Forum despre Direct Job Placement SRL

vasile din sv Marti, 25 Noiembrie 2014

cred ca numai cu televiziunea ii putem invinge . trebuia sa plec in luna august si nu am plecat nici in ziua de astazi .Am fost la ei si au motivat ca au avut un coleg care nu si-a facut treaba corect de aceia sa amanat plecarea si ca de acum se reglementeaza treaba ca o sa fie plecari saptamanale .Nu I-am crezut si le-am cerut banii inapoi mi-au spus ca imi da doar 40 de lei din totalul de 580 normal ca i-am refuzat si le-am zis ca-i dau la dna si in judecata.

Nicolas Miercuri, 26 Noiembrie 2014
Iata ca sant cu voi impotriva lor,sant actuala victima a acestei firme. 0762840028
momo Miercuri, 26 Noiembrie 2014
Pai haideti sa facem ceva. Doar spunandu-ne oful nu cred ca vom rezolva ceva. A mai afla cineva ceva. Ce putem face? Sa stabilim o intilnire pe un site de socializare. Asa spunem fiecare cum putem sa ne recuperam banii. Id.ul meu de mess este: momopersonal2000.
Nicolas Joi, 27 Noiembrie 2014
Chiar nu putem face nimic cu aceste persoane care se hranesc cu suferintele noastre si disperarea nostra pt. o viata mai buna.....Oameni buni,aceste persoane ne afunda mai mult in mocirla,de cite ori cineeeva scoate capul afara.Nu stiu ce sa zic ,nu pot sa imi revin....sper sa gasim o cauza...EU NU VOI SPUNE "PAS" INDIFERENT DE CE VA URMA!!!!
cata Sambata, 29 Noiembrie 2014
salut prieteni si ieu am fost la aceasta firma si chipurile ca este plecarea pe 17 decembrie dar dupa cate am citit nu cred k mai este vb de vreo plecare
momo Duminica, 30 Noiembrie 2014
Buna seara! Cei care ati depus plangeri, s.a rezolvat ceva????? Sau oamenii legii sunt pe mana cu excrocii astia?
violeta dicu Marti, 2 Decembrie 2014
haideti sa ne antanlim cu toti sunatima 0734963639
Liliana Joi, 4 Decembrie 2014
Buna..Numele meu este Liliana si as vrea sa stiu si eu dak e serioasa firma direct job placement pt plecari.Sotul meu si-a depus dosarul in luna noembrie.va rog sa imi spuneti dak a mai plecat cineva cu firma asta.
Mariuss Joi, 18 Decembrie 2014

Buna ziua, azi am fost la bucuresti, am semnat contractul ca restul de pe acest forum, dupa care mi s'a spus ca pe data de 14 ianuarie voi pleca la locul de munca respectiv, din GERMANIA, si marea surpriza am ajuns acasa , am zis sa ma uit pe net la firma asta, pentru ca eram prea entuziasmat de aceasta oferta, pe care mi s'a propus, si am gasit acest forum, propunerea mea care este, vreau ca toti cei de aici care au luat teapa, sa ma contacteze la acest numar de telefon: 0722939189 dupa care vom aduce si televiziunea, contactati'ma si impreuna putem rezolva aceasta problema, sunt oameni care poate n'au o paine si se imprumuta de bani ca sa plateasca aceasta FIRMA, pentru ca spera in ceva mai bun pentru viitorul copiilor sau al restul familiei, puteti suna oricand . Va Multumesc.

vio Vineri, 26 Decembrie 2014
Din cite stiu eu nu s plecat nimeni pina acum
Gheorghe Joi, 8 Ianuarie 2015

As dori sa vorbesc cu cineva care a facut deja demersurile necesare. numarul meu de telefon este: 0748450755 sau pe mail: zombia2121@yahoo.com. va multumesc

radu Vineri, 9 Ianuarie 2015
Saptamana asta am semnat contractu,mi sa zis ca plecarea e pe 21 ianuarie dar dupa ce am citit ce se scrie pe forum nu mai cred ca voi pleca ast raspuns de la cei care se afla in aceeasi situatie cu mine
radu Sambata, 10 Ianuarie 2015
dacte rog poti sa`mi spui cam prin ce zona se afla firma asta la care ai tu plecarea pe 21 ianuarie ms frumos
radu Sambata, 10 Ianuarie 2015
Da ce ai facut si contract cu ei?
Alexandra Duminica, 11 Ianuarie 2015
Am facut si eu contract cu aceasta firma si tr sa plec pe 14 ianuarie dar nu m-a sunat nimeni pana acum.ce putem face sa ii oprim va rog cei care au patit-o sunati-ma 0747601672
gigi Duminica, 11 Ianuarie 2015
nu cred ca pleaca nimeni cu firma asta
Roxana Marti, 13 Ianuarie 2015

Buna ziua,

Am fost si eu la aceasta firma, urma sa plec pe data de 14 ianuarie si as dori sa ne mobilizam cu totii sa mergem la ei la sediu si mai departe la autoritati! Asta trebuie sa o facem cat mai repede pana isi schimba firma acesti copii pusi sa fraiereasca oamenii adulti! Sunati - ma urgent la numarul 0721196987.

costi Marti, 13 Ianuarie 2015
cred ca intradevar sunt astia niste tzepari ca mie mi`au zis la telefon o alta adresa ....maine trebuie sa ajung la bucuresti dar dupa ce am vazut ce a`ti scis e clar ca eu nu le voi da acesti banuti ,.,,,
AlinaEre Joi, 19 Martie 2015

Pe 18 acum am fost si eu la ei cu prietenul meu pt un loc de munca in Germania... si tin sa va anunt ca am avut o experienta foarte urata!
Aveau un anunt pe OLX la care am aplicat, apoi ei mi au trimis un email... incantata merg la prietenul meu si il anunt, el suna acolo, ii raspunde una dupa vreo 5 minute de asteptare...ii zice ca trebuie sa meargem la Bucuresti la sediu pt a pregati actele pt un depozit in Germania unde putem merge in cuplu, si am avea masa si cazarea gratuita!!!! Ei bine...naivi si foarte dornici sa strangem bani pt nunta noastra am plecat ieri, in Bucuresti *suntem din OLT* SLATiNA... Am ajuns la o adresa care EVIDENT nu era buna, ne zisesera sa mergem pe STRADA BRAILITEI NT 7, iar cand am ajuns acolo i am sunat si ei ne au furnizat alta adresa, nu departe, la 300 metri in spatele blocului, intrarea ca o casa... PE Str. Popa Stoica Farcas 17. Mi s a parut suspect, dar am zis in gandul meu ca poate nu e o inselatorie...speram sa nu ni se intample noua asa ceva... Am intrat, un baiat acolo ne a luat datele si ne a condus amabil spre o camera unde ne astepta o tipa, foarte dar suspect de amabila!!!!!!!!!! Asta m a facut sa imi pun un semnul intrebarii.... ma uitam in jur poate vad ceva suspect.... (parca as fi fost intr un film, jur) si speram sa nu fie o farsa....adica OFERTA era prea frumoasa, ufff..... Tipa respectiva cu ochelari, ne tranteste actele pe masa ne zice imediat sa semnam repede, nu scoate altfel de cuvant de nici o natura si ne cere buletinele... in fine, dupa un timp eu ii cer mai multe detalii despre conditii, insa ne spunea ceea ce deja stiam, nimic nou... intre timp au mai intrat in birou, 2 tipi, sunt convinsa ca au apucat si ei sa plateasca suma de 580 lei la fel ca si noi, fara a se informa inainte, ei venisera pt postul de soferi de tir...
Am semnat pana la urma in ideea ca poate e doar in mintea mea, sunt eu paranoica si poate e adevarata faza cu plecatul in Germania... Ajunsi inapoi acasa am cautat pe internet date si pareri despre aceasta firma, inca nu am 100% siguranta ca nu ma vor suna pt plecare, insa am un dubiu..... ceea ce am mai vazut in contractul de mediere si mi s a parut iar ciudat este ca acolo scrie taxa contractului 80 de lei insa cei 500 lei nu sunt specificati in niciun fel!!!!!!!!!!!!! doar pe fisa aceea pe care ne au dat o, dar NU PE CONTRACT!
Simt ca am facut o mare greseala si ca am ramas cu banii dati, 1160 lei!! Sunt bani, dar ne am facut o cu mana noastra...
Sincer am vrut sa caut pareri inainte despre firma, insa tipa la telefon nu i a spus prietenului meu numele firmei, evitand sau scuzandu se ca nu este semnal...

Ceea ce as dori sa va intreb, este... cei care ati trecut prin ce am trecut noi, a fost vreo cale sa recuperati ceva din bani?

AlinaEre Joi, 19 Martie 2015

CE PUTEM FACE?? Daca nu ne recuperam banii trebuie totusi sa facem ceva, nu pot ramane nepedepsiti pt ca iau bani de la oamenii care sunt disperati sa plece undeva la munca, pt o viata mai buna!!!