Forum despre Energia Resurselor Umane SRL (ERU)

Ionut Vineri, 12 Aprilie 2013
cosmine la ce o amini pina in 20????
mai astepti sa te sune=)))))))
te va suna .........sfintu petru si pavel:)))
Dave Luni, 15 Aprilie 2013
Eu anul trecut am semnat contractul cu ei, am platit in total in jur de 300 de euro pentru dosar si nici macar o oferta de munca nu mi-au trimis. Luna trecuta mi-am reziliat contractul cu ei si astept deja de o luna sa-mi trimita cei 20% din valoarea contractului si tot nu primesc.
Eu mi-am mancat nervii cu ei si am aruncat banii degeaba.
NU VA COMPLICATI CU FIRMA ASTA!!!! NU SUNT SERIOSI!
gheorghe deva Luni, 15 Aprilie 2013
am bagat actele in 31 01 2013 si ma tot aburesc ca nu am scris optiunile unde vreau sa lucrez si am trimis copie fax si tot sun dar in zadar astia sunt tepari dar trebuie opriti nu stiu daca a plecat cineva cu ei la lucru in strainatate sunt niste viermi si gunoaie sa insele si sa it-ti ia bani !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
band3ras69 Marti, 16 Aprilie 2013
a fost cineva pe 15 la ei acolo,ce au zis?ce s-a intamplat?
Alex Marti, 16 Aprilie 2013
BUNA!
TREZITI-VA OAMENI BUNI !!
CINE ESTE RASPUNZATOR PENTRU TOATE TEPUIELILE IN CARE CAD OAMENII SARACI FARA LOC DE MUNCA ?????
DE CE NU AJUNGE VOCEA OAMENILOR SARACI SI IN PARLAMENT , LA CEI CARE I-SI FAC LEGILE IN ROMANIA ???
CEI CARE FAC LEGILE ASTEA DIN ROMANIA, ASTIA NE TEPUIESC PE TOTI !!
CUM DE ESTE O LEGE IN CARE SCRIE CA FIRMELE DE PLASARE POATE SA IA COMISION DE LA OAMENI CARE I-SI CAUTA UN LOC DE MUNCA IN STRAINATATE??
COMISIOANELE SANT DE LA 200 RON PANA LA 1500 RON.
SA NU MERGEM PREA DEPARTE , IN UNGARIA ASTA E INTERZISA !!!!
OAMENII CARE SANT IN CAUTAREA UNUI LOC DE MUNCA IN STRAINATATE, INSEAMNA CA SANT FARA BANI IN BUZUNAR, SI CA STATUL ROMAN NU SE STRADUIESTE SA-SI ASIGURE UN LOC DE MUNCA PENTRU OAMENI, SI DACA DA CU SALARII DE 600 RON CU CARE TE STERGI PE SPATE PENTRU CA PRETURILE NUMAI LA ALIMENTE ZIS , CRESC DIN ZI LA ZI, NU SI SALARIILE !!
DIN CAUZA JUMATE DIN POPULATIA TINERILOR AU EMIGRAT DEJA DIN TARA.
FIRMELE DE PLASARE IN STRAINATATE NUMAI PROFITA DE LEGEA CARE STATUL I-SI PUNE LA DISPOZITIE !!!!
VA ADRESEZ UN LUCRU PENTU CEI CARE SANT IN CAUTAREA UNUI LOC DE MUNCA IN STRAINATATE:
-CAUTATI O FIRMA CARE NU CERE NI-CI UN COMISION SAU ALTE CHELTUIELI PE ASCUNS, DACA EXISTA ASA CEVA IN TARA, CA FIRMELE ASTEA AU INTRADEVAR NEVOIE DE FORTA DE MUNCA ! MULTUMESC.
Marcel Marti, 16 Aprilie 2013
E DE GRELE FRATILOR DIN PACATE MA NUMAR SI EU PRINTRE VOI HAIDETI SA FACEM CEVA NU STIU CE DAR HAI SA STAM DE VORBA PE MES PE FACEBOK SA LUAM O HOTARIRE IMPREUNA ID MES marcelbogdanenco facebok Marcel Bogdanenco Va astept altfel nu facem nimik
Danny Miercuri, 17 Aprilie 2013
Am citit multe dintre comentariile voastre. E jale mare cu aceasta tara corupta. Nu uitati un lucru: coruptia vine de sus, de la politicieni. Toti teparii dau spaja politicienilor pentru a va fura in continuare. Si eu am fost inselat in 2009, cu contract de munca in regula, dar am luat taurul de coarne, am dat firma in judecata si am castigat procesul in 6 luni, dupa 4 infatisari. Stiti unde m-am impotmolit? Executorul judecatoresc pe care l-am angajat sa-mi recuperez banii pierduti, a dat la pace cu administratorul tepar si ma minte in continuare. Am facut 2 scrisori catre Ministerul Justitiei, iar idiotii de acolo imi recomanda sa caut alt executor. Bataie de joc. Important este ca dosarul meu, desi are 3 ani, nu a fost prescris. Eu astept sa-mi iau banii, daca nu , il voi da in judecata pe executor. Executorul face parte din Uniunea Nationala a Executorilor Judecatoresti din Bucuresti. Va dati seama pana unde merge coruptia in tara asta imputita? Deci, coruptia vine de sus in jos, de la politicieni. Ce va sfatuiesc: toti pagubitii de aici, si de pretutindeni, faceti o "Asociatie a Pagubitilor impotriva firmelor particulare de plasare a fortelor de munca in strainatate". Fiti cat mai multi, faceti o PETITIE catre Parlamentul Romaniei sa ia masuri odata pentru totdeauna impotriva acestor escroci mizerabili. Pune-ti cativa bani toti impreuna si da-ti in judecata colectiva firmele care v-au inselat. Este cel mai bun sfat pe care pot sa vi-l dau. Sper sa ma citit si sa tineti cont de sfatul meu. Numai impreuna vom reusi! N-avem ce pierde. Ne vom mai auzi.
Tibi Vineri, 19 Aprilie 2013
Buna ziua Danny
Daca vreti varog sa mi sunati la tel.0721312278 sau scrieti la tiberiusekely@gmail.com ,skyp szekely1964
Multumesc
alexandra Sambata, 20 Aprilie 2013
eu impreuna cu pr meu in data de 09.03.2013 am incheiat contract cu ei si tot acasa suntem nu am plecat nici acuma nesimtitele alea de la birou ne-a zis ca vom pleca in 14 zile lucratoare si nu e asa....am cheltuit exact 1500 de lei amn2 dar sa nu aiba parte de banii aia si sa le ajute Dumnezeu asa cum stie el mai bine....deci nu le dati nici un leu ca e TEAPA
ALEXANDRA Sambata, 20 Aprilie 2013
TEAPA MARE
tonnny Luni, 22 Aprilie 2013
trebuie neaparat sa ne strangem si sa mergem peste nenorocitele alea acolo
paul arad Miercuri, 24 Aprilie 2013
din 2 februarie am bagat actele la nenorocitii aia ,,,, o sa ii bata Dumnezeu ... pt caa legea nu le face nimica ... am fost peste tot dar nu se poate face nimica. am ramas fara servici si eu si sotia ... cu rate restante la banca si cu datorii imense ...... nu am ce sa fac .... urmeaza ca banca sa-mi ia tot ce am ..... dar nui nimca ca exista un Dumnezeu pt. fiecare ..... cu gandul ca am sa imi platesc ratele la banca am vrut sa plec in germania ... nici nu m-am gandit la o asa nenorocire .... sunt la pamant dintr-o prostie .... dar asta e ..... nu se poate da timpul inapoi..... roata se va intoarce .... nu pot sa inteleg cum unele persoane lucreaza la ei la firma si chiar daca stiu ca distrug oameni ei tot continua ... nu pot sa inteleg cum mai dorm noaptea ...... dar in fine ... nu toata lumea e la fel ..... si ce creduli par ..... oricum nu pot face nimica ,,, dupa 240 de zile lucratoare firma se obliga a-ti da doar 20 % , in caz ca nu iti gasesc de munca ...... am vorbit cu avocat , cu cei de la opc , itm ,,,, si asta mi-au spus .... sunt perfecti in regula si foarte legali .... :( dacaa in tara sata nu se ia masuri ; pt. ca e o tara de ce-a mai joasa speta ... atunci ar trebui sa ne loam noi oamenii ; pt ca gunoaiele statului nu vor ..... va multumesc....
paul arad Miercuri, 24 Aprilie 2013
Dar pan O sa-i bata Dumnezeu pe nenorociti ,,, noi o sa mai avem mult de suferit!!!!
aura Miercuri, 24 Aprilie 2013
Paul, eu daca locuiam in Arad si luam teapa, (nu ca nu am luat-o, dar locuiesc la 500 km de Arad ) ma infiintam la poarta lor IN FIECARE DIMINEATA - acea casuta rosie care arata ca un bordel (chiar este cu maciucile alea blonde si cu tuciurii aia de la usa, care sunt buni de munca si de batuti in gura ca pe coasa) si spune-am tuturor oamenilor de buna credinta care au crezut in vorbele lor :SA SE INTOARCA DE UNDE AU VENIT! Ce va trebuie (vorbesc la plural ca sigur 100% nu esti singurul care a luat-o din zona aia) sa faceti acest lucru? Noi ( Bucuresti, Targoviste, Ploiesti, Craiova, Constanta, Galati... etc) ce putem sa facem, suntem destul de departe... dar voi cei din zona????
No comment...
fredy Miercuri, 24 Aprilie 2013
Fratilor am dat sieu bani din luna februarie si inca nimic astept casai romanu
Camelia Vineri, 26 Aprilie 2013
Buna ziua, am si eu o rugaminte la cei care au intrat in posesia ctr de mediere sa-mi spuna ce scrie concret in el. Eu am vorbit la telefon cu ei si sunt foarte politicosi,am cerut foarte multe detalii, pe care le-am obtinut, dar vazand ce scrieti voi aici am intrat in panica. Eu ar trebui sa merg luni la ei ptr depunerea actelor, sunt din Constanta si va dati seama cati km bag ca sa iau teapa.Cum naiba este facut acel ctr de nu ii ia nimeni la scuturat? adica atata lume ia reclamat si nimeni nu ia nici o masura, unde naiba traim ?
Radu Sambata, 27 Aprilie 2013
Atentie mare: nu va inscrieti la firma SC Energia Resurselor Umane SRL din Arad, Str. Padurii Nr. 95, ca e TZEAPA! Eu am facut greseala de a-mi depune dosarul la ei la inceputul anului, si de atunci ma tot amana. De fiecare data cand ii sun, imi raspunde un tip plictisit, care imi da acelasi raspuns de fiecare data: "toata lumea vrea sa munceasca, nu doar dvs. Aveti rabdare ca veti pleca si dvs." Si cand il iau la bani marunti si ii fac morala ca in anunt scria ca o sa plec in maxim 14 zile lucratoare si ca au trecut acele zile si inca nu mi-au gasit de lucru, imi spune ca nu se aude bine, ca se pierde legatura telefonica. Cand am fost la ei la firma, care apropo, era situata la periferia orasului, statea un tip la usa, ca pe ace, de paza, era imbracat elegant, si supraveghea orice activitate suspecta lui, ca si cum s-ar teme sa nu vina politia pe capul lor. Trebuia sa-mi dau seama in acel moment ca ceva e in neregula cu firma asta. Plus, inauntru erau 4 tipe care vorbeau la telefon ca niste roboti, dar nu era nici un client inauntru. M-am asezat la masa ca sa semnez contractul si am fost tratat cu raceala si nesimtire de catre o tipa grasa si plina de aur la gat, banuiesc ca aia era "stimabila" dna. Ines Nagy, administratorul firmei. Deci nu va inscrieti la firma asta, ca e teapa sigura! Si contractul meu de mediere e tot de 8 luni, ceea ce inseamna ca pot trece 8 luni pana sa-mi gaseasca ei de lucru, dar nu ma mai astept sa-mi gaseasca, pentru ca am luat teapa, mi-e clar acum. Deci sa rezumam: in anunt scria asa: Domeniul: Alte servicii
Postul: fabrica jucarii in Austria
Descrierea postului: Iti doresti un job in strainatate? Noi te ajutam! Avem locuri de munca la fabrica de jucarii la ambalat in Graz, Austria. Se asigura masa, cazare si transport.Salar atractiv, contract legal de munca cu asigurare medicala inclusa.Suna acum pentru informatii si pentru ocuparea locului de munca la TELEFON: 0757 142905, 0758 391242, 0727 932660, 0765 352865 de L-V de la 9-17. Plecari la juamtatea lunii martie.
Bonusuri:
Firma: Eru
Telefon: 0757142905
Email: [eru_viitorultau@yahoo.com]
Link catre site-ul companiei: http://
Salariul oferit: 1300
Judetul: Iasi
Orasul: Iasi
Data de postare: 2013-03-06
Perioada de valabilitate: 3 luni

Pe scurt, mi-au promis salar de 1300 euro si plecare imediata. Realitatea e ca am luat teapa, am ramas cu o gaura de 520 de lei in buzunar si cu orgoliul ranit. Evitati firma asta si daca aveti rude in justitie instiintati-le si rugati-le sa faca ceva, nu se poate sa traim intr-o lume in care sa acceptam sa fim escrocati, inselati si sa nu reactionam!

Pt. Dna. Camelia: ati intrebat cum e facut acel contract de nu-i ia nimeni la scuturat. Probabil multor oameni tzepuiti de firma asta le e fricaa sa o vorbeasca de rau, fiindca in contract scrie la Punctul N din sectiunea "Obligatiile Beneficiarului" ca beneficiarul nu are dreptul de a mentiona numele firmei sau de a o vorbi de rau in mass-media, fiindca in caz contrar beneficiarul poate fi actionat in justitie de catre furnizor. Ei bine, Internetul nu e mass-media, de aceea postez acest mesaj, si pentru ca nu pot accepta sa traim intr-o lume in care escrocii fac regulile si oamenii seriosi sunt inselati si batjocoriti!!
Camelia Luni, 29 Aprilie 2013
Buna ziua, va multumesc foarte mult ca ati postat totul pe site deoarece datorita voua nu am luat teapa si sigur si multi altii care au citit nu au mai plecat. Eu ma gandeam sa va strangeti toti si sa va duceti cu televiziunea la ei ( ex: Romania te iubesc), sa faca un reportaj cu camera ascunsa, dupa care sa-i dea la televizor sa afle toata lumea despre ei, ptr ca sunt multi oameni care nu au acces la internet, sau nu stiu, iar ei niste mizerabili se imbogatesc tot pe spinarea acelor oameni care nu au bani si sunt disperati dupa un loc de munca. Traim in Romania, probabil ca asta ne este crucea noastra , inainte cand auzeam ca romanii sunt asa si asa ma suparam foarte tare, dar am ajuns la concluzia ca asa este, nu incercam decat sa inselam , sa furam . daca s-ar putea sa ne imbogatim intr-o zi si fara sa muncim ar fi perfect, iar palmasii care vor sa munceasca , ca nu au incotr-o sunt batjocoriti de oameni ca acestia. Rusineeeeeeeeeeeeeeeee
adi Luni, 29 Aprilie 2013
salut baieti sunt adi si am sunat azi dimineata la ora 10 la nr de pe contract 0357 804022 si nu_mi mai raspunde nimeni la acel nr de tel , am sunat din nou la alt nr de tel la doamna alina cu nr 0758391242 am insistat de nenumarate ori si intr_un final mia raspuns pe un ton nervos si scurt si mia zis asa va . va suna domni in 10 min ! am asteptat linga telefon mai bn de 2 ceasuri si nu ma sunat nimeni degeaba ma duc iarasi la ei ca mas duce dar abea traiesc de pe o zi pe alta si niki nu stiu de unde sa_mi mai fac rost de bani de drum fac si eu o plingere la protectia consumatorului arad comisariatul arad tel 0257257049 si ma rog la dumnezeu cai saptamina mare asa sa le ajute cum neau tepuit pe noi toti miam facut contract pe 14 martie 2013 si miau spus ca dupa 14 zile lucratoare 21 de zile calindaristice am sa plec la o fab de jucarii in austria gratz si pina in ziua de azi nimic va rog sa spuneti dac ati fost vreunu la ei la sediu va multumesc !
Radu Luni, 29 Aprilie 2013
Oameni buni, noi degeaba tot ne lamentam pe net, ca n-o sa ne recuperam banii. De aceea va sfatuiesc ca daca aveti rude in justitie sau in presa, sa mergeti cu rudele voastre la sediul lor de pe strada Padurii, Nr. 95, Arad sau sa le duceti presa pe cap, in special daca sunteti din Arad. Ei pe asta se bazeaza, ca locuim in alte judete si nu ne permitem sa facem inca un drum la ei, de aceea va sfatuiesc pe cei din Arad, care ati fost tzepuiti, sa mergeti cu politia si presa pe capul lor, cat mai urgent, pana nu-si muta sediul in alt oras!! Eu sunt din estul tarii si nu-mi permit sa mai fac un drum la Arad, dar dispus sa intru in legatura telefonica cu presa, daca unul dintre voi care sunteti din Arad le duceti televiziunea pe cap si aveti nevoie de martori, eu sunt dispus sa vorbesc cu presa prin telefon.