Forum despre Danfoss District Heating

albert_gov Marti, 19 Aprilie 2016

-frirma prefera munca prin firme de recrutare
-te angajaza pe 3-6 luni si apoi gata
-salarizarea este proasta daca nu ai vechime
-atmosfera in productie nasoala
-salarii-sudor 3000+,montator 2200+,inginer debutant 1600+,depozit 200+
-se mai dau si diverse sporuri acum depinde
-foarte mult stres,mizerie,curent,frig

zuzu11111 Marti, 10 Mai 2016
Vad ca angajaza destui oameni, dar scrie la un moment dat ca perioada de proba este de 3 luni. Mai sus scrie 3-6 luni, dar cum vine asta, dupa 6 luni sa te dea afara, pentru ca apoi sa reia intreg procesul de recrutare?
albert_gov Miercuri, 11 Mai 2016
Firma are activitate cam 6-9 luni/an
Esti angajat initial pe 3 luni apoi daca mai e de lucru prelungesc contractul pe inca trei luni...asa a fost la mine
Sunt unii mai vechi pe acolo care au contract pe perioada nedeterminata da si aia vai de ei(muncesc cate 10-12 ore cam 6-9 luni pe an si cand nu mai e de lucru stau acasa ,lunile ianuarie-mai)
RODH0107 Vineri, 3 Iunie 2016

Salut
Am lucrat la ei peste 5 ani
Cele scrise mai sus svut adevarate..pentru cei de la depozit incarca si descarca marfa la -20/+40 grade...e zgomot si praf
Legat de bani se dau la timp si in perioadele bune ale fabricii se castigau pe depozit intre 2500 si 4000 ron in productie 5000-6000
Partea negativa a acestei entitati este discriminarea-gulere albe si gulere murdare....dar nu toate gulerele albe o duc bine unii au niste salarii mediocre in comparatie cu sefii si munca pe care o depun
Sunt cativa indivizi pe acolo care strica atmosfera, dar mai sunt si altii...acuma depinde. 95% sunt ok si chiar poti face treaba cu ei
In periada iaonuarie-martie esti tinut acasa obligatoriu..ti se ia din concediu si din orele acumulate suplimentar in anul anterior
Concediu o saptamana de Craciun si vara cu chiu cu vai una maxim doua acuma depinde de sef