Forum despre Emerson Romania

nnnn Marti, 10 Septembrie 2013
nu e adevarat
Florin Miercuri, 11 Septembrie 2013
@ Calin : eu nu am auzit asa ceva... Doar pe o perioada de 1 an etse posibil ( insa acest lucru este mentionat in momentul in care jobul este afisat ca fiind vacant).
clau Miercuri, 11 Septembrie 2013
cv-ul si scrisoarea de intentie trebuie sa fie in engleza sau e ok in romana?
devreme Joi, 12 Septembrie 2013
Vreau sa povestesc si experienta mea de recrutare cu Emerson care s-a dovedit a fi o dezamagire totala
M-au sunat pentru post ,am avut interviul telefonic si urma ca ziua urmatoare sa ma prezint la sediu
Insa cu nici 20 min inainte sa ajung la sediul lor din afara orasului (deja imbarcata in cursa speciala de la emerson RATUC si sculata cu nopatea cap de la ora 6 dimineata sa ajung la 8 la emerson ) ma suna sa zica ca din diverse motive nu se mai tine nici un interviu si va trebuie sa revin alta zi.
In cursul aceleasi zile sunt sunata iarasi ca de fapt se termina orice discutii avand in vedere expectantele financiare nu le pot implini .
Trageti singur concluzille
Florin Joi, 12 Septembrie 2013
@ Devreme : Eu cred ca depinde si de departamente...adica eu nu am patit asa ceva..pt ce post ai mers? sau trebuia sa mergi... ?
Ioan Joi, 12 Septembrie 2013
@Devreme: poti sa ne dai mai multe detalii?
@Florin: bafta, :)... pentru ce post ai aplicat?
Florin Joi, 12 Septembrie 2013
@ Ioan : pt postul de buyer. Tu lucrezi in cadrul comp Emerson?
Ioan Vineri, 13 Septembrie 2013
@Florin: Nu lucrez la Emerson, am fost si eu contactat, dar pentru un alt post.
Florin Vineri, 13 Septembrie 2013
@ Ioan : si tot in 2 sapt ti-au zis ca vor reveni cu un telefon? au mai revenit sau inca astepti?
Costin Marti, 17 Septembrie 2013
Buna ziua. Am fost si eu contactat de emerson si am ajuns pana la interviul cu cei 2 nemti. Vroiam sa va intreb daca stiticare e salariul pentru postul de project engineer
Ioan Joi, 19 Septembrie 2013
@Florin: da, asa mi-au zis, nu au revenit... :/
Alina Joi, 19 Septembrie 2013
Buna ziua. Am primit si eu un telefon de la Emerson, pentru pozitia de ENGLISH SPEAKING COLLECTION SPECIALIST...si m-au intrebat daca sunt dispusa ca in cursul zilei de azi sa particip la un interviu telefonic in limba engleza pentru a se vedea la ce nivel sunt. Am facut o facultate in limba engleza(am mentionat asta in cv) si ei vor sa vada la ce nivel sunt?? ZAU?.

Am citit aici si pro si contra, si as vrea sa stiu la ce sa ma astept de la acest interviu telefonic, intrebari cu termeni de specilitate, discutie libera??

Daca trec de partea asta, care este un salariu net orientativ pentru postul la care am fost selectata?!
Cineva Vineri, 20 Septembrie 2013
@ Alina: Da zau!!! Crede-ma ai ramane surprinsa cate lume are diploma de"la "o Facultate in limba Engleza" si nu stiu sa lege 2 cuvinte coerente la telefon cu superiorii din strainatate!!!! Deci da, zau, trebuie sa te auda la telefon cum povestesti. POate ai accent si nu se intelege ce zici, chiar daca tu zici corect...
Alina Sambata, 21 Septembrie 2013
@Cineva.....am trecut testul de engleza: d. acum am emotii pt interviul la care am fost programata:(.
bibi Vineri, 27 Septembrie 2013
Stie cineva cam care ar fi salariul pentru un Procurement Administrator pe franceza?

Merci!
unul Duminica, 29 Septembrie 2013
@devreme , e o vorba , cine cere primul pierde !.....tu cam de ce crezi ca ei sunt acum la Cluj sau Oradea , fac tot outsorcingul asta ca sa dea salarii mari?.....asa ca data vii toare invata o regula simpla , un rasuns la capcana asteptarilor salariale : ceva de genul I am open to offer .
Bia Marti, 1 Octombrie 2013
Interviul este in limba engleza? cam ce intrebari se pun?
buy Miercuri, 2 Octombrie 2013
salut, Emerson Process Management este in bucuresti, poate cineva oferi detalii, mai tot ce se povesteste aici se refera la cluj. totodata ceva detalii despre export order admin se pot oferi?
Multumesc
bianca Joi, 31 Octombrie 2013
Buna tuturor,

Asi avea si eu o intrebare pentru cei care au lucrat sau lucreaza la Emerson din Cluj,e adevarat ca se tine inainte de revelion o petrecere pentru toti angajatii din fabrica o petrecere in club?Si daca da ,angajatul isi poate aduce o persoana(sot,sotie ect)cu el ?
Ioana Sambata, 2 Noiembrie 2013
@Bianca : Da, in fiecare an in decembrie, inainte de sarbatori, se tine petrecerea de Craciun pentru toti angajatii firmei. Din cate stiu, e doar pentru angajati, nu se merge cu insotitori.