Forum despre DB Global Technology SRL

mariusadrian Duminica, 11 Octombrie 2015
Programator Java cu 7 ani experienta - 4200 EU - Net
freemanp Luni, 4 Aprilie 2016
Care este dress code-ul pentru developeri? Banuiesc ca e mai formal.
elenusht Joi, 7 Aprilie 2016
buna! Ce stiti de salariul unui Business analyst? Intre ce intervale ar fi? Eu am avut deja 3 interviuri cu ei, inclusiv cu HR si astept raspuns. Sigurul lucru pentru care nu m-ar lua ar fi un salariu prea mare.
Sergheyi Vineri, 8 Aprilie 2016
elenusht, sincer nu stiu salariul pe respectiva pozitie, insa ca si companie si mediul de lucru iti recomand. bafta
bianca1102 Luni, 9 Mai 2016

Imi poate spune cineva care sunt etapele de recrutare pentru Business Analyst?
La interviul tehnic pe ce anume se pune mai mult accentul?

Mersi
aaabbbccc Vineri, 5 August 2016
Buna. As vrea sa stiu, cat de flexibili sunt cei de la DB cu cei care vor sa schimbe departamentul? In sensul ca daca cineva vine pe QA si vrea sa se mute dupa pe BA, are posibilitatea de a face asta, chiar daca nu are experienta de BA? Mersi!
Gopo Joi, 13 Octombrie 2016

Oameni frustrați, middle management slab, se angajeaza juniori masiv, responsabilități neclare

Pro-uri
Sediu fain, unele beneficii în afara salariului, oamenii se comporta prietenos, 2 zile pe lună pentru a lucra de la domiciliu

Contra
Salarii sub medie. delasari foarte lungi (1 luna departe de casa, revenire timp de 1 zi și inapoi altă luna). Ca programator vei primi toate bug-uri facute de alti programatori si vei dezvolta lucruri marunte. Firma se lupta să pună în aplicare Agile, dar nu este eficient totusi. Aceasta companie creeaza zombii, oameni carora nu le pasă, nu se implica, nu doresc să aibă rezultate bune.

Sfat catre management
Imputerniciti middle management-ul rapid sau altfel veți pierde toate persoanele calificate ramase. Cascadati obiectivele de management la toate nivelele inferioare. Gânditi-va la "fiinte umane" si nu doar la niste numere.