Forum despre Direct Job Placement SRL

geo 76 Duminica, 24 August 2014
@IULIAN astazi am discutat cu cei de la SC Alma Total Consult srl.BucurestI.
cat despre cei de la DIRECT ,,TEAPA,, JOB PLACEMENT,sunt convins ca nu a plecat nimeni cu ei.
si eu sunt printre ce ,,destepti,, care au semnat cu DIRECT ,,TEAPA,, JOB PLACEMENT
valy Duminica, 24 August 2014
Buna, oare se mai pot lua inapoi banii de la direct job placement placement? Cum
iulian Luni, 25 August 2014
@geo suna-m un pic te rog sa vb
0752638217.
Ms.
DORU Marti, 26 August 2014
BUNA MA ALATUR SI EUAZI AM LUAT SI EU ACEIASI TEAPA CA SI VOIA MAI TRIMIS CINEVA TOATE ACTELE CERUTE DE EI
pvl Miercuri, 27 August 2014
Subscriu la tot ceea ce este mentionat mai sus legat de Direct Job Placement, nu se pleaca cu ei niciunde, tepari, sunt ca si voi unul din cei care are mai putin in buzunar cu 580ron.
pvl Miercuri, 27 August 2014
Sunt una din persoanele tepuite, am fost astazi la sediul firmei. Nr meu de tel. 0725.360.990 cine vrea ma poate contacta, nu ii putem lasa asa.
alpin Miercuri, 27 August 2014
Sunt si eu in situatia voastra numai ca am fost si am vorbit la firma si miau zis sa stau linistit ca nu sunt probleme si ca asteapta contractul si o sa plec. Voua vau zis ei ca nu plecati nicaeri sau cum ati tras concluzia asta ???
DORU Joi, 28 August 2014
DORU BUNA EU AM SUNAT ADOUA ZI DUPA INTERVIU ADICA IERI SA INTREB CUM POT EU SA PLEC PE 13 SEPTEMBRIE DACA DOSARUL MEU ESTE IN PROCESARE TIMP DE 20 ZILE FARA SA FI TRIMISINCA NICI UN ACT RASPUNSUL A FOST SAREVIN CU UN TELEFON PESTE 20 ZILE ACUM NU POATE SA IMI DEA NICI ORELATIE SI MIA INCHIS
marius Marti, 2 Septembrie 2014
daca tot ne-am tepuit cu firma asta de ce nu ne strangem toti la sediu ?
Valentin Marti, 2 Septembrie 2014

Tocmai azi am discutat cu ei la telefon si am cerut numarul de inregistrare de la ITM si au camnegat. De aici mi-am dat seama ca ceva nu este in regula. Am intrebat-o pe tanti Mariana sau cum se mai numea ea numele firmei si am cautat pe internet . Am dat de voi si va mutumesc mult pentru ca mi-ati iesit in cale. era cat pe ci sa plec la bucuresti sa achit taxa de 580 ron.

Va urez succes in recuperarea banilor si inchiderea acestei firme

marius Marti, 2 Septembrie 2014
DACA AI FOST LA SEDIU AI CERUT CEVA LA MANA CUM CA AI PLECAREA AN DATA CAND TI SA SPUS ?ALPIN
alpin Marti, 2 Septembrie 2014
pai problema este ca nu mia zis nimeni o data de plecare asa ca nu pot sa zic ca mau mintit,ei asteapta din cate am inteles ca angajatori din germania oricare ar fi ei sa trimita contactelete de munca la uni le trimit mai repede la uni dureaza mai mult ,nu mia zis nimeni cand am semnat contractul ca voi pleca la o data anume miau zis ca dureaza 2 -3 luni , probabil merg si pe principiu ca renunti tu asteptand atata.
si daca te uiti mai sus sunt inregistrati la itm (valentin) dar oricum nu te ajuta cu nimic asta .
marius Joi, 4 Septembrie 2014

suntem 4 persoane si o sa ne ducem luni la Bucuresti,mai vine cineva ?

daniela Joi, 4 Septembrie 2014
bv eu eram s-o patesc exact k voi dar am avut initiativa de a citi pe net comentariile voastre va multumesc mult
alpin Miercuri, 10 Septembrie 2014
ceva noutati de la cei 4 care au fost la firma ???
cristi Duminica, 14 Septembrie 2014
Salut dupa cum vad, sint aproape sigur ca si eu am luat o tiapa mare.
Am fost la bucuresti pe data de 8 septembriie si am dat cei 580 de roni cu buna stiinta, ca un naiv.abia cind am ajuns acasa am intrat pe sait si am vazut care este situatia.
mia spus ca plecarea este pe data de 27 septembriie.vreau sa ma alatur celor care vor sasi ia banii inapoi DACA SE MAI POATE contactatima 0743324514
mirela Luni, 15 Septembrie 2014
eu am fost pe data de 10 septembrie la ei la firma sa-mi recuperez banii si nu i-am recuperat mi sa spus ca-mi dau jumate din suma de 80 lei adica 40 lei dupa cum am mai postat eu am facut reclamati la DNA la sectia 10 politie si cand am ajuns si la ITM acolo am aflat ca noi am dat suma de 500 lei la alta firma conform facturei si a bonului fiscal iar aceasta firma e in insolventa si nu se stie daca ii recuperam INTRBAREA MEA ESTE DECE AUTORITATILE II MAI DAU VOIE ACELEI FIRME SA MAI IA BANI DE LA OAMENI ACUI ESTE ACEA FIRMA CA EU AM O ALTA PARERE EU CRED CA ACEA FIRMA ESTE A UNEI PERSOANE SUS PUSA CA ALTFEL NU SE EXPLICA DECE ACEASTA FIRMA MAI FUNCTIONEAZA
Marius Joi, 18 Septembrie 2014
Speram sa nu fie adevarat. ar fi frumos sa ne strangem luni, 22 septembrie, cat mai multi, chemam televiziunea ea, si ne cerem banii inapoi. Cine poate ajunge luni la aceasta firma contactati-ma 0730352499, pot aduce Antena 3.
monica Duminica, 21 Septembrie 2014
Buna si eu am fost la acea societate in data de 15 septembrie si bineinteles ca am fost prostita,as dorii sa ma asociez cu cei care vor sa recuperam banii,ma puteri contacta la tel 0724722434