Forum despre Direct Job Placement SRL

ADMIN - undelucram.ro Luni, 23 Iunie 2014

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Direct Job Placement SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Direct Job Placement.

sakura Miercuri, 2 Iulie 2014

Operator call center la direct job placement... Trebuie sa vrajesti oamenii care suna, ca sa accepte job-uri in strainatate. Oamenii nu prea sunt incantati de faptul ca trebuie sa plateasca o taxa de inscriere si ca pe deasupra li se mai opreste si comision din salariu si trebuie sa faci tot posibilul sa ocolesti chestia asta. Targhet-ul te omoara. In fine... dupa ce faci munca voluntara o zi intreaga de dim pana seara, patronul care a stat toata ziua cu ochii pe tine observandu-ti fiecare miscare iti spune ca nu mai are nevoie de tine... pfffff!!!

dan Vineri, 4 Iulie 2014
si pina la urma care este statutul acestei firme ,a plecat cineva cu ia sau este ca celelalte firme care cere bani inainte de plecare ?tu ce parere ai ?
sakura Sambata, 5 Iulie 2014
Daca accepti un job si te decizi sa pleci trebuie mai intai sa treci pe la ei sa semnezi un contract si sa platesti o taxa pt transport. A, si bineinteles ca iti opresc si un comision din salariu.
Este o firma abia infiintata, nu stiu cat sunt de seriosi.
Valentina Joi, 10 Iulie 2014
Cunoastesti pe cineva din familie sau prieteni care au plecat in strainatate prin intermediul acestei copanii? Este o firma serioasa sau o farsa ?
costy Marti, 15 Iulie 2014
stie careva ceva despre aceasta firma?o fi ceva serios s-au una fantoma ca multe alte le?
vaska Joi, 7 August 2014
poate raspunde cineva cat sunt de seriosi?? sau macar daca cunoasteti pe cineva care a plecat prin intermediul acestei firme...
geo 76 Luni, 11 August 2014
Eu am semnat un contract cu firma asta pentru Germania.Am platit 80 lei contract plus 500 lei {in astia intra drumul},in care mi-au spus ca plecarea va fi in august intre 2 si 15 august.Cum 2 august a trecut,astept 15 sa vad ce o sa se intample.
mirela Miercuri, 13 August 2014
si eu am semnat un contract cu aceasta firma fiti foarte atenti ce va scriu eu tot pentru plecarea din 2 august dar acest lucru nu sa intimplat eu am sunat la ei mi sa spus prima data ca am avut nr de tel gresit mau pus sa le spun iara nr le-am spus au zis sa astept ca ma suna ei nu mau mai sunat am sunat de citeva ori la ei au raspuns nu am primit niciun raspuns clar le am comunicat ca ma voi duce la ei sa mi se returneze banii inapoi mi sa spus ca e placerea mea pot sa ma duc sau sa trimet o cerere prin posta eu sunt din gorj dupa aceasta discutie m-am trezit pe data de 6 august cu un telefon de la ei am vorbit cu o doamna mi sa propus sa ma duc la cules de mere dar sa ma mai duc cu 160 euro drumul si comisionul lor am refuzat ptr ca banii de drum ni sau luat o data mi sa spus ca acei bani nu au fost de transport eu pe data de 11 august am fost la ei la firma ce mi sa spus acolo am ramas masca pot sa va spun ca am luat teapa nu mai recunoaste nimeni ce ni sa spus cind am facut acel contract nici ca plecarea ar fi fost pe 2 aug nici ca acei bani au fost si ptr transport ca nu am depus toate documentele poze,cazier si restul ce scrie in contract dar nu ni sa cerut decit copie dupa buletin si adeverinta medicala rugamintea mea este toti cei care ati semnat un contract cu ei sa publicati pe saituri eu am inceput demersurile la politia capitalei ca va garantez ca am luat teapa si am mai facut o plingere la DNA domnule geo asteptati degeaba trebuie sa ne unim ptr ca vad ca nu a plecat nimeni pe 2 iar ei nu mai recunosc sub nicio forma ca ni sa spus ca plecarea e pe 2 si ca nici banii nu au fost ptr transport credetima astept sa mai publice si alte persoane si-mi voi da si numele intreg ptr ca nu mie frica de nimeni si nr de tel
geo 76 Miercuri, 13 August 2014

Fratilor teapa mare cu firma asta.Nu stiu de ce autoritatile nu iau masuri cu aceste firme.De fapt ,statul roman incurajeaza inselatoriile "LEGALE".Sunt contracte facute tot de ei,si nu fac decat sa jegmaneasca oamenii creduli,de buna credinta,cand de fapt la ei nu exista niciun contract de munca in afara tarii.Contractele de mediere sunt facute doar pt ei"in favoarea lor".Si eu ma aflu printre cei tepuiti,pt ca mi-am luat gandul de la plecarea cu ei{am platit 580 ron}pe care consider ca ia-m pierdut.ASTEPT CAT MAI MULTI IN SITUATIA ASTA,SA NE UNIM ,SI SA NE LUAM BANII INAPOI.SITUATIA ASTA NU POATE MERGE LA NESFARSIT.

romantepuit Miercuri, 13 August 2014
salut,
si eu am fost "ademenit" si intepat de aceasta firma, impreuna cu trei persoane.ma puteti contacta la neacsu.v.marian@gmail.com.
va rog sa nu stergeti postul.ASTA INSEAMNA ACEASTA FIRMA: TEAPA ROMANILOR CARE VOR DS MUNCEASCA CINSTIT
mirela Joi, 14 August 2014
adresa mea este romirela26@yahoo.com si nr tel 0755956350 cine vrea sa ma contacteze sa le dau mai multe detali in legatura cu contractele ce mi sa spus de la autoritatile la care am fost eu la bucuresti pe data de 11 aug
mirela Joi, 14 August 2014
domnule geo dece nu afisati o adresa unde putem lua legatura cu d voastra
mirela Joi, 14 August 2014
domnule roman dativa o adresa corecta sau un nr de tel unde putem sa va contacta domnul geo ma contactat altfel nu putem sa ne contactam unul pe celalalt va multumesc
romantepuit Vineri, 15 August 2014
buna mirela,
adresa e corecta asa cum e prezentata,cu puncte.momentan nu am acces la telefon dar de sapt viitoare ma puteti contacta la nr de telefon 0773859079
Gelu Vineri, 15 August 2014
Inca o firma de 'plasare' a fortei de munca in strainatate... Mai sunt doua comentate des pe acest site. Aceleasi sfaturi: casca ochii, altfel te ustura la buzunare. Nu e normal sa platesti taxe inainte de a fi angajat. Nu e normal sa nu stii unde pleci (contract de munca de la angajatorul extern, nu promisiuni la telefon).

Detalii despre aceasta firma:
Detalii de identificare DIRECT JOB PLACEMENT SRL
Nume firma DIRECT JOB PLACEMENT SRL
Cod Unic de Inregistrare 33123808 neplatitor de TVA
Nr. Inmatriculare J40/5301/2014
Data infiintarii 05.05.2014

Sediu DIRECT JOB PLACEMENT SRL - informatii de contact.
Judet BUCURESTI
VELEA IULIANA MARIANA
Adresa web -
Domeniul de activitate preponderent
Cod CAEN 7810
Obiect Activitate Activitati ale agentiilor de plasare a fortei de munca

Stituatie ANAF-Firma este Activa conform ANAF (actualizat la 06.07.2014)
Firma nu are obligatii restante la buget. (31.07.2014)
Buletinul Insolventei - Nu este publicata in buletinul insolventei.
Dosare in justitie - Denumirea firmei nu este gasita in dosare.
Monitorul Oficial partea IV, acte 2006-2014
Au fost gasite referinte in Monitorul Oficial cu numerele:
4362/2014 ... Vezi lista de acte detaliata.
Informatii statistice
Nr. Asociati 2
Nr. Administratori 1
Nr. Sucursale 0
Nr. Sedii secundare 0
mirela Sambata, 16 August 2014
domnule gelu unde ati gasit aceste date in legatura cu aceasta firma eu am cautat pe toate saiturile si nu am gasit aceste date ,in legatura cu ce spuneti d-voastra e corect ca nu e normal sa platasti inainte si ca nu e normal sa sti unde pleci dar pe acest contract pe care il am eu scrie unde trebuia sa plec si firma ,si destinatia numai ca nu am plecat nicaieri deci e normal ca aceasta firma e o firma tepuitoare din moment ce spun ca au locuri de munca in diferite domeni dar ele nu detin contracte individuale de munca din strainatate nu elibereaza niciun contract individual de munca iti arata o hirtie pe care scrie locurile de munca pe care le au si conditile de munca ,eu am optat la un loc de munca la o ferma din luxemburg si mi sa aratat acea hirtie am citito scria un anume salariu orele pe care le voi lucra mancarea echipament de lucru ,gresala mea a fost si cred ca toti am gresit ca nu ne-am dus prima data la ITM bucuresti sa vedem daca e acreditata aceasta firma vedeti dupa ce luam teapa noi ne interesam ce trebuia defat sa stim inainte de a da banii.
Gelu Sambata, 16 August 2014
@mirela: www.listafirme.ro - insa e un serviciu platit si iti trebuie cont ca sa vezi detaliile. Nu poate spune nimeni uitandu-se acolo daca firma e sau nu de rea-credinta

Recomandarea mea: trimite-le o cerere oficiala la adresa de mail sau la adresa de corespondenta (cu confirmare de primire). Sunt obligati pein lege sa iti raspunda in max 30 de zile. Daca nu o fac, adreseaza-te OPC (protectia consumatorului). Te vor indruma ei.

Sau, cu contractul de acum, mergi tot la OPC si vezi ce parere au.
stupid stupid Duminica, 17 August 2014

salutare,
si eu am cazut in plasa acestei firme, si cand m am dus la ei nu am mers cu mana goala,
am mai luat si un prieten cu mine, O sa depunem si noi cate o cerere la ei sa ni se returneze
banii, dupa care o sa facem reclamatie la politie. Ceea ce fac ei este ilegal, cu mult mai mult ca se folosesc de numele unor firme de prestigiu din UE, mie si prietenului meu ne.au promis ca vom pleca in Germania la firma Enkler Logistik Gmbh, ca soferi de camion. Acum e clar ca e teapa, ca nu a plecat nici naiba niciunde prin firma asta. Nu cred ca vom primi inapoi vreun ban, pentru ca aceste contracte sunt facute cu cap, in favoarea lor. Totusi ceea ce fac ei, se numeste TEAPA si nu cred ca o sa le mearga prea mult.

mirela Luni, 18 August 2014
domnule poti sa te duci la ei cu o cerere am fost si eu la ei cu cerere sa-mi returneze banii inapoi si nici nu mia oprito mai bine ducetiva la politie direct faceti o plangere eu am fost la sectia de politie 10 sector 3 si acolo am depus plangerea .