Forum despre D.R.I.M. Daniel SRL

ADMIN - undelucram.ro Joi, 3 Ianuarie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma D.R.I.M. Daniel SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de D.R.I.M. Daniel.

pic si poc Joi, 10 Ianuarie 2013
cel mai prost loc de munca...nu ai program,te duci la 06.00 si ajungi noaptea,bani la negru,transportul asigurat(intr-o duba de marfa)daca vrei sa fii sclava isaura fugi repede
sobolanu Joi, 10 Ianuarie 2013
asa e,are dreptate
un om suparat Joi, 7 Februarie 2013
va rog daca stiti cam la cat ajunge salariul unui agent in vanzari pe unul din sectoarele bucurestiului .la cat se ridica suma la negru ? .....
CIP&DEI Vineri, 15 Februarie 2013

frate la depozitul asta programul normal este de la 7 - 16 ......dar nu se respecta au fost zile care am stat si pana la 21:30 fara sa ne plateasca orele ........mai ales la inventar daca nu vii nu iti primesti salariul si mai ales ca tine de sambata la 8 dimineata pana duminica la 12 dupa masa non stop ca berila munca ........ai salariu 600 ron pe luna e varza dep asta n-ai nici sala de masa te pune sa speli si conservele ..........mie mi-au facut probleme astia de la D.R.I.M. DANIEL cica a iesit la inventar un miliard jum lipsa si ne-a dat afara ....ori cum am ceva care le pot inchide firma daca nu se potolesc si ne tot trimite plicuri acasa ....am filmari ne pune sa mancam pe jos in dep fel si fel de lucruri cat am lucrat un an si ceva am adunat destule probe cu filmari sa le fac felul daca greseste si acum cineva in depozit iti ia de la sefi numai injuraturi si app din cauza la una S. de la facturare a iesit tampiti astia lipsa la inventar

un om suparat Vineri, 15 Februarie 2013
mersi de raspuns ,totusi poti afla salariul minim al unui agent ?............ vreau sa vad cat se mai da la negru dupa cei 6 milioane .
DRIM ON Duminica, 24 Martie 2013
Peste minunatul salariu de 600 ron se primeste intre 500 si 1500 ron... dupa traghete, aprecieri, rezultatate...etc SFAT: cautati orice altceva!!!
eu Joi, 11 Aprilie 2013
stie cineva daca se ia mai putin de 500 ron la bonus ?
alt eu Joi, 11 Aprilie 2013
initial ti se spune ca salariul fix este 1000 ron, dupa care ca e de fapt 800... dar vei primi 1000 fara probleme, ca la semnarea contractului sa descoperi ca este 600. Si uite asa dupa o luna de munca am luat 1100 ron. Acum nu stiu ce sa-ti spun... care e varianta corecta 600 si 500 bonus sau varianta 1000 si 100 bonus. Sfatul meu: cauta orice altceva... este dezamagire maxima
o fata Vineri, 12 Aprilie 2013
stie cineva daca pe divizia l"oreal este mai bine ,adica cam ce bonus minim se ofera dupa cei 600ron ? tocmai mi-am depus un c.v.......
om bun Sambata, 20 Aprilie 2013
va salut pe toti cei ce cautati informatii despre aceasta companie. prima bila neagra apare inca inainte sa semnati contractul de angajare pentru ca veti face analizele pt angajare pe banii vostri: 105 ron... o suma "minuscula" la banii promisi la angajare. Este prima firma (in 10 ani de vanzari si cateva joburi) in care mi-am platit analizele!!! Urmeaza apoi socul masinii: poti fi norocos si vei avea un Logan sau ghinionist si vei avea un Spark. Ambele variante sunt fara absolut nici o dotare de bun simt pentru anul 2013 (gen: servodirectie, aer conditionat, casetofon etc). Primit una bucata Spark "tipla, extraordinara, este cea mai buna masina din firma"... de parca eram la un targ de SH-uri.... km la bord 120.000, jeg in interior cat cuprinde (praf intre scaune, sub presurile care nici macar nu formeaza un set, scaunul soferului e negru de parca a fost luat de pe tractor) cu siguranta biata masina nu a vazut o spalatorie interioara la viata ei, cu toate acestea mi se atrage atentia sa o pastrez curata: PE BANII MEI (compania nu poate deconta nici macar o splare pe luna) Pornim la drum sa ne facem treaba pe zona: masina troncane, franele abia te tin, mai constati ca o semnalizare spate nu merge si te injura toata lumea, simt un miros greu... constat ca sub presurile din interior este mucegai, dand drumul la caldura mirosul a devenit mai persistent. Odata cu vechimea in firma auzi tot felul de intamplari: colegi care au vazut cum le-a sarit roata si a trecut pe langa ei; cablu de ambreiaj legat cu o ata, amortizor sarit si prins la loc in curte cu un surub, saboti deblocati cu ciocanul pana la o noua blocare etc. In concluzie masinile sunt reparate cand le pica ceva, nu la o anumita uzura cum este normal! Aproape lunar pica ceva la masina, masini de rezerva nu exista, chiar cred ca sunt mai multi agenti decat nr de masini functionale! Masinile se repara la Pitesti, deci daca pica ceva o mai vezi peste o saptamana! In toata firma exista o singura imprimanta-xerox care se defecteaza frecvent si se repara bineinteles doar la Pitesti! Compania ofera conditii de munca de toata jena dar are pretentii de rezultate exceptionale! Este adevarat ca sunt si agenti cu venituri frumoase: au reusit sa dezvolte sau sa preia o zona cu potential; in rest salariile sunt jenante. In ultima voastra luna in companie nu veti mai primi bonusul cuvenit ca recunostinta pentru parasirea minunatei firme! Astept cu interes vara pentru o sauna frumoasa sau un job intr-o companie care te respecta pe tine: agentul de vanzari, omul care face vanzare si este una din principalele roti de miscare ale companiei. Sa fiti sanatosi!
candidatu Miercuri, 24 Aprilie 2013
Am fost pe teren cu un agent pentru cateva ore si am tras rapid concluzia: nu e de stat! Bafta la cautari!
pic Vineri, 3 Mai 2013
bonus de paste, craciun ?
om bun Joi, 9 Mai 2013
bonus de paste, craciun... DOAR IN VISE
om sincer Joi, 9 Mai 2013
@ om bun:
felicitari, ai reusit sa transmiti esenta acestei companii, desi consider ca ai fost usor indulgent:)
as dori sa mai adaug cateva completari care sa ateste cele spuse de tine si sa creeze o imagine mai clara pentru eventualii candidati la un mirific post de agent la DRIM:
-masina nu este murdara sau cu mucegai sub "presuri", masina iti imprima mirosul ei in haine dupa o zi petrecuta pe teren
-cand vrei sa semnezi un contract si implicit sa aduci un client nou pentru companie(exprimarea corecta ar fi SRL) este posibil sa nu fie disponibile(sau sa nu functioneze imprimanta) si atunci vei merge sa faci copii xerox pe banii tai, pentru ca, in fond, e interesul tau sa aduci clienti noi; vei face si acest pas(nu e o suma colosala, desi in raport cu banii cu care inchei luna vei observa ca va conta), si vei constata ca, desi i-ai promis clientului ca marfa va ajunge in 2 zile, va ajunge in 3, sau 4, sau poate chiar 5, depinde de viteza cu care se inregistreaza, disponibilitatea depozitului, etc.
-nici livrarea catre clientii existenti nu se face in 24 de ore, cum ar fi profesionist, si in interesul companiei(SRL), avand in vedere concurenta si pretul practicat de DRIM comparativ cu celelalte firme de distributie ci in 48 ocazional, in functie de disponibilitatea soferilor sau a depozitului
-ca si agent la DRIM trebuie sa fi si rezistent la stres, mai mult ca un agent de la o firma normala, pentru ca aici exista principiul de "stat in stat" sau "aici e biroul meu deci eu sunt sef, si ma doare-n ...cot... de voi si restul", prin urmare trebuie sa rogi livratorul sa duca marfa, sa rogi depozitul(si sa te rogi) sa accepte un produs expirat sau deteriorat, sa te rogi sa nu fie inversiuni la marfa si sa te rogi ca daca ai vreo problema de rezolvat la facturare/contabilitate ca doamnele de acolo sa fie intr-o dispozitie buna si sa aibe bunavointa de a te ajuta
-de precizat ar mai fii ca cel mai probabil 70% din masinile de la aceasta firma nu ar trece de o examinare facuta de RAR Bucuresti sau de un ITP facut "ca la carte", oricand te poti trezi ca nu ai frane, semnalizari, sigurante, nu iti mai porneste masina, sau de ce nu, ti-a luat foc motorul:)
- nici partea financiara nu este de neglijat(sau mai degraba lipsa ei)
In concluzie, si sper ca nu am fost foarte radical , pentru cei care nu sunt de acord cu cele de mai sus si ar dori sa infirme, sau pentru cei care ar dori sa incerce sa fie agenti la DRIM tentati de "mirajul interviului" va recomand sincer sa mergeti vanzatori la Mcdonald's sau KFC. Eu sincer daca as avea de ales, as alege oricand una din cele doua in locul DRIM Daniel si sunt convins ca la un calcul amanuntit si in detaliul si daca am lua in calcul toate beneficiile ar fi variante mai bune pe termen lung
om sincer Joi, 9 Mai 2013
@ pic: bonus de paste, craciun ?

Nu exista asemenea notiuni complicate la aceasta firma
cineva Duminica, 12 Mai 2013
va recomand sa incercati la orice alta firma de distributie:top cs, top brands, interbrands, anthony, laro, etc. conditii mai bune , pachete salariale mai atractive. eu unul m-am pacalit cu DRIM Daniel, sunt complet dezamagit de conditiile de aici
Cosmin.drim Marti, 14 Mai 2013

Daca muncesti iti iei bani de nu mai stii de ei. Eu lukrez de un am si sunt extrem de multumit

interesat Miercuri, 15 Mai 2013
cosmin, ne poti spune o medie aproximativa?
om bun Sambata, 18 Mai 2013
cosmin pare ocupat sa numere sau sa cheltuie banii castigati la Drim, oricum asteptam cu interes sa ne comunice acea medie si il mai rog sa ne spuna la ce divizie lucreaza si cati ani va mai sta cu 600 ron salariul fix, banuiesc ca nu vrea sa iasa la pensie cu 400 ron