Forum despre Energia Resurselor Umane SRL (ERU)

pupi Marti, 30 Aprilie 2013
oameni buni sant din arad si vreau sa va spun ca nu este nici=oooooo firma in arad toate trag tepe singura serioasa este aia cu pui toti prieteni mei sau dus la lucru dar ie salariu mai mic 800e dar buni si aia hai pa
LORI Marti, 30 Aprilie 2013
EU AM SCRIS LA "ROANIA TE IUBESC" DESPRE CE SE INTAMPLA AICI
DAR VREU SI SA VA MULTUMESC PENTRU CA NU A LUAT SI FRATELE MEU "TEAPA"
SI ASTA DATORITA POSTARI-LOR VOASTRE
SUNT LORI DE LA VIENA SI VA MULTUMESC ANICIPAT CU PARERE DE RAU PENTRU TOTI PAGUBIT-II
PENTRU" PAGUBITU" Marti, 30 Aprilie 2013
AM TRIMES TOT CE TU AI SCRIS PE SAITUL "ROMANIA TE IUBESC"
MULTUMESC TUTUROR CU PARERE-A DE RAU PENTRU TOTI PAGUBITII CHEAR MA INGROZIT CEEA CE A:TI SCRIS, DUREROS DE GRAV CE SE INTAMPLA!!!!
Radu Marti, 30 Aprilie 2013
Le-am scris si eu un mesaj celor de la "Romania te iubesc". Sper sa-l citeasca, le-am dat si linkul de la aceasta pagina ca sa ne citeasca plangerile, sa vada ce multe is, le-am spus si cati bani au furat de la noi, le-am dat adresa firmei, numele lui Ines Nagy, acuma sa speram ca o sa ne ia in serios si ca o sa-si faca timp si pt. noi, Pro TV-ul, si sa mearga pana la sediul firmei inainte sa isi mute Ines Nagy firma aia nenorocita in alt oras ca sa escrocheze si pe altii.
Radu Marti, 30 Aprilie 2013
Eu zic sa scrieti cati mai multi la "Romania te iubesc". Cu cat trimitem mai multi mesaje, cu atat avem mai multe sanse sa fim luati in serios si sa se faca ceva pt. noi, pana nu dispare nenorocita aia de Ines Nagy cu banii nostri! Doamne, nu-mi vine sa cred ca am fost escrocat, e prima data cand mi s-a intamplat si sper sa fie si ultima. Si sper din tot sufletul sa ne recuperam banii si sa ajunga la inchisoare, dar mai intai la ProTV si Antena 1 nenorocita aia lipsita de scrupule de Ines Nagy si toate scursurile alea infecte de escroace care vorbesc la telefon si mint oamenii fara scrupule. Nu pot sa inteleg cum pot exista monstrii dintr-astia care distrug vieti de oameni, fara nici cea mai mica remuscare!
Alti pagubiti Miercuri, 1 Mai 2013
Sal tuturor. Am semnat contractul pe 29 aprilie 2013, din pacate nu am verificat acest forum inainte...1000 km facuti degeaba, 1040 ron am dat pentru contractul meu si al sotiei. 1372 este nr meu de contract... si sper sa fie si ultimul contract pe care il fac astia si sa nu mai dea teapa la nimeni. O sa facem plangere peste tot, mergem si acolo daca este nevoie, tot ce stiu este cxa TREBUIE sa-i oprim pe acesti HOTI!!
Tibi Joi, 2 Mai 2013
Salut Eu am semnat contractul pe 03 aprilie contract de mediere Nr1206 . Acolo Ines Nagy nici nu a dat sansa ca sa citesc contractul . Dupa ce am citit nici nu am fost la policlinica la strada Paris .Am mers inapoi si mi aa zis ca nu e nici o problema sa fac acasa si sa trimit prin posta . Dupa 2 zile am sunat pe ea si tot mereu vorbesc cu un barbat . Sun zilnic de atuncia si tot berbatul raspunde la telefon si aceas poveste , ca Ines Nagy este plecat in delegatie si vine saptamana viitoara Deci este o tepa
Domnilor toata lumea lauda ca merge peste ei dar nimeni nu face nimic nici macar nu lasa un numar de telefon ca sa putem comunica intre noi EU AM SLASAT VEZI PAGINA 9

cu respect Tibi Harghita
Tibi Joi, 2 Mai 2013
CER SCUZE AM GRESIT PAGINE 10

Tibi Harghita
Anonymous Joi, 2 Mai 2013
Sunati la Digi24 si spuneti-le ce se intampla. Nr. telefon Digi24: 031.400.2424. E-mail Digi24: online@digitv.ro. Si cat mai rapid, daca nu vreti sa dispara N. cu banii vostri. Lasati comentariile inutile si duceti-le presa pe cap.
gabi Marti, 7 Mai 2013
este acelasi scenariu,aceeasi inselaciune ca in cazul firmei din Iasi,care promitea locuri de munca in Norvegia.Acum sunt anchetati de Politie,dar din octombrie 2012 nu s-a intimplat nimic concret Faceti sesizari.
tica Miercuri, 8 Mai 2013
da ei te ajuta sa va ea bani masca e analiz eara bani e teapa pe fata ca si eu sunt uni din care am luoat teapa parca suntem orbi artribuea sa fie anpuscati javrele
delia Joi, 9 Mai 2013
Am facut greseala sa nu ma interesez inainte de aceasta firma, nu am stiut de acest site,drept pt care se pare ca sunt una dintre pagubiti,care au primit informatii trunchiate,cu dosar incomplet,etc!Am intentia de a lua masuri pt a recupera ceea ce se pare ca sunt pe cale sa pierd daca nu fac nimic in acest sens!Politia economica,mass-media,toate organele competente trebuie sa aiba cunostinta despre ceea ce se intampla!Am rugamintea de a fi uniti in aceasta problema,sigur nu e nimeni care sa-si permita sa piarda banii in aceste vremuri!Daca cunoaste cineva firme serioase care-si respecta cuvantul dat,sunati la nr tel 0751435255!
voolkhan Joi, 9 Mai 2013
Buna ziua.
Fiind unul dintre cei multi care cauta un loc de munca, era inevitabil sa nu dau si eu peste aceasta firma , deja faimoasa, vad eu............
Aspectul sta in felul urmator : am fost contactat prin email sa sun la niste numere de telefon, pentru a cere detalii despre oferta curenta de locuri de munca pe care aceasta firma o are cu diversi angajatori din Germania;
Am cerut si am primit foarte multe detalii cu privire la job, care, analizate la prima sau la a cata vedere vreti voi, sunt logice si , presupus reale.
Ce nu mi s-a spus mie e ca acest contract, pe care il semnez cu ei este de MEDIERE, nu contractul de munca propriu-zis, ceea ce este o mare diferenta, ( am dedus asta din postarile mai mult sau mai putin clare publicate aici si pe alte site-uri)
In acest sens eu multumesc din suflet celor ce au postat informatii de foarte mare valoare, eu fiind din Galati, iar simpla plimbare pina la Arad insemnand un efort financiar considerabil pentru mine, in aceasta perioada; totodata rog pe cei ce au luat la cunostinta despre aspectele sesizate sa imprastie vorba pentru ca reprezentatii acestei firme vorbesc despre un contract de munca in conditiile unei oferte ferme de locuri de munca deja vacante, in schimb realitatea e ca ei de fapt vor media ( cauta) posibilitatea ca un somer sa gaseasca un loc de munca in Germania: ceea ce este, aproximativ, inselaciune.
Ce nu am inteles eu, ( nu sunt prea bun la matematica....) din acesti 520 de lei rezulta marea lor afacere?..........poate ma lamureste si pe mine cineva.....
Inca odata multumesc, si imi pare sincer rau pentru cei care au inteles altceva ori nu au avut la timp informatia......
raul Vineri, 10 Mai 2013
Fratilor care cititi pe acest forum,va asigur ca acesti indivizi de la asazisa firma ENERGIA RESURSELOR UMANE sunt TEPARI DE PROFESIE !!!!
Nu va incredeti in promisiunile lor si sa stiti ca de fapt cu ei nu a plecat nimeni in strainatate....
Au deschis si filiale pe la Buzau,Iasi,etc unde si-au modificat titulatura in ERU insa e aceeasi mare PACALEALA......
vio Luni, 13 Mai 2013
toti cei tepuiti la aceasta firma va rugam lasati nr. dosar si nr tel.pentru a putea face o sesizare la politia economica doar asa ne vom putea recupera bani...pentru mai multe relatii sunati la 0756879338 sau 0751435255 va rugam seriozitate!!!!noi incercam sa ne facem ceva pentru a ne putea recupera bani...cu cat mai multi cu atat mai bine asta ne ajuta!!!!!
Nelu Luni, 13 Mai 2013
Spuneti-mi si mie daca firma asta e serioasa si daca ati platit bani si nu ati plecat ca am sunat si eu la firma asta si mi-a zis ca trebuie taxa de procesare 520 ron + analizele 200 ron parca cand vad pe site acuma comentariile celor pagubiti numai am incredere sa fac actele si sa dau bani. Spuneti-mi care stiti daca a plecat cineva.
VIO Luni, 13 Mai 2013
NU ESTE SERIOASA!!!!AM PATIT-O!
Ruslan Marti, 14 Mai 2013
numarul dosarului meu este 1346 din data 25.04.2013...nr.de telefon 0037360295267 Republica Moldova
delia Miercuri, 15 Mai 2013
Pt Ruslan:rog adaugati numele complet la informatie,pt informatii sms la 0751435255!