Forum despre Energia Resurselor Umane SRL (ERU)

delia Miercuri, 15 Mai 2013
Mesaj pt cei inselati de catre aceasta firma:faceti plangere penala pt fapta de inselaciune la politia economica sau la parchetul din localitatile de domiciliu,relatand in aceasta cum s-au derulat faptele,neomitand nimic!In plus,transmiteti prin sms:numele complet,localitatea de domiciliu,nr dosar,data depunerii lui,nr tel de contact la tel 0751435255 sau email akikipetre@yahoo.com!Vom incerca,responsabil,sa rezolvam o problema de interes public!Va multumim!
Ruslan Joi, 16 Mai 2013
Numele meu complet este Isac Ruslan Iurie
vio Joi, 16 Mai 2013
mario!!!!!!!!!!!!!!!!!!daca vezi mesajul scrie data in care ati depus dosarele';990/ 991////992///993 si scrie de unde este fiecare!!!!!!!
Ruslan Joi, 16 Mai 2013
tot odata am depus si pentru fratele meu in aceiasi data de 25.04.2013 cu nr.dosarului 1347...Isac Eduard Iurie....telefon fix 0037322386371 Republica Moldova
vio Joi, 16 Mai 2013
ptr ruslan;....incearca sa trimiti pe adresa de mail care este scrisa mai sus la numele delia akikipetre@yahoo.com asta este adresa de mail..plz
Ruslan Sambata, 18 Mai 2013
imi cer scuze dar ce sa trimit pe aceasta adresa?
Cora Marti, 21 Mai 2013
Acum firma spune la telefon ca se numeste Professional Human Resurse , sediu str. Padurii 95 si functioneaza bine -merci in continuare.
Cum pot trece atatea anunturi neobservate de protectia consumatorului, de politie si de alte institutii care ar putea opri asemenea inselaciuni ??!!!
gicu Marti, 21 Mai 2013
Cei pagubiti trebuie sa ii dea in judecata cat mai curand
vio Miercuri, 22 Mai 2013
oameni buni, ati semnat niste contracte prin care ei sunt acoperiti, adica daca in 8 luni nu va gasesc de lucru va restituie 20% din bani.asa ca....daca stie careva ca a plecat cineva cu ei sa scrie neaparat si sa lase adresa de mail sa vedem ce-i de facut.stie cineva o firma serioasa care te duce la munca afara? sa scrie, ca oamenii sunt disperati si au nevoie de locuri de munca.adresa mea de mail e : summer27_night@yahoo.com, daca stie cineva o firma serioasa care te duce la munca necalificata in agricultura afara.multumesc
ToNy Joi, 23 Mai 2013
sal la toata . lumea dupa cate spuse este o aberatzie cu firma asta eu chear astazi am sunat la o doamna sunt niste marii mincinosi nustiu ce sa mai cred daka nu ma uitam si nu dischideam leptopul si nu cautat aceasta firma luam si o mare teapa mai ales ca sunt din Rm sarat Jud Buzau DOAMNE CATA MINCIUNA LA ALATA LUME saraca NU AU SI EII COPIII poate unii oameni nici nu au ce manca si strange ban pe ban pentru un trai mai bun pe fie care din noi eu amavut doua accidente anul trecut si cu colana asa distrusa am lucrat pe unde a dat Dumnezeu si ma vait zii si noapte de dureri traomatice si nesuportabile si mai vroieam sa plec si in GERMANIA CU FIRMA TATAIE nu mai zic nimic cum ne vor eii raul rau sa le dea Dumnezeu si cum sea batut eii joc de noi o seara buna. la toata lumea si sa avetzi grija de dumnevoastra ToNY rM SARAT
FLORIN RM SARAT Joi, 23 Mai 2013
SUNTEM, VREO 2450 DE PERRSOANE O SA VENIM CURAND LA ARAD SI APROAPE DIN TOATA TARA ATZI PROMIS MAREA CU SAREA O SA VA CAUTAM SC ENERGIEA RESURSELOR UMANE SRL.O SEARA BUNA LA TOATA LUMEA HAIDETZI SA NE STRANGEM CU TOTII
ToNy Joi, 23 Mai 2013
daca nu. ne unim nu facem nimik... vatzi gandit catzi bani au castigat asthia de la noi punem 520 de Ron de la ficare om si inpartim la 1500 de oameni mai oameni buni cam 780000 de Roni adica sapte miliarde optsute lei vecii doar de la 1500 de oameni eu am zis asa in mare dar cred ca au dat km peste cap FIRMA SC ENERGIEA RESURSELOR UMANE .S.R.L. UITATIVA chear nu au lege deja nu mai pot sa ma controlez de nerviii eu unu nu am luat teapa si nici nu mam dus la arad eram pe cale sa plech chear maine cu doi baietzi cu masina ce ne faceam mai faceam si noaptea prin arad in masina dormeam in mijlocu drumului offffffffffffffffffffffffffffffffffffff tara astha vai mama eiiii de tara sa dus RESPECTU INCREDEREA FRATIEA RUSINEA DACA TRAIEA CEAUSESCU NU MAI AVEAM NOI ATATA MINCIUNA SI ATATA DUJMANIE ETC DUMNEZEU SA AIBA MILA DE CEL NECURAT SI NEDREPTH FATZA DE NOI OAMENI DE RAND DUMNEZEU ARE GRIJA EL ASTIA CARE NU SE MAI SATURA DE BANIII OFFFFFFFFFFF FOARTE GREU O SEARA BUNA FLORIN RM SARAT
Ghita Vineri, 24 Mai 2013
Bine ca m-am informat in legatura cu aceasta firma eu sunt sudor am 43 ani si eram gata sa ma inscriu si eu si pierdeam 720 ron ,la telefon sunt foarte seriosi dar in realitate sunt niste nenorociti imi pare rau pentru cei care au luat teapa dar stiti vorba aia din greseli invatam sa ne ferim data viitoare.Dupa parerea mea toate firmele care cer bani inainte sunt excroci asa ca aveti grija pe viitor.Oricum in tara asta a noastra este tot mai rau nu gasesti de lucru coruptia este tot mai mare si oamenii saraci o sa o duca tot mai rau.Ghinionul nostru este ca ne-am nascut in aceasta tara plina de mafioti in toate institutiile statului.
Andrei Vineri, 24 Mai 2013
Am sunat azi la firma si au zis ca ce este scris aici sunt minciuni si sunt acceptati doar cei care nu au cazier si sunt sanatosi clinic adica nu au boli care se pot lua pe calea aerului ca tbc tuberculoza.Iar cei care au fost respinsi au aceste boli sau sunt infractori.
cristina Vineri, 24 Mai 2013
am fost si eu cu sotul meu in 23 05 adica ieri si acum dupa ce am citit toate comentariile voastre imi dau seama ca am cheltuit 19000 degeaba la tel nu a vrut sa ne zica cum se cheama firma haideti sa ne unim sa facem ceva
cristina Vineri, 24 Mai 2013
e cineva care a plecat cu firma asta totusi mi egreu sa cred ca a mintit atata lume si minte in continoare si ieri era multa lume care au platit nimeni nu a facut reclamati
ionela Vineri, 24 Mai 2013
am depus banii pe 8 aprilie. Am luat o mare teapa, am renuntat la servici ,m-am imprumutat de bani ,si am crezut in minciunile lor . Pe 8 mai am plecat la arad sa vad personal ce-mi spune marele silviu . Am crezut ca-l strang de gat , mi-a spus sa astept contractul , am ramas in gara cu toti boschetarii . Dimineata ma duceam la biserica si ma rugam , m-am dus din nou la firma fantoma si in fiecare zi , timp de 15 zile mi-a zis sa veniti maine la 10.Cineva si-a facut mila de mine pentru ca m-a vazut tot acest timp nemancata , nespalata ,si si-a dat seama ca eu nu am nici un ban la mine sa ma mai intorc acasa pentru ca sunt din arges , va rog din suflet sa ne strangem toti si sa facem ceva .Nu mai simteam talpile cat am mers pe jos .Intr-un final am indraznit si m-am dus la ocazie fara nici un ban . I-am spus soferului ca-l rog din suflet sa ma ia si pe mine ca nu am bani . Ii multumesc mult lui Dumnezeu ca am ajuns acasa cu bine. Va rog din suflet haideti sa facem ceva
adina cristina Sambata, 25 Mai 2013
si eu am incheiat un contract cu ei astazi in 24.05.2013 sant din LIPOVA la 30 de km de arad au ca voi peca pe data de 5 iunie sa vedem ... astept sa vad ce se va intmpla...
adina Sambata, 25 Mai 2013
Comisariatul Judetean pentru Protectia Consumatorilor Arad

Adresa: Arad, Str. Revolutiei nr. 50, cod 310009

Tel.: 0257/257.049

Fax: 0257/257.047

E-mail: reclamatii.arad@opc.ro
vio Sambata, 25 Mai 2013
DECI, FIRMA DIN GERMANIA CU CARE ERU ARAD MI-A SCRIS PE CONTRACT CA VOI LUCRA LA EI, ADICA IN GERMANIA, NE-A COMUNICAT CA NU ARE NICI O TREABA CU ROMANIA, DECI LUATI AMINTE CA NU SUNT SERIOSI, CEL PUTIN ASA DEDUCEM NOI