Forum despre D.R.I.M. Daniel SRL

adi Luni, 20 Mai 2013
La Drim Valcea e cel mai de rahat sediu , cu cele mai ruginite masini si cei mai naspa oameni...ca sa nu mai vorbim de salariul de mizerie care ti se da in conditiile in care tu muncesti non-stop. NU RECOMAND NIMANUI SA LUCREZ CU EI! cascati ochii bine inainte sa va faceti o angajare ca riscati sa munciti degeaba!
DOI Miercuri, 22 Mai 2013
se castiga peste 1500 ron in bucuresti ca si agent ? sau doar vise ....?
om bun Miercuri, 22 Mai 2013
cu tot cu bonuri de masa se pot castiga cei 1500 ron, dar salariile se fac din pix!!!
Alt eu Miercuri, 7 August 2013
Oameni buni si eu lucrez la aceasta firma, domnul si doamna Trandafir nu stiu ce se intampla in toate filialele au si ei oameni lor care se ocupa de tot gen domnul Vali Vajiac care pe el il trimite in orice filiala unde sunt probleme eu de 3 ani nu am mai vazut pe unul dintre cei 2 patroni in filiala noastra. Iar ce vorbiti despre masini asa este cum spun toti dar aici este din vina tatalui doamnei Trandafir care se ocupa de parcul auto cu service-ul. Va doresc multa bafta.
colaborator Marti, 27 August 2013
aveti dreptate, proasta organizare si cei mai dezinteresati angajati,incepand de la sefi si teminand cu cei din depozit,salariul e pe masura ,,muncii,,avea dreptate cel care vorbea despre masini si salariu
Drim Vis Miercuri, 9 Octombrie 2013

Si eu am lucrat la drim o firma de nota 10000. conditii de rahat te imbolnavesti usor dar sigur nu au conditii deloc , au niste masini in care transporta marfa mai rau ca in ani 30 , numai vorbesc de marfa cum se tine sau cum mananca pasaricile din pufuleti sau altele ca sa numai zic de soricei nu se merita!

Drim Vis Miercuri, 9 Octombrie 2013

Bonusurile de sarbatori sunt ca muncesti tu peste program si nu primesti nici macar un pufulete cadou.

Vasi Vineri, 11 Octombrie 2013

Indiferent ce spun la interviu realitatea e ca sunt o firma mult sub ce ofera piata din toate punctele de vedere : salarii mici, sefi incompetenti , conditii de rahat , masini din epoca de piatra si pretentii la maxim . Am pierdut timpul degeaba la ei. Au pretentii de firma mare si nu dau nimic in schimb . Au adunat toti saracii la care au renuntat firmele concurente si i-au pus sefi si au crezut ca gasit calea spre profesionalism. Nu repetati greseala mea , nu va angajati la ei.

popik bla bla bla Vineri, 29 Noiembrie 2013

bai fratilor...ce e cu intrebarile astea de agent sarac si disperat sa muncesca pe nimic? "se castiga ca agent in Bucuresti 1500 ron?". Bai saracule....1500 ron tre sa iei salariul fix si dupa aia se vb despre bonusuri.
Eu am interviu cu Adrian Barbu undeva in Bucuresti si am sa il iau eu la ture si la intrebari si am sa il bag putin in corzi pentru voi ca sa va razbun!!!! Daca la un interviu pui intrebari proaste...vei primi raspunsuri proaste si voi se pare ca ati fost fricosi sau sunteti fara experienta ca sa puneti intrebarile bune si mai ales sa ii trageti de limba. Daca la interviu ii lasati pe ei sa vorbeasca si sa va spuna "beneficiile" din firma ati pierdut din prima!!!! Tu trebuie sa fii cel ce pune intrebari si il dispera cu pofta ta de cunoastere despre eventualul tau loc de munca.
Va las!!!
p.s.: nu mai cereti frate salarii atat de mici si nu mai aveti steptari atat de mici de la un job. 1500 ron pe luna cu tot cu bonusuri.

@popik Miercuri, 4 Decembrie 2013
Cum a fost interviul?Ne poti da cateva detalii?Multumim.
B....bbbb Marti, 10 Decembrie 2013
Drim Daniel ..........pacat de oameni care au trecut pe aici si care sunt pe aici rezultate mari pe bani putini
Jok3r Luni, 20 Ianuarie 2014

Este foarte adevarat... Banii sunt la negru si bonusul atunci cand pleci nu il mai vezi.app la angajare semnezi un bilet la ordin in alb pt a nu fugii cu banii de incasari...

Tuc Joi, 30 Ianuarie 2014
Pana la urma cam cat se castiga in Bucuresti ?Cineva mai concret .
Traian Joi, 30 Ianuarie 2014
Se poate ajunge la 1500ron in Buc?sa zicem divizia l"oreal...
Cristi Luni, 3 Februarie 2014
Am fost la o discutie pentru agent vanzari divizia orbit.concluzie: salariu 600 lei + comision.Am intrebat si nu sari de 1600 lei(era un tip de 5 ani care asta facea si nu depasea pragul asta).Succes.
johny deep Duminica, 6 Aprilie 2014
Stie cineva vreo informatie legata de DRIM DANIEL filiala Teleorman?
Caut un post in distributie ca agent de vanzari si as vrea sa aflu cate ceva despre filiala de aici!!!
Ca ce am citit pana acum despre restul tarii nu prea suna chiar incurajator!!!
Multumesc!!!
alecs Vineri, 6 Iunie 2014

drim daniel este un loc de munca bun ,insa nu intotdeauna cei care iau deciziile sunt cei mai "bravi"angajati.este un loc in care se merge pe principiul calca totul in picioare ca sa ramai sus.organizarea este intradevar de toata jena.masinile sunt praf de multe ori nu e carburant.nu prea se creaza avantaje pentru angajati,cum fac firmele de distributie care se respecta ...salarile se incaseaza greu..din bucati si doar daca ai incasat facturile vechi....in rest sa tot muncesti cu ziua...niciodata salariul nu tine de tine ...castigi atat cat decide seful tau ca meriti ...exista o grila de salarizare...dar nu se tine cont de ea...la drim nimic nu e sigur..totul e relativ si se poate schimba de la o zi la alta.patronii firmei nu sunt pusi in tema cu adevaratele probleme ale firmei....problemele sunt musamalizate.

amfostacolo Miercuri, 30 Iulie 2014

Drim daniel este o firma de distributie destul de o.k. Nu se compara cu BAT, JTY, sau alt firme de genul.Au o mare problema cu masinile, dar au inceput de anul trecut sa le schimbe prin prog. Rabla.Ca grila de salarizare poti castiga 2400 ron constant, daca iti faci treaba si cine lucreaza in d.r.i.m. stie ca in 8 ore ai terminat. Intr-adevar banii acestia ii iei in trei transe : in data de 1 ale lunii tichetele de masa +150ron avans, pe data de 15 lichidarea de 400 ron,si dupa 20 ale lunii iti restul de bani la negru ( eu luam 1550 ron rest de plata plus,minus 50 ron). Pe cartea de munca n-ai decat 850 ron brut,dar am auzit ,nu stiu sigur ca ar marit sal pe c.m. la 1150 brut si a scazut astfel bonusul la negru. In afara de acesti 2400 ron mai ai si bonusurile de la producatori care nu sunt mici si care iti vin tot la negru sub forma de tichete cadou sau bani (depinde de producator).
Dar intr-adevar cea mai mare PROBLEMA A LOR SUNT OAMENII DIN CONDUCERE. PACAT CA NIMENI DE MAI SUS NU VEDE SAU SE FAC CA NU VAD.

soferash Joi, 31 Iulie 2014
Cum se ajunge de la Slava la depozitul DRIM Maracineni ?
Dezamagita Luni, 27 Octombrie 2014

Buna ziua oameni buni. Va rog sa va ganditi de doua ori inainte sa semnati un contract de munca cu aceasta firma. Am avut nenorocul de a munci 6 luni dupa care am cedat nervos. Bani putini, dezorganizare si bataie de joc. va prezint pe scurt dezavantajele:
1.La angajare platesti analizele
2.semnezi un bilet la ordin garantie in valoare de 10000 ron (pe care dupa ce pleci cu greu il primesti inapoi . Nu iti poti inchide nici contul deschis de tine la banca pentru virarea salariului, unde evident luni bune vei plati comisioane dejeaba)
3.Soferii au niste masini mai rau ca in epoca depiatra si vor semna si o declaratie la angajare prin care orice accident care se va solda cu accidentarea dumneavoastra firma nu este raspunzatoare. (au existat cazuri in care unui agent i-a cazut roata de 2 ori aceluiasi agent acceasi roata) NU GLUMESC
4.Bani sunt extrem de putini, Bonusurile nu le primiti niciodata la data stabilita tot timpul se asteapta dupa semnarea unor fise de bonus semnate de numeroase departamente o porcarie . Iar daca aacele fise sunt semnate mai exista o explicatie : Nu au sosit bani de la Pitesti ( Si unuite asa in loc sa primesti bani pe 15-16 ale lunii ii primesti pe 25-26 )
5. In birouri muste foarte multe , groapa de gunoi este foarte aproape e insuportabil vara iti intra in gura si cand vorbesti
6. depozitul munceste de la 6.00 la 16.00 daca ai probleme cu marfa vorbesti a doua zi
7. Livratorii in depozit la incarcare (incarcarea se face pe fiecare factura in parte ) sunt furati ca in codru azi o ciocolata maine o faina si asa bietii livratori au PF-uri la gereu la salariu platesc mai multe ce au furat altii decat cat au de luat bonus
8. Retururile atat agentii cat si livratorii au o zi pe saptamana sa dea retur . Imaginati-va ce se intampla cu ciocolata vara la 30 grade lasata in masina cateva zile (depozitul nu o mai primeste ) o platesti din buzunar pentru ca returul se da doar o zi pe saptamana
As putea continua dar nu va citi nimeni atat de mult . Sper ca v-am lamurit.