Forum despre Deloitte Romania

@diana Miercuri, 15 Mai 2013
De unde ai auzit asta? Poti da mai mult detalii despre D si K
intrebare Miercuri, 15 Mai 2013
O scurta intrebare pentru cine stie....la deloitte exista pozitia Junior Assistant si Assistant (1,2,etc)? Sau e direct Assistent cea mai mica pozitie? (in afara de intern, of course )
? Miercuri, 15 Mai 2013
E direct junior apoi senior, manager,manager senior si partener.
@? Miercuri, 15 Mai 2013
Aaa..ei nu au AS si AM ca trepte intermediare?
? Miercuri, 15 Mai 2013
Alea sunt pentru eul tau liric, sa te faca sa te simti bine si sa nu pleci :))
@? Miercuri, 15 Mai 2013
Daca la fiecare treapta din asta iei ceva in plus la salariu, tot e bine, nu e doar onorifica promovarea
X Miercuri, 15 Mai 2013
Asa cum am promis,am revenit cu noutati legat de procesul de recrutare pentru graduate recruitment.assessment centerul consta intr-o prezentare a unui memo,scrierea respectivului memo si o discutie de grup.urmatoarea etapa e un interviu cu un manager dupa care inca un interviu cu un partener.o sa revin cu mai multe detalii daca este sa trec de acest assessment center.
@X Joi, 16 Mai 2013
Assessment center-ul a fost in totalitate in limba engleza?
@X Joi, 16 Mai 2013
Buna X, tu pentru ce pozitie ai fost selectat pentru recrutare? Junior Assistant sau Assistant?
X Joi, 16 Mai 2013
da assessment centerul este in engleza iar cat despre a 2a intrebare habar nu am care este diferenta intre ce ai zis tu mai sus :))
X Joi, 16 Mai 2013
de exemplu la K, ierarhia e ceva de genul intern-junior assistant-assistant 1,2, bla bla- etc. de aia intrebam daca si la D e la fel.
X Joi, 16 Mai 2013
Din cate stiu aici e junior,asociat,senior,manager,manager senior si partener
... Joi, 16 Mai 2013
dar numai in bucuresti au inceput recrutarile sau si in alte orase? mersi
@... Vineri, 17 Mai 2013
Procesul de recrutare tine pana in iunie.

Multa bafta !
X Sambata, 18 Mai 2013
Cei care ati fost la assessment center, cum vi s-a parut? A fost sunat cineva pentru etapa urmatoare?
Y Sambata, 18 Mai 2013
X imi poti spune cum ti s-au parut cele trei teste in general? sau cum te-ai pregatit tu sa rezolvi cat mai corect cele 37 de intrebari, de la numeric si verbal?Am dat si eu testele, ale mele asa au fost structurate si sunt curioasa daca si ale tale au fost tot asa!Mie mi s-au parut destul de dificile...dar astept si parerea ta!
X Sambata, 18 Mai 2013
Da, au fost structurate la fel.

Si mie mi s-au parut dificile cele 2 teste ( numeric si verbal ) dar since sa fiu nu m-am pregatit in nici un fel. Pur si simplu a fost sa fie :).

Oricum,iti zic sincer ca nu am terminat nici un test 100 % ( mereu mai ramaneau maxim 5 intrebari de raspuns ) dar ai vazut si tu, ca nimeni nu se asteapta sa le termini :))

Eu iti urez bafta, si sper sa treci in etapa urmatoarea !
Y Sambata, 18 Mai 2013
Multumesc X dar nu cred ca voi trece pentru ca nu reuseam sa fac mai mult de jumatate in cele 12 minute,poate sunt mai slaba recunosc, mi-am luat timp, am incercat sa ma concentrez dar nu m-am descurcat , la un moment dat chiar ma panicasem cand am vazut cat de diferite erau testele fata de cel de pe site-ul lor,plus ca numericul avea elemente de contabilitate si faptul ca trebuia sa caut mereu in cele 6 fisiere a fost prea mult pentru mine...Multa bafta si tie!
... Sambata, 18 Mai 2013
salut, voi discutati acum numai de bucuresti sau sunt si din alte orase care au primit testele?mersi!
@Y Sambata, 18 Mai 2013
Ce elemente de contabilitate a avut testul? In fine, e destul de dificil datorita timpului scurt, dar daca treci mai departe, assessment centerul este floare la ureche, parerea mea, comparativ cu AC celor de la K, de exemplu.