Forum despre Endava

TL Marti, 25 Martie 2014
pe IT. merci
Lorin Miercuri, 26 Martie 2014
Pentru pozitia de junior QA e nevoie de experienta sau studii in domeniu IT? Sau se invata la training ? Inteleg ca reprezinta un plus dar e cineva care s-a angajat fara experienta?
x Marti, 15 Aprilie 2014
am fost la un interviu la ei acum ceva timp. totul a fost in mare foarte ok, singurul lucru care mi s-a parut aiurea a fost ca nu mi precizat faptul ca voi da un test scris in cadrul interviului de hr si nu a celui tehnic asa cum ma asteptam
DanS Sambata, 3 Mai 2014
Eu am aplicat pentru 2 roluri. Pentru unul am avut un interviu de HR si am primit raspuns negativ pe criterii tehnice. Ma intreb cum si-au dat seama ca nu sant bun daca nu au avut bunavointa sa discute cu mine si probleme concrete de experienta profesionala.

Pentru al 2-lea rol nu am primit nici macar un raspuns de la HR, ceea ce consider ca este o dovada de neprofesionalism.

O experienta dezamagitoare.
tanya Vineri, 23 Mai 2014
Am aplicat acum doua luni pentru internship. Am sanse sa ma mai sune (am inteles ca dureaza mult recrutarea) sau pot sa sterg Endava de pe "lista"?
nou Vineri, 13 Iunie 2014
Hello,

Imi poate spune cineva, va rog, cu cat este platit un intern la Endava ( pe testare) si care ar fi salariul unui angajat full-time pe testare ?

Multumesc :)
nou Sambata, 14 Iunie 2014

Au in fiecare vara un program de internship pe 2 luni.

qa Bucuresti Marti, 17 Iunie 2014
Salariile pe acest segment pornesc de la aprox 2100 lei net in acest caz si ajung de regula la 2800-2900 dupa un an si 5600-5700 dupa 5 ani. Ca sa te califici pentru job trebuie sa ai cunostiiinte minimie si sa demonstrezi ca este interesat de job, ai putere de munca ca te incadrezi in peisaj.
Valabil pentru Bucuresti.. De regula insa nu faci mai mult de doi-trei ani pe o pozitie ca asta si intr-o firma ca Endava, te uzezi. Bafta.
Iulia Marti, 17 Iunie 2014
Un service desk analyst stie cineva cam cat castiga? Sunt interesata de pozitie dar as dori sa am un reper in caz ca sunt intrebata la interviu de pretentiile salariale. Multumesc!
eu Joi, 19 Iunie 2014
Iulia, am fost intrebata aceeasi frumoasa intrebare ca si tine (la Cluj) la un al 2-lea interviu (cred ca era si ultimul programat), pentru acelasi post, am zis 2500 RON. Experienta mea anterioara pe un post similar: 1,5 ani. S-a strambat si nu am fost acceptata. Succes!
Adrian Marti, 29 Iulie 2014
Salut.
Cat castiga un programator junior la Endeva?
nedumerit Joi, 28 August 2014

1.Pentru un progrmator Endava este un mediu sigur de munca ,sau depinde de proiect si dupa un timp trebuie sa caute alte job ??
2.Conditile de lucru cum sunt ,cam cat se munceste pe zi ,pe luna ..?

alex Marti, 2 Septembrie 2014
salut, imi poate spune cineva cum este programul de lucru in Bucuresti? Este loc de flexibilitate sau totul este batut in cuie?
insider Miercuri, 3 Septembrie 2014
@alex
Programul de lucru nu este "batut in cuie" - ora de venire nu este fixa (intre 8 si 10 in general); flexibilitatea depinde destul de mult de proiectul pe care lucrezi.
intrebare Sambata, 13 Septembrie 2014
Salut!
La Endava sunt si proiecte pe .NET?
python Marti, 16 Septembrie 2014
Pe python cat se castiga? Sunt serioase proiectele?
Baubau13 Marti, 4 Noiembrie 2014
@intrebare : in Endava sunt si proiecte .Net
Elena Marti, 11 Noiembrie 2014
Hey. Stie cineva mai multe despre sediul din Iasi? Si mai ales detalii despre postul de "Talent Management Coodrinator"?
Senior QA Marti, 2 Decembrie 2014
Stie cineva care este intervalul salarial pt 1 QA senior de la 5 ani in sus experienta
danutu Vineri, 19 Decembrie 2014

Salut,
As dori sa va transmit experienta prin care am trecut in cadrul unui interviu la Endava.
Ma prezint la sediul de langa AFI, d-na ma invita, toate bune si frumoase.
Cat o asteptam in meeting room-ul respective imi aruncam okii prin acel open space.
Am ramas socat sa vad ca exista camera de luat vederi in interiorul open space-ului. Ca sa intelegeti, nu la intrare sau mai stiu eu unde, pe motiv de securitate acces. Nu! Exista camere in birou....
Din acel moment mi s-a rupt filmul....adica... hai sa muncim dar nu vreau sa apar si la televizorul lui sefu' :)
Pe de alta parte... nu stiu cum sa cataloghez acest comportament... maniaci de a controla... ?

Respect.