Forum despre Endava

Marius Duminica, 18 Martie 2012
salutare. as dori sa stiu cam cat primeste un programator .Net in aceasta firma (in fine, salariul de plecare sau ceva minim). Eu sunt din Cluj si stiu ca au posturi disponibile acolo. Apreciez orice raspuns. Marius
armiss Luni, 25 Iunie 2012
hello hello. caut si eu despre aceasta firma. doresc sa stiu cum este atmosfera, cum sunt colegii. poate cineva care lucreaza la endava ne zice si noua :)
manole Miercuri, 27 Iunie 2012
stiu ca Endava isi face sediu nou langa mall AFI, deci o sa angajeze. Am vazut cladirea, sper ca aia e, e huge. au inceput anul trecut si in iulie parca trebuia sa fie gata.
Marius Sambata, 15 Septembrie 2012
Cam putine informatii despre aceasta firma. nu ne poate ajuta nimeni ? vreau sa stiu daca are sens sa aplic la un job.
Tks
roco Miercuri, 3 Octombrie 2012

Tocmai ne-am mutat saptamana aceasta la AFI.

Salariul este tot pe CM, atmosfera este f placuta, colegii toti ok, multe facilitati, etc. Pe scurt nu am decat cuvinte de lauda.

madona Joi, 10 Ianuarie 2013
are cineva idee cat e salariul pentru pozitia de ba la endava?
leo Luni, 14 Ianuarie 2013
cine ne poate spune despre procesul de angajare la Endava pls?
ionel Joi, 17 Ianuarie 2013
pt ce pozitie?
bensky23 Joi, 17 Ianuarie 2013
service desk analyst ??
Procesul de angajare si dupa angajare niste infirmatii.
Multumiri anticipate
chiko Luni, 28 Ianuarie 2013
Care e procesul de angajare pentru java ee developer? cam ce salariu se ofera? multam
Mada Luni, 4 Februarie 2013
Buna seara. Imi puteti spune va rog mai multe despre firma Endava si pe ce se angajeaza in momentul de fata?
M. Miercuri, 20 Februarie 2013

salut, nu pot sa va spun multe pt. ca nu am lucrat la ei, insa am fost la interviu acum ceva timp. tipul de la hr e super ok. merita sa cunosti astfel de persoane amabile

leruko Miercuri, 27 Februarie 2013
Pentru java ee developer, interviul de angajare e de obicei in 3-4 pasi. O etapa de HR, o etapa tehnica, o etapa cu factorul de decizie (care poate atinge si puncte tehnice, dar si chestii de personalitate, soft skills etc.). In unele cazuri poate sa mai apara si o a patra etapa. De obicei, structura procesului tau de recrutare ti se comunica din timpul etapei de HR (ca sa stii la ce sa te astepti in continuare).

Salariile, din cate am putut eu sa deduc, sunt in piata, range-urile fiind in mare cam aceleasi care se practica si in alte firme mari multinationale (de exemplu Adobe, IBM, Oracle).

Eu nu lucrez la ei, am fost doar la interviu.
Astept sa se scrie mai multe, mai ales de catre cei care lucreaza acolo.
maria Marti, 5 Martie 2013
@leruko
Ne poti da mai multe detalii despre interviul tehnic pe care l-ai sustinut? Pentru ce nivel era? Junior, middle level sau senior? Cat de tehnic a fost?
Ieruko Duminica, 10 Martie 2013
S-a mers in general pe CV si s-au pus intrebari menite sa descopere nivelul de profunzime pe tehnologiile cu care am scris ca am lucrat sau ca le stiu. Intrebarile au variat de la topicuri tehnice specifice diverselor tehnologii si pana la chestii de design patterns, abordare, mod de gandire si decizie - cand ai de abordat o problema anume etc. Interviul a fost pt. senior.
Maria Luni, 11 Martie 2013
Multumesc mult leruko! Exact asa ma gandeam si eu ca se desfasoara, dar am vrut sa am o confirmare de la cineva care a trecut prin asta. Pe mine chiar ma ajuta raspunsul tau.
eu Marti, 12 Martie 2013
nu stie nimeni ce salarii sunt ????
Maria Vineri, 15 Martie 2013
@Ieruko
Ma vad nevoita sa te intreb tot pe tine legat de interviul tehnic. Eu ma gandesc sa aplic pentru un job si as vrea sa stiu de la tine care ai trecut prin procesul de recrutare deja ce presupune etapa cu factorul de decizie, despre restul am inteles. Ai scris mai sus ca poate atinge si puncte tehnice. In afara de asta, ce intelegi tu prin: chestii de personalitate si soft skills?
Apreciez foarte mult un raspuns din partea ta.
Multumesc!
Maria Luni, 18 Martie 2013

Pe mine ma interesa ce se discuta cu factorul de decizie pentru ca nu prea inteleg rolul discutiei si nu cred ca ii vad sensul. Daca treci de etapa de HR, de cea tehnica, ce presupune aceasta ultima discutie? Sau poate ca celelalte etape nici nu sunt eliminatorii, iar asta e un fel de combinatie HR+tehnic.
As avea nevoie de o lamurire cat mai urgenta de la cineva care a trecut prin asta deja,
Multumesc!

chiko Marti, 19 Martie 2013
@Maria
Ultima etapa, etapa 3, e o discutie de cunoastere cu un hiring manager. Intr-adevar sunt multe intrebari tehnice, mai mult la nivel general si care tin defapt de experienta ta din trecut. Daca tot ce ai scris in CV este adevarat atunci nu ar trebui sa-ti faci griji.