Forum despre Energia Resurselor Umane SRL (ERU)

eu Luni, 22 Iulie 2013
nu exista cum sa aibe ei contrac cu firmele pletl . am fost la ei si nu au . cei de la eru au intorso cum ca ei nu am zis asa ceva ... nu fiti naivi
aiurea Luni, 22 Iulie 2013
de ce nu au un site al lor? iam intrebat si spun mereu ca pagina e in constructie ..hai mai dao incolo de treaba , in constructie din decebrie :)) doar ca publica anuturi pe toate paginile de recrutare si anuturi .. orice firma serioasa are un site ..ei spun ca e in constructie .. nu va luati dupa aparente ( adica dupa sediul lor frumos aranjat si cu mult profesionalism) , cu profesionalismul lor mint oamenii ..de aceea siau facut asa sediu si parcari si atati angajati de profil ; pentru ca vor sa stea mult si bine in arad ,,pt ca lucreaza cat se poate de legal (itm , opc, finante ) ,,, atentie! legal nu ma refeream la trimiterea oamenilor in strainatate ... nimeni nu poate sa le inchida firma si nici macar sa i amendeze .. chiar sunt profesionisti si de aceea multi ii cred si semneaza cu ei ... lafel si eu am patit
sucigan Marti, 23 Iulie 2013
unu care i ia capul lui Sucigan!!! ia zi tu mie ce ai cu capu meu? ce rau ti-am facut eu personal ca mi-am exprimat parerea despre o firma despre care am primit " informatii de la o cunostinta care lucreaza la itm " nu am zis ca ei m-au trimis ,ca am contract cu ei ,ca stiu de la ei ceva detalii , ba daca as fi om de-a lor cum zici tu de la etaj gras cu ochelari cum presupui tu crezi ca as scrie doar atat nu as infloii povesti cu zeci de persoane plecate cu mii de euro salarii cu cazar de nustiucate stele, ba om bun, eu ti-am zis ca am aflat , vroiam si eu sa fac un contract pt strainatate si ma interesez de firma chiar daca pe saituri primes informatii negative despre ei , eu vreu sa ma conving singur , asa ca tu care imi iei capu cum zici tu, nu te fa hercule daca chiar asa e cum zici tu de atatea ani cum nu sa putut face nimica deci eu nu te cred pe bune pe cuvantul tau de mincinos , e posibil sa ai contract sa nu fi plecat dar degeaba te revolti pe noi de pe saituri sau cel putin pe mine nu o sa ajungi departe si cel putin nu in strainatate , daca eu as fi administratarea firmei sincer nici nu te-as trimite ,daca as fi in locul ei pt ce sa trimit oameni cu caracterul tau sa fim sinceri nici nu mi-as face reputatie cu tine ................................ Asa ca tu care imi iei capu stai cuminte in banca ta si fi sigur ca cei care lucra acolo sunt asigurati si daca s-ar intilni cu tine cum zici tu , e si la restu lumi si eu am primit raspuns cu transportul lor ca au firma cu care coleaboreaza dar nu mi-au zis de plet si de atlasib dar eu am intrebat si mi-au raspuns cu nu , nu cu ei au colaborare .Nu stiu dar am o impresie ca firma energia resurselor umane are multe firme concurente care ar vrea dor o bucatica din tortul lor 
sucigan Miercuri, 24 Iulie 2013
Na nu mai imi ia capu nimeni azi sau am scris si ceva adevar si v-ati pus pe ganduri ? na in fine zica cine ce vrea eu nu pot sa zic nimc in contra firmei eru ca pana la urma sunt legali si ar trebui sa ii ascultam si motivele lor nu numai a persoanelor care zic ei ca au patit , asa si eu pot zice orice vreu de la orce firma . na o zi buna va doresc
sucigan Miercuri, 24 Iulie 2013
papagal ce le faci reclama
paul Miercuri, 24 Iulie 2013
Sucigan . Eu inteleg si stiu ca sunt legali ; dar ei nu sunt obligati a trimite toate persoanele cu care au semnat , legali sunt doar ca sunt cu acte in regula si taxe ; da doar ca mai trimit 1% din oameni la munca ,ca sa se acopere. Stiu asta bine pentru ca si eu am fost la ei si am si discutat la itm cum ai spus . nu cred ca o persoana de la itm tia argumentat asa ceva cum ca ei sunt siguri ; nu cred ; dar promit ca maine am sa discut cu unul din inspectorii de la itm sa vad daca dau detalile respective cu tia tat si tie . nu pot intelege de ce susti asa de mult firma ; dece vrei sa convingi lumea ca e o firma serioasa cand nu e asa , ai plecat cu ei in strainatate? ai semnat cu ei si tiau promis ca te vor tirimite cum a promis sutelor de oameni ? sau te-ai documentat tu inainte sa mergi la ei sa fi sigur? eu nu sfatui pe nimeni sa mearga la ei .pt ca asta fac exact cum ti-am spus eu , trimit ; da trimit doar 5 persoane din 50 (exemplu) ; ca ei sa fie acoperiti si perfect legali . cum iti explici ca si eu am facut actele cu dansii si nu am plecat ? de ce ? si am optat pt. orice domeniu nu am avut pretentii ? daca vrei ne intalnim te rog si mai duc cateva persoane care s-au tepuit sa ne lamuresti , te rog nu te supara ca am fost asa direct ; doar cum sa nu te inervezi cand stiu cate magarii se fac in tara asta de 2 bani , da oricat de legal sunt ei . te asigur eu ca nu o mai duc mult , am platit avocat ; nu ma interesat ca mai pierd bani dar asa ceva nu se poate ; ma vor despagubi inzecit dupa terminarea celor 240 de zile mentionate in contract .oameni buni fiti mai atenti inainte sa semnati ceva ! deja suntem prea multe persoane care am fost inselate ; dar ma bucur ca suntem mai multi care ii vom face sa regrete .
cineva Miercuri, 24 Iulie 2013
aia nu inseamna ca daca sunt legali si inscrisi la itm ; inseamna ca veti si pleca ! e o minciuna agentiia asta
rahela Miercuri, 24 Iulie 2013
buna,

aveti grija cu firma ” arbeits vermittlungs dienstleistungsgesellschaft srl ” din arad este o mare teapa, avem mai multe persoane contract cu ei si nimic. le-am facut reclamati si nimic, si-au schimbat sediul si numele firmei. i-am gasit din nou si le-am facut iar reclamati peste tot si nu am rezolvat nimic, bani oricum nu ii primim.acum se numesc ”S.C. ENERGIA RESURSELOR UMANE S.R.L.”
rahela Miercuri, 24 Iulie 2013
buna,

sucigan Joi, 25 Iulie 2013
Tu sucigan care scri in locul meu nu crezi ca daca ii iei id-ul altuia faci falsitate , cuvintele tale nu-s false asemenea sau vreti sa duci oameni in eroare cu vorbele mele? iar de restu persoanelor care scrieti despre firma numai rau sunteti siguri ca nu sunt persoane care pot fi multumiti de ei sa le tina partea deci cata rautate sunteti fata de firma energia resurselor umane chiar daca au facut bine multor oameni a da am uitat ca fiecaruia doare numai ce e a lui .
paul Joi, 25 Iulie 2013
ai dreptate rahela . cei ce sustin aceast firma sa isi tina pliscul pt ca daca o sustin sunt deai lor , ca nu ar avea cum sa o sustina daca mergeau la ei pt munca in strinatate .. firma de tot rahatul care intra pe forum si le zice celor ce scriu de rau de ei cum ca firma e serioasa si ok ,, :)) ce firma serioasa e daca asa ceva face ? ! daca era serioasa aveau un site bine pus la punct ... ei se ocupa cu maruntisuri si pun anunturi pe oriunde se poate ... va dati seama ce seriosi sunt ...
asta Joi, 25 Iulie 2013
nu inteleg de ce susti asa de mult aceasta firma de ultima speta ,? asa de mutumit esti tu de ei ? sau tot o iei cu faza ca cineva de la itm tia zis ca sunt legali :)) ? l
sucigan Vineri, 26 Iulie 2013
Tu numitu asta , sincer iti spun numa din acea cauza sustin firma ca nu mi se pare normal ca numai voi cei care ziceti ca nu-s legali, nu-s ok comentati sa fim sinceri si cunostinta mea de care v-am vorbit ma convins de legalitatea lor , din acest motiv numi place ca se vorbeste doar din punctu vostru de vedere , cineva a facut un pas amiabil catre firma sa va spuna un motiv, sau cum sa faceti sa puteti pleca mai repede , daca sunt actele ok daca eu stiu numi vine alta intrebare , daca vi se spune ok , haideti voi ca firma aratatimi o singura dovada daca sunt plecari si evident ca firma la solicitarea acestuia va vor arata ceva deci sunt modalitati enorme de a va interesa si ei ar fi bine sa scrie pe saituri sa zica modalitatea lor, punctu lor de vedere a situatiei si in urma aceasta as zice ok cutare ... cutare ... are dreptate sau nu, asa e ca la parlament ei decid de tot si tie convine nuti convine suporti consecintele si aice firma eru este ok sau nu parerea mea e rea asa ca nu poate fi altfel , asta nu-mi place de acea sustin acum si in viitor firma eru sau fie el care o fi si primeste critici negative
asta Vineri, 26 Iulie 2013
eu inteleg perfect ce spui. stiu ca sunt legali; dar tote actele le am ok la ei si tot nici un semn... si nu sunt numai eu ...mai sunt alte zeci de persoane... si mie la itm mi-au spus ca sunt legali dar au mai spus ca trimit un mic procent de persoane doar cat sa fie legali. totusi am dat niste bani....
pagubit Vineri, 26 Iulie 2013
e o mare teapa sa sa stie
sucigan Luni, 29 Iulie 2013
eu chiar nu inteleg nu poate fi adevarat ca toti ziceti ca nu pleaca nimeni cu ei deci chiar asa nu sar putea intampla eu cred si sper in continuare ca am dat peste un sait unde nu posteaza persoane care sunt plecate sau au fost plecate ca alta explicatie nu gasesc, la negativismul pe care il vad aici , eu ii sustin in continuare si acum pot sa suport consecitele din partea voastra dar eu chiar am speranta ca aceasta firma enrgia resurselor umane va gasi saitul acesta si le va da o explicatie persoanelor de pe acest sait ca sa primim certitudinea si din partea lor .
rahat cu nuci Luni, 29 Iulie 2013
:))) mau sunat dupa 6 luni sa-mi zica ca au gasit de lucru ... in agricultura in italia cu 500 de euro , si eu platesc transport si mancare si pe o luna de zile :))0 ... in contractu ala scrie ca vor plati transport , mancare si cine merge pe asa salar .. ?
rahat cu nuci Luni, 29 Iulie 2013
in italia ,,, ia auziti voi .. :)) eu nici decum na vb de asa ceva cu ei ...si 500 de euro :)))si multe alte taxe ... transport si altele ...vezi mai sucigan ca nu e cum zici ...sper sa no dai la intor si sa zici ..macar tiau gasit de lucru .. : )) te rog sa mergi sa lucri tu acolol ..
hahaha Luni, 29 Iulie 2013
sucigan e portarul de acolo ... ala gabu cu costumu ala ieftin ce luceste de jeg
ADILUCA Luni, 29 Iulie 2013
NU MAI DATI BANII AIUREA, SI EU AM LUAT TEAPA CU ACEASTA FIRMA, BINE CA NU MI-AM DAT DEMISIA DE LA LOCUL DE MUNCA, CA ALTFEL....