Forum despre Dedeman

pippen Marti, 12 August 2014
Salut, stie careva - cam cat are salariu un coodonator receptie marfa la Dedeman ?
the one Joi, 14 August 2014
Stie cineva cat e salariu ca dispecer monitorizare? Multumesc
rozatorul de idei Marti, 9 Septembrie 2014
Salutare tuturor,

Aici voi scrie cam tot ceea ce trebuie sa stiti despre aceasta minunata companie din Moldova.
Cele mai bune salarii le are:Bucurestiul,Timisoara,Clujul ,orasele din Moldova au cele mai mici salarii.
Conteaza foarte mult magazinul in care te angajezi si pe cine cunosti.
Dedeman este intr-adevar o afacere de familie si asa este si la angjare:au mai intai prioritate cunostintele angajatilor ,desigur, angajatii trebuie sa se aibe bine cu seful de raion ,un coordonator de magazin ,receptie ,securitate,marfa,transport pentru a putea pune o vorba buna cunostintelor acestuia.
In cazul in care bateti palma sa stiti la ce lucruri trebuie sa va asteptati:
* se vine cu 15 minute inainte la munca pentru a se face un checking list asupra activitatilor ce vor fi de facut.
*atentie la clientul misterios:daca iesiti bine vi se vor da 100 ron BRUT,daca iesiti prost vi se vor lua 250 ron net.
*Sefii de raion sunt ok, atata timp cat iti faci treaba si va scriu ca e treaba de facut intotdeauna.
*Coordonatorii de magazin sunt ok,trebuie sa le gadili orgoliul si sa-i faci sa se simta importanti.
*Salariile sunt mari ,dar depinde de oras,magazin ,director de magazin,vechime,ajungi lejer la 1500 ron +bonuri de masa.mai De Pasti si de Craciun mai primesti o prima substantiala.
*DA,intr-adevar stai in picioare 10 ore pe zi,dai cu mopul ,speli pe sub rafturi,intalnesti tot felul de clienti din toate categoriile sociale ,per general e ok.
Cat de bine stii Tatal nostru sau Crezul ?Daca raspunzi da ,ei bine afla urmatorul lucru:DACA VREI SA PROMOVEZI IN DEDEMAN VA TREBUI SA STII PE DE ROST ,SA INVETI SI SA STII MECANIC PROCEDURILE DE LUCRU.Stiind acest lucruri vei putea sa avansezi catre orice pozitie doresti.
Desigur iti mai trebuie ceva:sa te pui in evidenta prin a socializa ,azi cu un coordonator ,maine cu ambii coordonatori si dupa aceea cu directorul de magazin .Pe romaneste,sa lingusesti extrem de mult.
Apropo ,niciodata nu au intarziat cu plata salariilor si bonurilor de masa.
La interviu:
Studiaza site-ul Dedeman.
Invata valorile Dedeman,consider ca sunt foarte importante pentru a da pe spate persoana din fata ta.
Fii punctual.
Nu se pune accentul sa te imbraci la costum si cravata,gandeste-te ca tu vei lucra acolo ca vanzator ,nu ca si director.Asa ca ,dute lejer imbracat.
De regula se pot da 2 interviuri,unul cu doamna de la resurse umane si altul cu directorul de magazin.Daca treci de interviul cu doamna de la resurse ,cu directorul de magazin vei avea o discutie formala.

Atentie ce spuneti la intrebarea:Unde va veti afla peste 5 ani de zile?. Si da,se vor da si cateva teste de perspicacitate,vor sa vada cat de bine reactionezi in conditii de stress,pentru ca e un mod de lucru stresant datorita clientilor romani ...
In cele 3 luni de zile pana cand vei da testul finalcare contine proceduri specifice raionului si magazinului vei decide daca esti potrivit pentru asa ceva.AI GRIJA SA INVETI PROCEDURILE SI PROGRAMUL MAI MULT DECAT PERFECT.
CUM POTI CRESTE?
Consultant vanzari -sef raion-coordonator magazin -director magazin.Aceasta organigrama e cea mai vanata.Cam in 4 ani de zile poti ajunge director de magazin ,daca iti faci treaba .
Consultant vanzari-reprezentant vanzari-director vanzari.
Aici depinde de ceea ce iti doresti tu.
Intr-un an de zile ajungi sef de raion,in 2 ani de zile ajungi coordonator de magazin si in 4 ajungi director de magazin .

Succes si multa bafta in noul loc de munca.
vali Joi, 18 Septembrie 2014
lucrez la dedeman de 4 ani si sunt multumit de salariu e mult peste media orasului iar vizavi de sclavie ce spun toti eu zic ca se exagereaza.intr-un oras mic cum e Roman sa iei 1700-1900 ca si consultant vanzari eu zic ca e bine.
pal Marti, 30 Septembrie 2014
va rog ce salariuse ofera pentru consultant vanzari ( stuudii superioare)?
ADY Marti, 14 Octombrie 2014
Pe ce data a lunii se vireaza salariul?
Consultant vanzari Vineri, 17 Octombrie 2014
Pe data de 15 a lunii.
dorin86 Marti, 18 Noiembrie 2014
cum este la dedemam deva ca si consultant vinzari ca as vrea sa merg se merita
dorin86 Marti, 18 Noiembrie 2014
consultant vinzari pe raion instalati deva
vasile Joi, 20 Noiembrie 2014
Ca "referent economic" aveti idee de salariu si ce trebuie sa faci mai exact ? Va multumesc!
Dan Vineri, 21 Noiembrie 2014
Stiti salariul coordonatorului de magazin si cati oameni are in medie in subordine? Care e ierarhia in magazin?
dura Marti, 6 Ianuarie 2015
buna seara !Am inteles ca la DEDEMAN te poti angaja ca si agent de vanzari? poate spune cineva despre acest lucru /? multumesc
costy Sambata, 26 Decembrie 2015
Buna seara, stie cineva ce contin intrebarile la la testul PDC de la Dedeman pt prima parte de evaluare?
Nila Joi, 11 Februarie 2016
Salutare! Am participat la un interviu zilele trecute pentru Sef Raion, nu am primit inca un raspuns, pozitiv sau negativ, insa, comparativ cu interviurile de pana acum, cei din ...
kazz Luni, 7 Martie 2016
Salut, Lucrez la aceasta companie de mai bine de 4 ani, in doua magazine din orase diferite si pot sa spun ca dupa atat timp important e cum iti faci treaba, daca iti vezi de ...
jumy Sambata, 2 Aprilie 2016
Buna ziua.stie cineva ce salariu are un agent de paza de exterior la dedeman Valcea?