Forum despre Energia Resurselor Umane SRL (ERU)

marian Marti, 12 Noiembrie 2013
pt sile
cum facem sa vorbim
ionut Miercuri, 13 Noiembrie 2013
salutare nimeni nu sia lasat numar de telefon sunatima pe mine 0752794680 sunt curios ca cicai plecarea pe 20 daca nu e vedeti pe realitatea ce o sa se antample
marian Miercuri, 13 Noiembrie 2013
pt ionut tu cind ai fost la arad
ionut Miercuri, 13 Noiembrie 2013
sal pe 2 noiembrie
Ella Miercuri, 13 Noiembrie 2013
Eu m-am programat pentru vineri la ei cu plecare pe 1 decembrie!! La ambalat in fabrica de cosmetice sau produse farmaceutice. Mi s-a parut cam ciudat ca la telefon nu mi-a spus exact un loc de munca concret si tara in care va fi locul de munca. Stie cineva ceva? S-a mai programat cineva la ei?
diana Miercuri, 13 Noiembrie 2013
eu vreau sa va spun ca pe doua dintre pers cu care am fost eu le au sunat....cica sa le ofere loc de munca an germ pe una la niste case de vacante sa faca curat ...pe 800 de euro pe luna,si tre sa mai dea anainte sa plece 100 de euro comision si 130 drumu si 50 pt nu stiu ce tren ca nu o lasa locu respectiv, ci o lasa pe nu stiu unde an germ si de acolo trebuia sa ia un tren si cica cand cobora din tren o astepta acolo cineva. pai cine are ancredere sa mearga asa . si cand a sunato tot ai zicea an truna daca nui convine sa refuze oferta....de fapt asta astepta nu? si noua ni sa promis 1400 de e.salar si ziceau ca nu tre sa mai dam nici un ban si drumu e inclus an banii care iam dat la semnarea contractului. ce parere aveti?
pt ella
eu mam programat pe 5 noiembrie am fost la arad am facut contractul de mediere au scris firma unde trebuia sa plec mi-au zis ca au nevoie urgenta de oameni acola si ghici mau sunat a doua zi si mi au spus ca firma se ocupa de cu totul alceva dupa acea pauza iam sunat eu pt lamurii si mi-au spus sa astept
marian Miercuri, 13 Noiembrie 2013
pt diana tu cind ai fost la arad nu teau sunat pina acum
marian Miercuri, 13 Noiembrie 2013
pt diana exact asa mia spus si mie si dupa acea 100e comision 130e transportul cred ca nu sint siguri ce este acolo unde te trimit asa iti ia toti bani sa nu piarda nimic in sghimb tu este posibil sa mai pirzi bani inca o data
lia Miercuri, 13 Noiembrie 2013
Am citit toate aceste comentarii si m-am ingrozit.Sotul meu a fost in data de 12.11.2013 si si-a depus actele.pana in momentul de fata nu mi-am dat seama de ce nu am gasit toate aceste comentarii pe net, dar acum stiu.Atunci cand suni doamna care se prezinta da numele firmei in engleza si asa nu o gasesti pe net, doar aseara cand a ajuns sotul meu cu contractul de mediere am vazut stampila.Daca sunt intre voi persoane care trebuie sa plece in 20.11.2013(caci ei sustin ca atunci e urmatoarea plecare) si pleaca sa dea macar un semn.Acum sunt tare dezamagita, si vorba aceea "speranta moare ultima".
pt lia
nu stie nimeni cind se pleaca eu am fost pe 5 -11 side atunci mau sunat o singura data sa-mi spuna ca sa gresit firma unde trebuia sa ma trimita
ionel arad Miercuri, 13 Noiembrie 2013
Oameni buni, am sunat la B1 TV acolo se stie,am sunat si la TVR au spus ca trebuie sa ne adunam cateva persoane sa mergem in fata firmei si vine un reprezentant si face interviu.
pt ional
tu esti did arad noi din toata tara eu pot sa ma duc la bucuresti am 50 km si igpr in politia din arad nu am incredere
diana Miercuri, 13 Noiembrie 2013

eu am fost an 14 oct. daca spuneau de la anceput cand am semnat contractul de mediere ca ami ofera un salar de 800 de e pe luna si conditiile astea ca te lasa pe fie unde prin germania si plus de banii care tre sai mai dai anca 300 euro .eu una nu dadeam 7 milioane asa an vant,numa te mint sa ati ia banii. si eu sunt constienti ca nu poti acepta asa ceva.ei nu asteapta decat sa spui ca refuzi oferta de lucru pe care tio propun,cu asta ei te au la mana....ca ei teau sunat dar tu ai refuzat

diana Miercuri, 13 Noiembrie 2013
cred ca ideea lui ionel arad e cea mai buna!!!!
ale Miercuri, 13 Noiembrie 2013
si eu impreuna cu sotul meu am depus actele ne-au sunat o singura data dupa care nu a mai dat nima nici un semn, sper ca nu va fi nici o problema si ca nu e teapa, dupa depunerea actelor in data de 16 octombrie ne-a sunat cum sa dam interviul prin telefon si cum ca ar mai trebui platim 100 de e comisionul plus drumul ,pe langa faptul ca la prezentarea a noastra la firma ,in data de 16 .10.2013 am platit in jurul sumei de 800 lei ceea ce includea analizele plus taxa de procesare a dosarului. sa speram ca nu vor fi neintelegeri pentru ca chiar eu voi face un grup si ne vom sesiza autoriitatiilor :)
sile Miercuri, 13 Noiembrie 2013
pt marian si pt toti care comenteaza mai sus domnu ionut a lasat un numar de telefon va rog luati legatura cu el cum am luat si eu si hai sa ne strangem acolo aveti si facebook meu
Andreea Joi, 14 Noiembrie 2013
Si eu cu sotul am depus dosarul la ei in august si nici vorba sa ne sune sunt niste escroci care mint atata lume .Oare cat o sa le mearga asa oameni buni ?haideti sa facem ceva sa stopam toata coruptia .
lia Joi, 14 Noiembrie 2013
Pt.Aliana
Draga alina daca tu sustii cu atata vehementa ca ai mai plecat cu ei si anul trecut si ca sunt o firma serioasa te rugam ca pe data de 20 niembrie cand pleci (cum sustii tu si chiar si firma sustine la fel) sa intri pe net si sa ne scrii si noua ca sa ne convingi ca noi suntem cei care gresim. Nu pot sa cred ca toti acesti oameni care au scris aici au vreun interes sa minta.sunt prea multi si toti sustin acelasi lucru.daca tu pleci inseamna ca deja ai toate detaliile.Lamureste si pe noi unde pleci? la ce firma?. Nu cred ca toate acestea ar fi un secret dor vrei sa ne convingi ca tu ai dreptate NU:)))!!!???
lali Joi, 14 Noiembrie 2013
Pt.alina
Draga Alina daca sustii cu atata vehementa ca tu pleci pe data de 20.11.2013, te rugam sa ne dai si noua de veste.Cred ca nu e greu sa intri pe net si sa scrii un mesaj. Asta ca sa ne "inchizi gura" la toti cei care carcotim impotriva firmei respective.Daca e atat de sigur ca pleci insemna ca deja stii detaliile.Adica unde pleci si la ce firma.Daca nu e mare secret te rugam sa ne spui si noua? Si asta tot pt a ne creste putin moralul.Multumim pt amabilitate.