Forum despre Danfil Company

ADMIN - undelucram.ro Joi, 19 Aprilie 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Danfil Company, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managemnetul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Danfil Company.

De asemenea, asteptam intrebarile voastre in speranta realizarii unui dialog constructiv.
Dan Vineri, 9 Noiembrie 2012
Danfil Company = Banca de joburi
eu Duminica, 23 Decembrie 2012
interesant comentariul luat de aici - http://romaningermania.ro/tepe-cu-locurile-de-munca-in-germania/

Am citit tot ce ati postat aici fiind direct interesata avandu-l pe fiul meu acolo de 3 luni, da, se pare ca Germania ”cea mult visata” nu e deloc ce pare a fi.Copilul meu a plecat cu contract pt 1 an printro firma de intermediere si anume ”Danfil Company”Bv ”“ actualmente ”Banca de Joburi”Bv, care a perceput un comision f mare si i-a trimis in Frankfurt la o firma de coletarie care efectiv isi bate joc de ei, cei de aici fiind mana in mana cu ticalosul de acolo care face pe prostul cand aude ce comisioane au platit oamenii pt a ajunge sclavi la ei (hitleristi cum le zice fiu-miu),muncesc 14 h/zi incl samb.” scurta” de la 5 dim. pana la 6 seara, 2 sapt nici un ban ” perioada de acomodare neplatita”, si in fiecare luna cate un avans de 300 euro la cerere, ca sa nu poti iesi niciodata din ” rahat” ,in tara ,ramandu-ti datorii de 1500 euro pe care nu le poti achita nicicum din cei 300 euro/luna , si asa se tot vantura pe acolo ”fraierii”, (conditii mizere de locuit cate 20 pers.la o baie; 6, 7 ,8,11 intro camera ), cei ce nu rezista pleak, vin altii, trimisi de aceiasi firma Danfil Company, si tot asa, unii se imbogatesc, si normal altii tot mai rau se afunda, nu au nici un contract de munk, poti sa pleci cand doresti, banii retinuti cik pentru grantie, raman la ei. Aici vreau sa spun ca cea mai mare ura pe care o am, nu e pt acestia, ci pt guvernantii nostri ticalosi, care nu fac nimic pentru cetatenii romani,care ne trimit copiii la ”export” ”“ bataia de joc a vesticilor si nu numai.

Si apropo de ceea ce povestea Adi, cu imbatatul si nesimtirea nemtilor, este f adevarat: anul asta am fost in concediu in Bulgaria la Nisipurile de Aur intrun hotel de familisti dar am avut marele ghinion sa nimerim in aceeasi perioada cu un grup de nemti , atata nesimtire nu am vazut de cand ma stiu , se imbatau non stop ,hotel- rest., fiind in regim all inclusive, toata noaptea zbierau, tranteau usile,loveau in usi, ce au facut d-nii si d-nele din Germania (ca si strigau in gura mare ” traiask Germania”- ca sa se stie)a fost peste inchipuiri, hotelul era ocupat cam 80% de turisti romani care au avut mult bun simt, mai ales ca i-a suportat pe netrebnicii aia, niste betivi ordinari, si in Turcia am avut parte aprox. de aceeasi experienta, si ei se tin ca sunt f. educati in comparatie cu romanii.Ei, iata ca nu e deloc asa”¦..

Update: Mesajul userului "eu" este preluat de pe http://www.romaningermania.ro. Site-ul undelucram.ro nu isi asuma raspunderea continutului original. Ana Rosu (Coordonator proiect undelucram.ro).