Forum despre Doff Care

ADMIN - undelucram.ro Vineri, 28 Septembrie 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Doff Care SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Doff Care.

Alex Vineri, 18 Ianuarie 2013
Este o firma cu punctul de lucru pe str sebastia nr 130 , care pacaleste oamenii batrani . Ii cheama la "cursuri de nutritie" , "tombole" samd ca sa ajunga intr un final la niste oale si plite pe care la vand la 3500 ron si ele sunt 800 ron pe okazii . deci va da ti seama de seriozitatea acestei firme ... multi lucreaza la negru fara carti de munca , iar daca pacalesti lumea poti sa castigi bine dar nu recomand
o mama Joi, 28 Martie 2013
Buna ziua, azi am fost umilita de M.C. reprezentant al firmei Doff Care. Dupa ce m-au chemat sa-mi prezinte produsele, si le-am spus ca voi venii insotita de un copil de un an si jumatate, acest individ m-a dat afara, ca il deranjeaza prezenta copilului. Copilul meu e linistit, tot ce face e sa gangureasca si acum invata sa vorbeasca asa ca ii place sa repete cuvinte etc. Dar acest individ de cum si-a inceput prezentarea m-a dat afara.... desi am mentionat ca vin cu un copil. Urat, foarte urat ca angajati asemenea incompetenti. Daca il deranjam putea sa ma invite la o discutie intre patru ochi si sa-mi spuna ca doreste sa plec, nu sa ma dea afara asa de fata, cu toata lumea intr-un mod vulgar, badaran...RUSINE!!!
aceeasi mama Joi, 28 Martie 2013
Acum dupa ce am citit pe net ca firma asta pacaleste batranii, imi dau seama ca poate m-a dat afara pentru ca nu eram in target-ul. In sala erau intr-adevar numai oameni batrani.
un om simplu din Alexandria Joi, 28 Martie 2013
Astazi de la firma unde lucrez am fost in a 5 zi de fara plata.Primim un telefon de la un tip care vorbeste foarte frumos ,eu de felul meu nu prea am incredere in oameni,care ne face invitatia sa participam la nu stiu ce conferinta pe teme medicale ,ajungem la 13.50 cand colo ne intampina
2 baieti cu niste oale de 8500 ron, plita de 2000 ron ,un aparat cu nu stiu ce pietre de masaj aveau si reducere , la 12-13 oameni de varsta 50-60 ani ,pensionari si cativa mai tineri .Mai oameni buni voi nu sunteti normali de la aceasta firma,, Doff care '',pai cine dracu are bani sa va ia voua oalele alea.Mai bine iau de lut ca sunt mai sanatoase si mai ieftine . .La revedere si oameni buni care primiti telefoane caci a-ti fost selectati ,nu va mai lasati inselati .
oameni cu o gandire limitata Sambata, 6 Aprilie 2013
din pacate cei care ati postat aici aveti o gandire limitata tipic romaneasca,imi pare rau sa spun asta si odata ce imi voi sustine afirmatia vor intelege si altii....tin sa mentionez ca nu lucrez la ei si daca mi,e cu crezare e ok daca nu iar ok....eu am cumparat de la ei si au fost foarte profi..cat despre doamna cu copilasul sunt sigur ca nu v.a zis nimeni ca puteti veni cu un copil atat de mic nu din faptul ca deranja pe cineva ci din motivul ca si eu sunt mama si nu mi.as lua copilul la un eveniment conferinta etc in o ditamai multime de oameni si sa il tin 2 ore juma nemiscat....cat despre preturile lor daca v.ati interesa sunt preturi intr,adevar mari si pentru cei ce apreciaza calitatea si isi permit dar intrebarea mea catre voi poate ati fost la un altfel de intrunire sau cum s.o chema...v.a obligat cineva fortat sa cumparati????v.a zis cineva ca ati fost selectat la telefon sau ca ati castigat ceva ptr ca pe mine personal m.a invitat un baiat dragut intr.adevar care mi.a zis ca toata strada mea a fost sunata si invitata,asa ca am zis de ce nu???plus ca pe internet poate gasesti produsele la un pret mai mic ,nu am cautat sincer,dar te duci tu si le iei,probabil ei trebuie sa inchirieze hotelul in cazul meu,sau am inteles restaurant de la altii,oamenii aia de te asteapta si vb au salarii...hai sa fim seriosi va rog...chiar daca nu v.a placut sa fim seriosi ati pierdut 2 ore si ceva din o zi....oauuu...in loc sa va uitati la televizo..eu am vazut aceasta intrunire sau ce naiba o fi ca o ocazie sa ies din casa sa vad ceva nou si culmea personal mi.a placut......si totusi e parerea mea
Aurel Vineri, 26 Aprilie 2013
Mai omule nu avem gandire limitata,astia chiar sunt excroci.Cu adevarat cauta sa aiba in sala oameni in varsta.Am patit-o si eu desi ma consider un om instruit,stiam ca trebuie sa fie ceva la mijloc,dar nici chiar asa.Toate produsele pot fi cumparate de la alte firme,cu jumatate din pretul minim cerut de ei.Firma DOFF,firma hotilor si excrocilor.Rusine sa le fie ca mint ingrozitor!
excroc?????? Miercuri, 1 Mai 2013
Nu aveam dreptate cu gandire limitata???excroc????cand ati fost ultima data la scoala domnule Aurel???in sala erau oameni in varsta deoarece la orele respective doar ei sunt liberi si cei ce detin o afacere proprie sau au un program flexibil...asa ca nu e niciun mister...in fine cu totii avem voie la o parere doar am inlaturat comunismul pentru democratie hahaha plus
foame...este gura libera dar infometata
Denea Vineri, 17 Mai 2013
Este o firma concurenta celor de la Zepter. De altfel, oalele si tigaile lor sunt fabricate tot in Elvetia. Diferenta ca sunt ceva mai ieftine, dar ca performante sunt la fel. Celelalte produse sunt produse sub brandul Bachmayer. E normal ca de oale si cratiti sa fie interesati mai mult cei de virsta a treia.
Alex Luni, 6 Ianuarie 2014
Am lucrat pentru ei... Oameni buni, nicio firma de pe pta din Romania nu este sfanta... sa fim seriosi... Preturile si strategiile abordate de catre ei in prezentari sunt pur strategii de marketing, cei care aveau "norocul" de a merge cu un consultant d evanzari puteau afla ca vasele acelea se puteau achizitiona si la 1000 de lei sau chiar mai putin....
bbj Miercuri, 12 Februarie 2014

Ca raputatie nu sunt seriosi nici cu clientii dar nici cu angajatii.
Au sediul vis a vis de Prosper la subsolul unei cladiri. Deci va dai si voi seama! Personalul de acolo sunt compusi din angajati mai vechi iar cei de sus sunt total lipsiti de profesionalism care abordeaza niste strategii de marketing de foarte proasta calitate exact cum ati precizat voi mai sus, vrajeste persoane de varsta a 3-a pe care le cheama la "evenimente" si ii stimuleaza cu cadouri si aperitive si le fac propuneri de a vinde produse electocasnice foarte scumpe. Eu m-am trezit la telefon cu persoane care mi-au confirmat ca nu au primit nici macar un cadou la eveniment. Deci intelegeti
Mediu de lucru este foarte placut in call center dar se plateste destul de foarte prost avand in vedere domeniul de activitate al companiei. Sunt niste tepari financiari si fac contarcte false in care ei nu mai platesc taxe si impozite catre stat. Iar responsabilul pe resurse umane este una Cristina Dobre - o increzuta si plina de ea care da sperante false noilor veniti.
Asa ca daca sunteti chemati la interviu de catre aceasta firma, evitati-i si feriti-va de ei cat se poate de mult.

Kim Ir Sek Joi, 13 Februarie 2014
Buna forumisti,
Eu chiar acum vin de la o asemenea tampenie de prezentare. A inceput cu 10 minute mai tarziu iar dupa 20 de minute m-am convin ca este pierdere de timp, mai ales ca prezentatorul batea apa in piua angajandu-se in niste discutii puerile cu cei din sala. Asa ca m-am ridicat si am plecat. Punct. Nu va pierdeti timpul cu prostiile astea !
hhr Sambata, 22 Februarie 2014
"Kim Ir Sek" - ce cauti bre matele aici.? Te bagi ca musca in necunostiinta de cauza.
Du-te acasa duduie si nu mai pierde vremea cu calculatorul pe internet.
Nu stii ca site-ul asta e destinat tuturor persoanelor in calitate de fost angajat si nu de client.
In acest forum se posteaza o experienta (fie negativa sau pozitiva) petrecuta si desfasurata in cadru unui loc de munca sau domeniu de activitate ca viitori potential angajati sa cunoasca reputatia unei societati. Pentru dumitale exista ale siteu-ri gen www.nustiuincemabag.ro

"BBJ" gandeste-te ca la noi tara pe call center e atmosfera de plantatie si de forme legale nu se mai pune problema. Poate ca in contract scria ca tu esti director sau manager si ca prestezi 2 ore pe zi cand colo tu prestai altceva si pese 8 ore. Asa este in Romania asta. Orice detinator de firma call center cauta modalitate de a exploata angajatii prin diferite moduri si metode specifice:
program nedefinit, instabil si inflexibil, remuneratie sub minimul pe econmie adica castiguri financiare in functie de performante deci nesiguranta unui salariu macar fix. Iar referitor la documente si acte o firma stafie sau naluca face totul asa de ochii ITM-ului.
dan Marti, 25 Februarie 2014
Comparativ cu alti patroni smecherasi a la Romania, astia sunt chiar ok. Muncesti mult, trebuie sa vinzi niste produse destinate celor de varsta a 3a, dar iti iei banii la timp si poti sa castigi bine.
Santa Vineri, 28 Februarie 2014
Ma bucur ca am aflat despre ce este Doff Romania,... fiindca nu exista un site cu detalii despre activitatea firmei,.. decat cu un sediu. Am fost si eu chiar ieri la o sedinta, credeam ca era vorba de nutritie, de mancare ca despre asta au inceput sa vorbeasca, dar a trebuit sa plec si probabil mai era nevoie de inca o ora sau doua ca sa spuna in sfarsit despre ce era vorba. Adevarul este ca nimeni nu ne-a obligat sa mergem la aceasta sedinta, am acceptat invitatia,.. si nimeni nu obliga pe nimeni sa cumpere ceva. Omul trebuie sa judece inainte de a cumpara ceva,...
Amalia Miercuri, 26 Martie 2014

Hello.
Sunt in asentimentul lui "HHR" , eu am lucrat la aceasta firma si pot spune ca a fost dezamagitor din toate punctele de vedere. Se merge pe principiul muncesti cat mai mult pe bani putini. Salariul est de 800 lei / 8 ore desi contractul este pe 450 lei/ 4 ore. In prima luna salariul este de 600 lei si mai nou perioada de proba este de 10 zile care nu se platesc. Activitatea consta in a suna oamneni si a-i invita la asa zise "evenimente" unde sunt prezentate produse de calitate indoielnica la preturi foarte mari.

ugs Vineri, 9 Mai 2014

Nu va apropiati de aceasta firma. Este TEAPA. Am lucrat la ei timp de 2 saptamani.
Te incurajeaza si te minte ca faci bani multi. Te motiveaza fals exact cum a spus si "BBJ".
Nu ai certitudinea ca persoanele respective vin la eveniment. Cu chestia asta te au la mana. La plecare mi-au dat bani putini 100 lei si m-au pus sa semnez niste acte probabil in favoarea lor si nici nu m-au lasat sa le mai citesc. In statie la RATB m-au sunat si m-au chemat sa le aduc inapoi o cerere care probabil le era frica ca ma duc cu ea la garda financiara. Ca prostu nici macar nu am citit-o si le-am dus-o ca sa scap de ei. Mi-am dat seama ca e ceva in neregula. Interesul meu era sa imi iau banii.
Se fac multe magarii acolo pentru ca in baza de date de la CASMB apare ca am lucrat doar 2 zile. Sunt in asentimentul lu "Amalia" care are mare dreptate iar pe mine m-au pacalit ca fac 1600 de lei pe luna. Regret ca am fost un partas si o victima acestei firme F.A.N.T.O.M.A.
Nu va incurcati cu ei doar daca nu aveti prea mult timp de pierdut.