Forum despre DELL International Services SRL

Adrian Marti, 27 Mai 2014
Stiti cumva detalii despre Service Desk Agents? Am vazut ca se cauta pe spaniola...oare este asistenta telefonica? Cam ce salarii sunt in acest caz?
Apreciez un raspuns si eu si restul lumii :) multumiiiiim frumos!
Maria Miercuri, 18 Iunie 2014
Salutare tuturor,
Aveti idee de cum decurge un interviu la sediu pentru un post de Client Technical Support pe portugheza? Sau pe spaniola?
Cam ce salarii sunt pe aceste limbi si ce alte detalii mai cunoasteti? Mediu de lucru, etc...
Multumesc anticipat pentru raspuns!!
tfd Marti, 1 Iulie 2014
Salutare,
care sunt salariile pe QA lead/manager?
Dar pentru senior QA 7-8 ani experienta?
thx!
Danut B Duminica, 3 August 2014
Salut, aveti idee pentru postul de Endpoint Security Advisor (US Hours) care este salariul ? Am vazut ca au posturi deschise, merci.
consuelo Duminica, 31 August 2014

daca va tenteaza sa aplicati la dell ca agent de service desk, sa aveti in vedere urmatoarele:
-salariul de agent e undeva in jur de 25 (putand ajunge spre 27-28 cu ture de noapte si sarbatori), cu exceptia celor ce vorbesc olandeza, care iau mult mai mult.
-daca vorbesti fluent, ai mari sanse sa te angajezi. nu-ti face griji pentru partea tehnica, se gaseste mereu unu care sa traga si pentru tine
-testele pentru angajare, orice incepator poate sa le ia.
-toata lumea e super ok la inceput, si managerul de service desk, si team leazii.
-sa nu cumva sa ai pretentii sa intelegi ceva din training. din prima zi esti pe cont propriu. daca vrei sa te distrezi, pune-le intrebari, mai ales cand trainingul se tine de o persoana care doar iti citeste niste slide-uri in powerpoint si care habar nu are cu se se mananca proiectul.
-te-ai angajat pe program 24/7? ia-ti adio de la primul set de sarbatori. te-ai angajat in toamna? sigur faci si craciunul si revelionul la munca, eventual in tura de noapte :) . te-ai angajat dupa anul nou? prinzi pastele garantat cu castile pe cap :)
-ca la orice service desk care se respecta, si aici vei da peste echipe understaffed.
-in rest, firma e ok, salariile se platesc la timp, cafea gratis, uneori se mai fac si team buildinguri (la care mai vine si managerul service desk-ului)

Alex.B Joi, 18 Septembrie 2014
Salutare,

As dorii sa intreb despre joburile pe Security daca ar avea cineva detalii va rog?
Despre interviu, jobul in sine sau salariu?
Pe alta forumuri am citit ca anunturile de pe portaluri de joburi nu prea descriu bine activitatea jobului.

Multumesc frumos :D
doobi32 Miercuri, 15 Octombrie 2014
Salutare,

Am lucrat la Dell timp de 1 an de zile pe Service Desk si va pot spune ca atmosfera este destul de ok. Relaxanta pe undele proiecte ca Experian sau Dupont dar aglomerata si sa zicem putin mai stresanta pe Honeywell si CHEP.
Salariile sunt marisoare fata de alte ServiceDesk-uri de profil. Cel mai mare salariu fiind pe limba olandeza unde se invarte la 1000 EUR sau chiar peste mai ales pentru nativi.
In general pentru limbile italiana/franceza/portugheza putem spune ca sunt in jurul 500-600 EUR, iar limba germana 600-700EUR.

Sper sa va fie de ajutor aceste inside hints! :)

Bafta in cautari!
mihai Miercuri, 7 Ianuarie 2015
Stie cineva cam despre ce salarii este vorba pe business analysis la dell?
Ema Vineri, 9 Ianuarie 2015
Buna, stie cineva care este salariul pentru pozitia de "Website Auditor - Dutch" si care este atmosfera?
Multam.
Irina_Ujlaki Sambata, 14 Februarie 2015
M-ar interesa postul de Technical Support Agent - Hungarian. Am vazut la cerinte ca Fluency in English and Hungarian is a must, or nivelul meu de engleza este mai degraba middle, poate sa-mi spuna cineva daca in aceste conditii are rost sa aplic totusi ? Va multumesc !
UnUserNou Duminica, 26 Aprilie 2015
Stie cineva cat ia un junior java developer? se lucreaza in ture ca programator?
Jun84 Vineri, 7 August 2015
Salutare .

Are cineva ceva informatii despre jobul Accounting advisor. In ce consta , modul de desfasurare al interview-ului (care este cu 2 manageri americani) , salariu, etc?

Mersi anticipat.
Darksody Vineri, 9 Octombrie 2015
Buna ziua,

Are cineva informatii despre postul de .Net developer la Dell? Care este mediul de lucru, cum sunt oamenii, in ce consta interviul, ce ar trebui sa recapitulez pentru testul tehnic.

Va multumesc
eilinca Vineri, 9 Octombrie 2015
Salut, am vazut urmatorul anunt pe bestjobs:
Imi puteti spune va rog detalii despre acest job, daca aveti la cunostinta, cum este compania, mediul de lucru, nivelul de dificultate a interviurilor, cam in ce-ar consta, salariu(orientativ), colegi, responsabilitate, as prefera, daca mi-ar putea raspunde cineva care lucreaza/a lucrat/ a fost la interviuri acolo?
Va multumesc anticipat!
sub2venom23 Miercuri, 4 Noiembrie 2015
Salut.

Are cineva informatii despre cum decurge interviul pe .Net

@Darlsody, ai reusit sa afli ceva?

Mersi
radix Marti, 27 Septembrie 2016
Salut, vad ca ultima postare e din 2015.
A mai fost chemat cineva recent la interviu dupa ce a aplicat online? Ma intereseaza daca se uita cineva pe CV-urile alea din dell.taleo.net / jobs.dell.com / bestjobs.ro sau intra in gaura neagra unde sunt complet ignorate. Mersi
Sergheyi Miercuri, 28 Septembrie 2016
Salut radix. Din ce stiu eu conteaza foarte mult recomandarile (ma refer la recomandari pe bune, nu pile sau altceva). Am multi prieteni recomandati la Dell, majoritatea sunt acolo acum. Tu pentru ce ai aplicat?
radix Miercuri, 28 Septembrie 2016
Salut Sergheyi, mersi pentru raspuns, am aplicat la cateva pozitii de inginer pe Network si Security, plus un rol de Solutions Architect Consultant. Nu ma asteptam sa fiu sunat imediat, dat parca e prea de tot ca unele aplicatii stau in stadiul initial, Resume Received, sau Under Consideration, de cateva luni, iar altele sunt in No Longer Under Consideration, desi aveam oarece potrivire pentru pozitie. Nici macar nu stiu daca ajunge CV-ul la o persoana umana sau status-urile alea sunt date de un robot ATS.
Partea cu recomandarile poate fi buna si nu prea, in sensul ca e bine ca se creeaza "gasti" de oameni cunoscuti la birou, dar nu promoveaza diversitatea, adica angajatii vor veni mereu cam din aceleasi firme cu acelasi background si asta pe termen lung poate limita viziunea echipei. Si peste asta, firma isi creeaza un fel de antipatie si senzatia ca angajeaza numai pe "cunostinte", ca daca nu te cunosti cu X-ulescu nu ai sanse.