Forum despre Electronic Arts Romania

Anonim Luni, 11 Martie 2013

Nu au plecat direct pe 1000 euro. Au terminat intai facultatea, au mai lucrat in alte locuri si in timp au ajuns si la aceasta suma. Am vrut doar sa spun ca i-a ajutat ca au avut o minima experienta inca din timpul studiilor.

bogdan Marti, 16 Aprilie 2013
salutare!dupa ce v-am citit parerile pro si contra,am aplicat si eu pe site-ul oficial pentru postul de game tester.au postat 2 anunturi la diferenta de 2 saptamani intre ele.am aplicat pt amandoua.amandoua joburile inca sunt open.din cate vad acolo,nu mi-au fost refuzate aplicatiile dar nici acceptate.nu m-a sunat nimeni,nu am primit niciun mail de la ei.sunt aproape ferm convins ca nu s-a uitat nimeni peste aplicatiile mele.are cineva idee un numar de telefon de la sediul lor sa intreb unde altundeva pot depune cv-ul meu?
Game tester interview! Vineri, 3 Mai 2013
Salut, am fost si eu azi la interviul pentru Game Tester. Mi-au luat interviu 2 tipi, jumate a fost in romana si jumatate in engleza(trebuie sa stii basic english). Cateva intrebari despre ce este un bug/glitch (pe care orice copil care joaca Counter le stie sau oricine a avut vreodata de-aface cu vreun joc. Cateva intrebari despre jocuri(in special cele de al EA), bugurile intalnite de-a lungul vremii, etc. Au fost foarte profesionalisti dar intr-o atmosfera destinsa. Intrebari pertinente, detalii despre compensatie, bonusuri, samd. In principiu mi s-au parut seriosi. Poate cei care au mai scris pe aici au avut diferite probleme cu ei dar per total mi s-au parut ok. Pentru o persoana care inca face facultate pare chiar un job bun. Astept saptamana viitoare raspunsul, revin cu informatii.
Dililau Joi, 11 Iulie 2013

Programul e de 8 ore, salariul 800 ron + bonuri de masa. Exista si sanse de avansare, dar mai rar, trebuie sa fii foarte bun si sa te afirmi. Leazi sunt destul de ok, isi dau tot interesul sa te ajute. Salariul lor este in jur de 1800 ron. Pentru testeri se fac OT care sunt platite dublu fata de o zi normala de munca(se fac de obicei sambata si duminica dar se mai intampla sa se faca si tura dubla). Mediul este unul destul de lejer, pacat ca sunt tot felul de "oameni" pe acolo. Pentru un student sau pentru un starter este ok.

Jobster Sambata, 27 Iulie 2013
Lucrez la EA si inainte sa ma angajez am citit pe aici informatii despre ei. Mi-am schimbat parerea dupa ce am ajuns sa lucrez la ei. Leazii sunt OK atat timp cat iti faci treaba. Daca esti incompetent zbori, sa explic de ce: daca tu faci greseli minore se trece cu vederea primele dati, pentru ca esti incepator, dar daca tu trimiti un joc/aplicatie in urmatorul pas (alpha -> beta) cu buguri grave , compania pierde bani, e normal sa iti iei zborul! Banii sunt putini (si eu sunt de parere ca ar putea fi salariul mai mare 1000-1200 lei). Cat despre bonusuri nu stiu ce sa zic... ar putea fi mai apreciate competentele si contributiile celor mai buni.
Orele suplimentare se fac voluntar, in weekend, si uneori dupa program (mai rar), dar repet, DOAR Voluntar! Insa da bine in evaluarea lunara sa ai si ore suplimentare. Ideea este ca trebuie sa le faci, dar le faci doar cand iti permite timpu!

La ubi, din cate am auzit, salariul este de 1000 lei + ore suplimentare. Spre deosebire de EA orele suplimentare se fac obligatoriu, si dupa program. E nevoie de tine, stai pana mai tarziu.

Per total e un Job ok, dar nu TE JOCI ci TESTEZi. Trebuie luat in serios daca vreti sa fiti priviti bine. Leazii, ca orice om, mai au si ei zile proaste in care poate ca vorbesc mai de sus, dar nimic atat de grav incat sa iti faca "viata" un calvar. Daca esti plangacios si nu te poti adapta o sa spui ca ei sunt "rai/bulangii/prosti" etc. In rest e o atmosfera placuta, condiitii bune (din cate am inteles mai bune ca la ubi). Bafta!
Florin Luni, 19 August 2013
Pe pozitia de game tester 800 de lei net + bonuri de masa.
hater Luni, 19 August 2013
DACA TERMINI FACULTATEA SI INCA ESTI GAME TESTER LA EA ATUNCI DEGEABA AI FACUT FACULTATE!
csm Sambata, 24 August 2013
Am tot citit pareri pe aici, am zis sa imi expun si eu opinia.Am lucrat si eu vara trecuta la EA ca tester pentru ca vroiam sa raman in Bucuresti, fiind inca la facultate (eram ...
Ionica Sambata, 14 Septembrie 2013
Macar ei nu angajeaza pe pile si relatii, cum se face mai peste tot in ziua de astazi, si pentru asta merita respectati!
hacker Vineri, 20 Septembrie 2013
in ce consta un interviu ca si game tester?
RaduF Miercuri, 25 Septembrie 2013
@hacker Te pun sa vorbesti in limba engleza despre tine , unde ai mai lucrat , ce sti despre EA , ce sunt bugurile... dureaza vreo 20 de minute... daca vorbesti bine limba ...
the one Sambata, 19 Octombrie 2013
8 ml pe luna 9 ore pe zi mai vrei ,,ea?
Anonim Luni, 21 Octombrie 2013
Stie cineva cat este salariul pentru postul de Physical Security Analyst?
dev_an Vineri, 1 Noiembrie 2013
Ceva despre developeri stiti? C++ sau java developer? Cum sunt proiectele, atmosfera, echipa, salariile, beneficiile, interviu, etc?
cornu Luni, 11 Noiembrie 2013
a Luni, 11 Noiembrie 2013
Imi poate spune cineva, va rog, ce conditii trebuie sa indeplinesc ca Game Tester?
Dragos Luni, 11 Noiembrie 2013
Trebuie sa ai atentie la detalii. De exemplu genul de detalii prezente deja pe paginile anterioare.
Arklor Marti, 19 Noiembrie 2013
Salut! Aveti un numar de telefon sau o adresa de e-mail ale unei persoane ce lucreaza in departamentul de resurse umane? Multumesc.
All In Duminica, 9 Februarie 2014
Am lucrat la EA cam o jumatate de an. A fost primul meu job cat de cat serios. In general, la EA treburile stau cam asa: Parti pozitive: 1. Este un job usor, entry-level. 2. ...
Tester Duminica, 30 Martie 2014
Bai, e ok la EA... vorba lui All In, pentru un entry level; cam 80% din ce a zis All In e corect. Depinde cu cine nimeresti, depinde cum iti faci treaba si, da, depinde foarte ...