Forum despre Emerson Romania

misu Joi, 16 Mai 2013
Stie cineva ce salarii sunt pentru hardware engineer cu experienta peste 5ani?
vlad Joi, 23 Mai 2013
stiti aproximativ cat e salariul pentru operator CNC cu programare si reglare ?
sceu Marti, 28 Mai 2013

eu am avut interviu in 10 mai si mi-au promis ca in max 2 sapt imi dau un raspuns. cum nu m-ati mai sunat voi, asa nici ei.

shefu Marti, 28 Mai 2013
care voi, care ei?
sceu Miercuri, 29 Mai 2013
era un sens figurativ; am vrut sa spun ca nici pana azi nu m-au sunat, sunt deja 3 saptamani
sebi Miercuri, 29 Mai 2013
Procesul de recrutare : total aiurea. nu trimit feedback. Oare ce pregatire prof. au cei de la HR?
hr Miercuri, 29 Mai 2013

asa mi s-a spus si mie ca o sa ma sune in maxim 2 saptamani.. da nu m-au mai sunat veci
macar un mail sa trimita, sa-ti spuna ca o ales alt candidat.. macat atat.

Lia Vineri, 31 Mai 2013
Stie cineva cam care e salariul pt un Collection Specialist pe limba franceza? Merci de info
@Lia Sambata, 1 Iunie 2013
Din cate stiu se porneste de la 1800 ron. E bine de stiut ca la Emerson, spre deosebire de alte multinationale, salariile nu sunt diferentiate in functie de limbile cerute.
Lia Sambata, 1 Iunie 2013

Multumesc pt raspuns. Acuma ma gandesc serios daca sa merg la interviu.. Daca salariile incep de la 1800 nu pot urca foarte mult.

@Lia Duminica, 2 Iunie 2013

Cat urca salariul depinde si de performanta ta si de eventualele schimbari de job in cadrul companiei. Nu prea inteleg cum ai ajuns la concluzia "daca incep de la 1800 nu pot urca foarte mult". E drept ca nu poti ajunge in 3-4 ani sa castigi o avere, dar daca vrei un job stabil si un colectiv placut, eu zic sa nu elimini din start Emerson.

gigi Duminica, 2 Iunie 2013
Am auzit ca iti fac training in tara sau in strainatate.
Trebuie sa semnezi ca nu pleci intr-un anumit numar de luni sau dai banii inapoi pe training ?
Daca nu iti place sau iti gasesti ceva mai bun poti pleca fara nicio problema?
Lia Duminica, 2 Iunie 2013
Cand am zis ca salariul nu poate urca foarte mult, ma refeream la suma pe care o negociezi la anagajare. Poate ma insel (si intr-un fel sper sa ma insel :)) dar daca salariul incepe de la 1800, mi se pare foarte improbabil sa ti se ofere 2800, de exemplu, cu toata experienta pe care o poti avea.
toni Duminica, 2 Iunie 2013
@gigi: Din cate stiu, trainingul in strainatate nu te obliga sa ramai in companie x luni/ani. Poate ca, pentru unele posturi, exista si astfel de traininguri, dar eu nu am auzit de asa ceva pana acum (sunt in firma de un an si ceva).
@Lia: Treaba cu negocierea e mai mult ca sa-si dea ei seama daca vei fi multumit(a), altfel din cate am auzit suma pe care ti-o ofera e fixa (in functie de anii de experienta pe care ii ai). Sa zicem ca ai 3 ani de experienta si la interviu ceri 1600 ron, ei oricum iti vor oferi mai mult (vreo 2000).
Bafta tuturor :).
adrian Sambata, 6 Iulie 2013
am fost si eu ca vreo 2 interviuri pentru un job la ETS network operation engineer. Am experienta de 3 ani si ceva , prin urmare la inceput cand am fost intrebat care sunt asteptarile salariale am raspuns undeva la 3000 net. acum astept feedbackul interviului si eventual oferta.
base Vineri, 12 Iulie 2013
nu stiti ce salar sunt pentru ORDER HANDLER sau COLLECTION SPECIALIST pe GERAMANA ?
coco Vineri, 12 Iulie 2013
stie careva cam ce salarii sunt la HR? mersi
catel Miercuri, 17 Iulie 2013
pentru collection specialist engleza cam care este salariul?
Raj Kapur Joi, 18 Iulie 2013
@adrian ......30 o sa astepti mult si bine prietene , tu , cam de ce crezi ca ei s-au relocat la Cluj ?.....sa dea d-zeu sa iti faca o astfel de oferta dar sincer cred ca nu se va intampla !
persoana Marti, 30 Iulie 2013
ce intrebari se pun la interviu telefonic? mersi