Forum despre Energia Resurselor Umane SRL (ERU)

costi din roman Marti, 19 Noiembrie 2013

Am fost si eu la ERU pe strada padrii ,in luna iulie.mi sa spus ca plec intro luna.de atunci ma tot amina.este o firma foarte mincinoasa.cind sun la telefon,imi spun ca nu au venit actele.am cheltuit 400€ cu tot cu drum.cum putem sa ne recvperam banii.astept un raspunns.00765527551

MARIAN Marti, 19 Noiembrie 2013
boss
ei zic ca sa stau linistit ca o sa sune ei mai astept si azi
marian Marti, 19 Noiembrie 2013
boss cum cine sa plece tu nu vezi costi din roman trebuia sa plece din iulie eu cred ca pleaca autocarele singure
Robert Marti, 19 Noiembrie 2013
Sti cum se pune problema nu mai cereti sfaturi cum sai dati in judecata eu am bagat dosar si am platit 490 lei nu e problema de bani problema este de angajati de acolo ca s-ar putea un Nebun dintre noi sa faca dreptate singur lasati politia cu treaba lor nebunul ala o sai astepte pe angajati de acolo si sai faca felu intr-o scara sau pe strada asa ca asta este legea strazi asa ca va anunt cand plec si mai este o chestiune sunt multe firme de mediere a locurilor de munca si e mancatorie intre ei si poate scrie fie care pe forumu urat de firma sau poate uni sunt respinsi pe motivul ca are caZier sau alte probleme pana la proba contrarie trebuie sa raspunda angajati nu firma eu asa o vad daca se adevereste ca se da teapa sau nu eu osa va Raspund daca plec sau nu sau vedeti la stiri ProTv de la oara 17 sa nu inteleaga angajati ca am ceva cu ei dar si ei sunt plati din bani nostri luati de la gura copiilor intr-un fel sau altu poate au si ei copii multumesc atat am avut de spus iar daca precare se adevereste ca este k cu locul de munca rog toti clienti care atacuri cu acesta firma sasi publice contractele pe forum si sai lamureasca pe toti ceilalti si sa se faca si un reportaj ca sunt seriosi cei de la firma k
Alis Marti, 19 Noiembrie 2013
Nu nu mint mie mii sa spus unde sa merg eu am bagat dosarul in augus si mau sunat abia dupa 3 luni sunt in intrare in germania la o famili cu 2 copii mici fac si menaj si pt ingrijirea copiilor numai ca salarul nu este cum s-a spus este de 900 de ruro. Eu am plecat cu avionul. Si cand am ajuns la aeroport am sunat fam la care trebuia sa ajung,am ajuns cu bine pai in rest mai vedem
ovi Marti, 19 Noiembrie 2013

nu le mai luati apararea astept de ceva vrema sa ma sune si nimic

marian Miercuri, 20 Noiembrie 2013
robert ai dreptate si tu dar cind angajati iti scriu pe contract firma unde te trimit si cind vrei sa verifici gasesti cu totul alta firma care nu are nici olegatura cu ce ai aptat tu
mela Miercuri, 20 Noiembrie 2013

Buna,vreau sa-i dau un raspuns lui ADALBERT,in legatura cu firma de pe strada arenei din arad si anumeINDRA RECRUITMENT COMPANY,asa se cheama dar...nu au firma,trebuie sa te uiti pe geam sus in partea stanga un scis foarte marunt cu litere lipite care oricand pot fi inlaturate in caz de o verificare in amanunt.Am fost personal acolo cu inca 2 pers.sa le cunosc personal pe angajate(PRESUPUSE ANGAJATE)...nici nu se vad bine de sub masa dar tari in gura.Cu mine nu le-a mers.Sunt niste mincinoase ne-au dat niste contracte de mediere in alb sa le semnam cand am cerut relatii de ce nu este scis numele firmei unde ma duc sa lucrez dar au refuzat orice relatie sa ne de-a au cerut valoarea a 480ron dar nu ne dadeau nici o chitanta si atunci i-am salutat din mers.Nu le-am dat nici bani dar am si inregistrat toata convorbirea .Am mers apoi la firma din str.Pandurii tot din arad acolo am facut contract de mediere am platit 490ron mi-au dat bon fiscal atasat de contract dar daca se dovedeste ca nu este adevarat am sursele mele de a inchide aceasta firma.DECI FAC APEL FIRMEI nu incercati sa va jucati cu oamenii,printre noi sunt si persoane care au facut facultatea de drept (DECI STIU LEGILE),si persoane care provin din familii de politisti sau judecatori,deci mare atentie cui intindeti mana si le luati banii pe motiv ca le rezolvati un job in strainatate.REFLECTATI BINE si incercati sa va tineti de cuvant .Va multumesc.

Alina Miercuri, 20 Noiembrie 2013
Pentru Mela.
INDRA RECRUITMENT COMPANY si ERU de pe str. Padurii, fac parte din acelasi grup ... ca urmare trage tu concluzia cat de serioase sunt ;)
pt mela
hai ca esti tare astia de la eru te fac din vorbe daca ai platit esti la fel ca noi ce au scris pe contractul tau verifica firma unde ai optat si mai vb
marian Miercuri, 20 Noiembrie 2013
PT MELA AI PUTEA SA FACI CEVA DOAR DACA ESTI DIN ARAD SA STAI TOATA ZIUA PE CAPUL LOR IN REST TE AJUTAM SI NOI CUM PUTEM SUCESE
Andreea Miercuri, 20 Noiembrie 2013
Care din voi puteti sa imi dati informatii despre firma din Arad (professional uman resourse) am vorbit cu ei si nu au comision platesti drumul si analizele .Nu stiu cat de seriosi sunt.
Mela Miercuri, 20 Noiembrie 2013
Hai sa va spun una tare de tot .. mesajul meu care l-am scris astazi continea mult mai multe stiri despre aceste firme ,inclusiv nume ale angajatilor care lucreaza acolo dar au scos din continut ceea ce nu le-a convenit.Dragi prieteni care doriti sa-i demascam adica mai exact a-ti fost pacaliti da-ti un semn adica nr.telefon al vostru urmat de parola- oslobanu-si putem face impreuna aceasta demascare.Astept cooperare.Pe curand.
PT MELA
EU ZIC SA SCRIEM TOTI NUMELE NOASTRE NR DE DOSAR PENTRU CE AM OPTAT SI NR DE TELEFON ...EU OSA FAC OLISTA SI MA DUC CU LISTA LA IGPR STAU LA50 KM DE BUCURESTI ESTE ULTIMA OARA CIND SCRIU HAIDETI SA TERMINAM CU HOTII

NR MEU 0720352450
mela Joi, 21 Noiembrie 2013
Pt.Marian,pot sa-ti spun ca lucrez in alba iulia ca reporter,si voi da tuturor colegilor mei din televiziune(toate tv.de scandal),cand m-am dus sa-mi fac treaba mai exact sa cer un loc de munca in afara,acestia m-au intrebat unde am mai lucrat si eu le-am spus ca vanzator fara sa-mi cunoasca adevarata slujba,(am fost rugata de un grup de oameni care au fost pacaliti si le-am promis ca voi incerca sa-i ajut),chiar azi 21.11.2013 va spun ca am mai facut o inregistrare
astept sa vorbim
astazi suntem 5
marian Joi, 21 Noiembrie 2013
costi din roman ai nr de tel scris gresit
sile Joi, 21 Noiembrie 2013
ai dreptate marian ! si eu l-am contactat pe dl costi din roman si mi-a raspuns cu totu alcineva .
sile Joi, 21 Noiembrie 2013
pt mela ia legatura cu marian ca are numaru meu de tel sa vorbim mai multe .