Forum despre Deloitte Romania

MEDIC Duminica, 7 Decembrie 2014
pana la urma cat castiga un incepator, JUNIOR ca eu nu inteleg nimic ?

HR-ul din firma http://www.zf.ro/zf-24/carmen-baibarac-hr-senior-manager-deloitte-romania-un-tanar-absolvent-poate-castiga-2-600-de-lei-brut-la-primul-job-in-consultanta-13677077

spune ca un junoir, fara experienta castiga brut 2600 de lei , fosti colegi care au lucrat in aceasta firma spun ca se castiga 1500 lei net/luna !
colegu Marti, 9 Decembrie 2014
1700 in mana e cam luna cea mai slaba dintr-un an..ai si luni in care castigi peste 10000 brut probabil cu multe ore suplimentare..
ochiometric media e de peste 3000 pe luna dar probabil implica dedicare totala asa cum au relatat alti useri mai sus
@colegu Luni, 15 Decembrie 2014
Ce vorbesti mai acolo? 10000 brut pe luna? Asta inseamna vreo 7000 lei net, iar salariu asta il are senior nivel 2 sau 3. Cu ore suplimentare nu poti depasi jumatate din net, pentru ca fizic nu prea ai cum, decat sa iti cumperi apoi loc de veci.

Ca junior parca e vreo 2000 net si apoi creste anual daca promovezi. De la 3000 brut la 10000 brut, asta inseamna ca tre sa lucrezi cam 18-20 ore suplimentare pe zi calendaristica. Iar cu programul de 8 ore, cam depasesti 24. Asa ca mai usor cu fineturile astea ca poate unii chiar cred si cand ajung acolo plang la propriu.
MEDIC Marti, 16 Decembrie 2014
@colegu ,
colegu

eu am auzit de 10000 de euro ! oare ii adevarat ?
colegu Joi, 25 Decembrie 2014
bai nu stiu ce sa va spun..eu am vbit pe baza unor date din revisal deci nu balarii..poate era o pila si a avut o situatie aparte..
daca situatia generala nu e asa, mea culpa
Mariad Vineri, 17 Aprilie 2015
Bună ziua! Saptamana aceasta am aplicat pentru un job de Junior Auditor în cadrul companiei Deloitte. Dacă binevoiește cineva îmi poate scrie la ce sa mă aștept pentru ...
Monyk Sambata, 16 Ianuarie 2016
Pentru postul de Junior Consultant – Management Consulting Analytics, stie cineva cum decurge procesul de recrutare?Merci !
what_to_do Vineri, 25 Martie 2016
Salut, din informatiile pe care le aveti despre Deloitte, se merita sa te intorci in tara pentru un job de junior? Eu momentan lucrez in Germania pe un job de birou, dar mediocru ...