Forum despre Direct Job Placement SRL

dana Joi, 25 Septembrie 2014

Felicitari tuturor celor care i-au descoperit pe acesti indiviz. Politia trebuie sa faca ancheta, pe baza plangerilor primite de la cetateni. Saracii oameni , vad numai anuntul si nu intra pe forum, merg mai departe, convinsi ca vor reusi. Dar ulciorul nu merge de multe ori la apa. Adevarul invinge! Cititi Legea 156/2000, cu amendamente. Nici o firma nu are dreptul sa ia bani inainte pentru mediere, transport etc.

mirela Joi, 25 Septembrie 2014
eu cred ca politia e mana in mana cu ei eu am facut destule plangeri DNA ,ITM,SECTIA 10 POLITIE[ANTI FRAUDE] OPC SI NIMIC NU AU FACUT DUPA DATA DE 7 AUGUST TOT FAC LA PLANGERI SI TOT NIMIC ACUM MAI NOU AM DATO IN JUDECATA PE ADMINISTRATORA VOI VEDEA CE IESE SI DIN ASTA O SA VA TIN LA CURENT PE TOTI PENTRU CA SUNT DOUA FIRME DIFERITE LA CARE AM DAT BANII CU ACEEASI ADMINISTRATORA AM FOST PACALITI UNA DIN FIRME E IN INSOLVENTA ACOLO AM DAT BANII CEI MAI MULTI EU O SA MA JUDEC PE PERSOANA FIZICA NU CU FIRMA CE SA IAU DE LA FIRMA MAI VORBIM
rourkegeo47 Luni, 29 Septembrie 2014
FIRMA E O TEAPA MARE !!!! SA NE UNIM TOTI CARE AM FOST TEPUITI SA MERGEM DIRECT LA EI SI LA POLITIE CA ALTCEVA NU E DE FACUT!!!!
Catalina Joi, 2 Octombrie 2014
Buna ziua!Si eu am gasit pe net anuntul si am sunat si mi-au spus sa vin cu banii si cu cartea de identitate pentru ca locurile sunt limitate si se ocupa foarte repede! Mi-au cerut tot 580 de lei si mi-au spus ca sunt pentru traducerea contractului si pentru transport, iar ca plecarea este pe 25 octombrie...este o mare teapa..sunt oameni care poate nu au bani de paine se duc sa se impumute pentru a pleca in afara sa munceasca si nimic...pacat ca sunt oameni disperati pentru a gasi un loc de munca si se grabesc fara sa se informeze macar putin..cei care au fost pacaliti ar trebui sa faca ceva sa nu stea cu mainile in sun..
edy Miercuri, 8 Octombrie 2014
si eu am fost la ei am platit 580 ron au zis ca se pleca pe 11102014 si nu m-au sunat deoc ca nu a venit contractul de la angajator daca pina luni nu ma suna marti la ora 9 sunt la ei la usa sa imi dea banii daca nu le iau eu ceva de acolo ca nu ma duc singur ma duc cu baetii si cu masina cu nr aiurea
marius Miercuri, 8 Octombrie 2014
Salut sunt un nou tepuit am sunat la ei acum 10min si cica nu au ajuns actele din stainatate si no sa mai plec pe data de 11.09.2014 cum era stabilit ci pe 25.09.2014 deci deja imi da de gandit ca no sa mai plec nicaieri.daca e cineva din bucuresti care ar putea afla daca intradevar are loc vreo plecare pe 11.09.2014 sa posteze eu sunt din cta.multumesc
george Joi, 9 Octombrie 2014
noroc cu voi oameni buni ,eram gata gata sa plec la bucuresti sa platesc taxa,dar am intrebat pe o cucoana de la firma cum se numeste firma si dupa aceea am rasfoit putin pe net si hop surpriza!!! Multumesc mult celor care au facut acest forum !!! Pt. cei care au luat teapa ,nu va lasati pagubasi,luati-va banii inapoi!!!
costak184 Miercuri, 15 Octombrie 2014
doar c am semnat si eu un contract cu aceasta firma si din cate se pare am luat teapa...sunt deacord sa mergem peste ei cu totii acolo si sa ne luam banii...daca nu sa intram peste ei..sa cheme politia!!!0726102674
razvan Vineri, 17 Octombrie 2014
salutare
ASCULTATI CU ATENTIE !!!
acum 5 minute am vb cu un avocat .
el mi-a zis in felul urmator : sa facem o inregistrare a convorbirii telefonice , dar de asemenea sa reiasa de pe fundal si vocea unui MARTOR .
acea inregistrare trebuie pusa pe cd si impreuna cu o copie dupa contract si factura , trebuie trimise prin scrisoare ca si plangere penala catre Tribunalul de pe langa judecatoria sectorului 3
ei cum sunt in insolventa , trebuie sa restituie suma completa , si voi trebuie sa nu mai cereti restituirea sumei , ptr ca va va restitui doar 40 de lei si atat !!!!
de asemenea daca puteti sa sunati la antena 1 sau 3 ca sa porneasca o ancheta cu acest caz !!!
va stau la dispozitie ptr clarificari la nr 0747526928 de luni pana sambata dupa ora 18 iar duminica oricand !
razvan Sambata, 18 Octombrie 2014
salutare
din nou se posteaza anunturi de la ei doar ca si-au schimbat nr de telefon
dati report la tocmai.ro sa le stearga anunturile si atasati si linkul de pe forum de aici

Rnez Sambata, 18 Octombrie 2014
Salut am si eu o nelamurire! Toata lumea se plange..si nu doar cateva persoane. Chiar nu ne putem strange mai multe persoane sa sunam si la antena, sa face circ mare la ei la sediu? Chiar ii putem lasa sa scape asa ieftin?
luci Joi, 30 Octombrie 2014

Am facut sesizare online la Inspectoratul Teritorial dd munca Bucuresti.Am primit raspuns, cei de la I.T.M luandu si angajamentul ca au luat toate aspectele sesizate de mine in considerare si ca vor face ancheta in acest caz.

miha Marti, 4 Noiembrie 2014
nu ati rezolvat nimic oameni buni?firma inca da teapa.nu v.am gasit inainte de a da si noi banii cum de mai functioneaza la cat de uniti sunteti aici?ce putem face noi?
stefan Marti, 4 Noiembrie 2014
Buna. Ieri am fost si eu la Bucuresti pentru asa zisa semnare de contract am dat banii ce mi sau cerut insa dupa cum vad treaba nu e buna.Am aflat adevarul sau mai bine spus am deschis ochii bine dupa ce am ajuns acasa si am citit mai bine contractul.Dureros e ca oamenii merg in continuare la ei dand banii fara sa stie ce ii asteapta si vreau sa va spun ca erau destui de multi si inainte de mine si tot veneau. Un singur lucru pot sa mai spun acestia sunt oameni ce nu au frica de Dumnezeu.
miha Miercuri, 5 Noiembrie 2014
nu inteleg.de cat se scrie aici chiar nu s.au luat masuri?ce ati rezolvat?ne mai primim banii inapoi?cum de sunt lasati sa functioneze in continuare
steli Joi, 6 Noiembrie 2014

Am fost si eu la firma direct job si am platit 580 lei pt munca in germania din septembri si de cate ori am sunat imi dau acelasi raspuns ca nu a sosit contractul am mai platit si la o firma din sibiu se numeste sc human resource premium selection srl am platit si aici 550 lei din august si ma minte la fel .hadeti sa reclamam si la antena3 ca sa publice presa, omul face tot posibilul sa mearga la munca in afara tarii ptr ca in tara noastra nu gaseste de munca sau este platit cu bani putini

Mario Alex Ghiura Vineri, 7 Noiembrie 2014
Am fost si eu la Bucuresti pe data de 04.11.2014, am semnat contractul si am platit suma de 580 lei. Plecarea ar fi pe 19.11.2014, pentru a munci la Enkler Logistics, din cate vad pe forum sunt unul dintre cei tepuiti. Cum e posibil ca aceasta firma sa insele atitia oameni si sa nu fie inchisa? O intrebare: si-a recuperat cineva cei 580 lei, daca da, cum?
costak184 Miercuri, 12 Noiembrie 2014

vreau sa mergem la ei la sediu cu totii saptamana asta,haideti nu mai stati cu mana in san ca nu ne rezolva nimeni,haideti sa ne rez prb ...0726102674

ionut Marti, 18 Noiembrie 2014
practic a plecat cinvea prin firma asta?... doresc si eu o firma serioasa de plecarii in strainatate va rog frumos cine ma poate ajuta lasati un nr de telefon id ceva ....sunt lacatusi mecanic .....va multumesc anticipat
momo Luni, 24 Noiembrie 2014
Buna seara! Eu am semnat contractul pe 28 oct pt plecarea din 19 nov. Am tot sunat la ei si mi-au zis sa astept ca n-a venit contractul. Si astazi m-au sunat si mi-au zis ca au pentru mine un alt loc de munca ca si menajera pe 800 de euro salariu, dar trebuie sa platesc drumul, 150 euro, si comisionul de 100 de euro. Chipurile angajatorul nu le da voie sa perceapa comision din salariu. Am acceptat, dar le-am zis ca plec pe cont propriu si atunci domnisoara de la telefon mi-a zis ca trebuie sa vorbeasca cu superiorii ei sa vada daca se poate asa. In 10 min a revenit cu telefon si mi-a zis ca au vorbit cu angajatorul si ca suporta el diferenta de 50 de euro. Mi-i da la primul salariu. Am zis ca nu sunt de acord si mi s- a spus ca vor reveni cu tel maine. Ba chiar am dat si un interviu in limba engleza...si eu vorbeam mai bine decat duduia de la tel.
Vreau si eu sa fac ceva pentru a-mi recupera banii. Adresa de mail este: momopersonal2000@yahoo.com si nr de tel 0742613748.