrat!!!! Cu intarziere dar l-am luat si din cate stiu inafara de faptul ca pe 7 noi s-a achitat sal de sept- DECI INTARZIERE toata LUMEA SI-A LUAT SAL INCLUSIV CEI PLECATI
s-au dat sal cu intarziere dar S-A DAT!!!
NU mai credeti tot ce se scrie si NU mai amestecati trecutul cu prezentul!!!
cristi Joi, 14 Noiembrie 2013

Bobo cand ai plecat de la wsc?

Daca ti-ai dat demisia in perioada aprilie - august 2013 si spui ca ti-ai luat toti banii inseamna ca esti o exceptie!!!

Ceilati fosti angajati wsc mai au de luat in medie cam 3000 ron, reprezentand salariile aferente lunilor aprilie si iunie 2013.
De la HR,ne-a spus ca se vor da in martie 2014.
Asa ca eu ii sfatuiesc pe cei care vor sa vina la concis (wsc cu alta ''palarie'') sa se gandeasca de 10 ori inainte sa aplice daca sunt pregatiti sa lucreze gratis in conditii de stres si umilinta.

clara Joi, 14 Noiembrie 2013
eu inca lucrez la aceasta firma, s-a stiut de intarzierile de salariu care au fost anuntate, cei care au ramas si le-au asumat si nu am plecat din diferite motive personale!!!!

Sa nu ne mai aruncam frustrarea pe diverse site-uri !!!!! NU a fost nimeni obligat sa ramana - a ramas pentru ca a vrut!!! Cine a dorit sa plece a plecat si si-a incasat si salariul pe toata perioada lucrata!!!

NU MAI SCRIETI DIN AUZITE!!!
cristi Vineri, 15 Noiembrie 2013
clara?? Oare cine se ascunde sub acest nickname?Din cate stiu nu exista nicio clara la concis in momentul de fata.
Faptul ca iti permiti sa induci in eroare pe cei care vor sa-si formeze o parere clara si reala despre aceasta firma de doi lei spune multe despre tine!!

OAMENI BUNI(ma refer la cei care isi cauta cu disperare un loc de munca) INVATATI DIN GRESELILE ALTORA SI FERITI-VA DE concis!!!

Suntem 40-50 de fosti si actuali angajati ai defunctului wsc (actual concis )care nu ne-am luat salariile ( in jur de 3000 ron de persoana)si nu cred ca vom mai intra in posesia lor dupa cum lasa de inteles Casa de Insolventa.
A,.. sa va mai spun ca sunt fosti angajati wsc care au plecat in 2008-2009 si care nici in momentul de fata nu si-au recuperat toti banii reprezentand salariile restante.

Cei care au lucrat in perioada aceea la wsc isi amintesc foarte bine ca au fost nevoiti sa accepte oferta pateticei d-ne C.G., care plangea cu lacrimi ''amare''ca nu are bani si ca in loc de salarii angajatii puteau accepta ,ca alternativa, niste rebuturi de telefoane pe care trebuia sa le vanda ca sa faca rost de bani de chirie,asta daca aveau talent de negustori.
gia Sambata, 16 Noiembrie 2013
Buna, vreau sa aplic pe italiana dar nu prea imi place ce citesc,
a fost cineva la interviu?care sunt salariile?
e adevarat ca nu va da banii la timp?
grav Luni, 18 Noiembrie 2013
nu te grabi fetito,ai incredere in ceea ce se scrie, ai impresia ca nu este un sambure de adevar? aici au mai ramas numai incompetentii dupa parerea staffului.asa ca,daca vrei sa te alaturi n-ai de cat!oricum CRACIUNUL va fi unul SARAC
mika Marti, 19 Noiembrie 2013
Care cei plecati draga bobo???? am plecat de 3 luni si nici pana in ziua de azi nu mi-am recuperate salariile restante!!!!!!!!!!!!si sunt multi in situatia mea.nu e vorba de un salariu, avem de luat 30 milioane si nu se stie daca o sa ii mai vdm vreodata.Iar pentru cei care vor sa vina la minunata concis am sa va arat zilele asta un lucru interesant ca sa vedeti unde vrei sa munciti!!!va anunt cand o sa public filmuletul sa imi spuneti ce parere aveti!