Forum despre Digital Cable Systems SA (AKTA)

b Vineri, 8 Martie 2013
chiar nu a lucrat/lucreaza nimeni acolo? info despre salarii, program, atmosfera, ceva?
S.C Vineri, 5 Aprilie 2013
Salariu 8-9 milioane, superviser 10 mil si ceva .
alina Sambata, 7 Septembrie 2013
si program posibilitati de avansare?
cristina Duminica, 8 Septembrie 2013
Au anunt pt arhivar, stie cineva aprox salariul?
Nati Joi, 26 Septembrie 2013
M-au chemat sa dau test pt contabil.Cam ce salarii sunt?
djdhs Joi, 13 Martie 2014
@nati cum a fost testul de conta?
Aida Miercuri, 25 Iunie 2014
Vorbind strict de departamentul contabilitate nu recomand. Munca multa si salarii mici, orele suplimentare nu se platesc. Admosfera stresanta, nu prea exista colaborare, un mediu comunist din punctul meu de vedere.
CEhia Joi, 31 Iulie 2014
draga Aida, poti da mai multe detalii...angajata sau fosta angajata....cum sunt celelalte departamente....nivelul salarial.....o dezvoltare a "mediului comunist"?
dep.conta e cam peste tot mai TAFNOS/stresant.
multumesc mult
alexandra_alexa Duminica, 1 Februarie 2015
buna, poate cineva sa.mi spuna cum este mediul de lucru in departam financiar? sunt mamica unui copilas de 1 an si ma intereseaza daca se sta fff mult peste program si in ce proportie dintr.o luna. am cu cine sa.l las pe bebe ,,,, dar nu as dori sa stau non stop la servici ..sa nu mai ajung deloc pe acasa. daca se sta doar cateva zile pe luna ...o sapt sa zicem nu ar fi problema .. dar daca se sta mai mult de atat .... mai bine refuz oferta. multumesc anticipat pt un raspuns!
NICK2016 Joi, 21 Iulie 2016

Am lucrat in DCS si reprezinta pentru multi doar o rampa de lansare. Salariile nu sunt spectaculoase 1200 - 1500 lei pentru posturi de executie pe customer, tehnic etc.
Nu se sta peste program ca in alte parti, dar nici salariul nu este mare.
Un alt aspect este legat de neindexarea salariilor. Nu se maresc niciodata (ptr sefi se aplica alt criteriu ca doar sunt bani) si daca ai venit pe un sal de 1500 si iti spun ca se va mari mint de ingheata apele. Ai venit pe x net, cu x -ul ala ramai pana pleci.
Pentru tineri este o rampa de lansare.
Tratamentul de multe ori nu prea ok, dar depinde de fiecare sef de departament.
Aroganta domneste prin acesta firma, dar tine de cultura persoanelor.

Nu as recomanda cuiva sa mearga la AKTA decat daca nu are experienta si ii da bine pe cv un Digital cable.
Atmosfera comunista, nu le pasa de parerea ta, gandire (noi muncim, noi nu gandim), sefii se poarta de cele mai multe ori foarte urat vb de sus.