Forum despre Energia Resurselor Umane SRL (ERU)

speranta Marti, 5 Martie 2013
salut are cineva vreun raspuns de la ERU daca da spuneti va rooooog caci suntem intro situatie de disperare.
speranta Marti, 5 Martie 2013
catre pagubitul ai vre-un raspuns de la ei ?
speranta Marti, 5 Martie 2013
catre andrei mai bine pleci prin cunostinte sau stai la jobul pe care il ai pana gasesti o firma serioasa sau gaseste o firma mai aproape de casa ca sa poti merge la ei sai intrebi daca nuti dau raspunsul dorit la telefon daca pleaca sotul meu cu ERU va zic la toti dar nu sunt sanse saplece cu ei.
46 edy Marti, 5 Martie 2013
eu azi am fost la zdreamta ala de silviu si lau stranss de gat pentru ca tot ma minte si imi da dume de 2 forintii ori cum banii odata datzi is datzi deci slabe sanse sa plece cineva cu firma paci.
nicu Miercuri, 6 Martie 2013
ma bucur ca m am interesat de aceasta firma aici pe site si nu am luat teapa . La telefon mi au spus aceleasi lucruri si imi spuneau ca situ-ul lor este in lucru, hmm..... . Urma sa merg si eu la Arad dar din comenturi le voastre m-am decis sa nu merg. Sper ca D-zeu sa faca dreptate cu ei.
pagubitul Miercuri, 6 Martie 2013
catre speranta:saptamana trecuta le-am trimis documentele lipsa din dosar,dar numai ca sa nu-mi poate spune ca n-am avut dosarul complet si din cauza asta nu au putut face nimic.Acuma astept sa vad ce se intampla.
paul Miercuri, 6 Martie 2013
va rog sa imi spuneti daca a fost cineva sunat cum ca va urma sa plece cu energia resurselor umane din arad de pe str. padurii nr 95. de o luna am bagat actele la ei si tot ma amana ..... daca stie cineva ceva sa scrie ...sunt disperat .... dati un raspuns daca stiti pe careva care a fost sunat sa plece ..sau a plecat ... va multumesc
denis Miercuri, 6 Martie 2013
sal era sa patesc si eu pe data de 8 martie ce ati patit voi dar am vazut comentariile voastre si asta ma saluat va multumesc mult
michi Miercuri, 6 Martie 2013
eu mam inscris la firma asta de o saptamana dar am fost sunata de doua ori. Odata marti ma sunat sa ma intrebe cata perioada am mai lucrat in agricultura in germania si miercuri sa ma intrebe daca ma duc la o familie pe 6 luni numa faza era ca trebuia sa cunosc germana. Mia zis ca atunci ma suna cand imi gaseste ceva ca sa nu necesite limba germana.
marius Joi, 7 Martie 2013
Buna. Eu am depus un dosar in data de 23 ianuarie si de atunci sun de trei ori pe saptamana auzind acelasi raspuns scurt...nu au venit contractele...asteptati....se pleaca. Mam cam saturat...eu unul zic ca e vrajeala. Mai nou au postat anuturi pe mai multe zone din tara fiind aceeiasi firma. Vrajeala fratilor...nu va mai prostiti si aruncati bani in buzunarul hotilor.
Teo Joi, 7 Martie 2013
Si noi suntem mai multe persoane care ne-am inscris in Ianuarie si nici azi nu am primit raspunsul asteptat.Cand am sunat la firma au spus ca nu au sosit contractele din Germania.Dar cred ca este teapa de atata timp si nu s-au tinut de cuvant asa cum au spus la semnarea contractului.Bine ca s-au grabit sa ne ia banii,pe care si acestia i-am cerut imprumut si daca nu ne trimit noi suntem buni de plata.Sunt sute de persoane in aceasta situatie.TRebuie dati pe mana legii sa nu-si mai bata joc de bietii oameni sisa saraci.Ca nu unul bogat are nevoie de munca in Strainatate
cristina Joi, 7 Martie 2013
ARAD. STR. PADURII NR.95 SC.ENERGIA RESURSELOR UMANE S.R.L...astazi in data de 07.03.2013, s-a implinit exact o luna de cand am depus si eu actele la ei...dezastru... merg zi de zi la ei si acelasii lucru il aud...'asteapta, dosarul nu a ajuns inca din germania...vei fi sunata...'e cea mai mare tzeapaaaa!!!!...ieri am mers din nou la ei si le-am explicat faza: 'si cum sta treaba cum ca aveti contract cu cei de la PLETL(firma de autocare-plecari in strainatate)' a ramas trasnit ala cu doua clase de la birou...ca sa nu mai zic altfel...rahat de oameni ce vezi acolo...unu si unu....cica el' pai stiti noi nu colaboram numa cu ei...mai avem si alte firme de autocare cu care se pleaca'...(AM FOST PERSONAL LA- PLETL- SI TOATE DOAMNELE DE ACOLO M-AU ASIGURAT CA NU COLABOREAZA CU ACEASTA FIRMA)...cei care au dosar la ei, INCLUSIV EU...sa stiti ca e TZEAPAAAAA!!!!! dar....LUCRURILE NU VOR RAMANE ASA .....!!!!!....rahatii aia de acolo oare stiu ce inseamna frica de DUMNEZEU??? el face dreptate...numa sa nu fie prea tarziu pt ei atunci...oricum vor regreta...!!!!
xyz Joi, 7 Martie 2013
Dupa ce am citit comentariile de pe acest site,am sunat si eu la un anunt de pe net. Mi-am dat seama ca e aceeasi firma cand am intrebat-o pe operatoarea cu care vorbeam- MIRELA IONESCU- unde au sediul. M-am dat drept profund interesata de un job in Austria, dar nemultumita ca stau in Bucuresti si pierd 2 zile pe drum plus banii de hotel "Dar nu va trebuie hotel, ca la noi stati maxim 3 ore pentru completarea dosarului". Doamna, i-am zis, sotul conduce 12 ore, cand ajung voi aveti inchis, unde dorm noaptea? In gara? si a doua zi iar 12 ore intors, pai banii astia imi sunt necesari cand plec! "A, nu ca noi in aia 520 ron va asiguram si transportul". Nu, nu pot veni pana in Arad, va trimit actele prin Fun Curier sau scanate. Nu se poate , ca s-au intamplat multe lucruri si nu putem risca ". A ramas sa o sun maine, sa-i propuna sefului sa deschida un birou la Bucuresti sau sa faca un targ de job-uri cum se face pentru Grecia> I-am zis ca asa au sanse mai mari de plecare si cei din sudul tarii !!! Sunt curioasa ce o sa zice, ce mai mint, deja acum este de dat pe You Tube conversatia lor. Parca ar fi Caritas aici: bagi banii acum si iei luna viitoare salariul 1200 euro!!!!!
A si apropo: este singura firma care promite decat 5 zile lucratoare!!!! Ai crede ca e paradisul pe pamant, cu salariu de vis si conditii de vacanta!!!!! Doar sa te prinda ca le dai bani!!!!!!
Va tin la curent cu ce mai inventeaza maine! Cine are minute , hai sa facem misto de ei, ii tinem de vorba si le punem intrebari capcana, asa cel putin limitam accesul altora care nu citesc aici si vor saracii sa apeleze la serviciile lor!!!!! Si, dupa cateva telefoane"binevoitoare" trebuie sa fii prea mort de foame sa mai lucrezi in cloaca aia de baroni Munchausen! :)))))
ana Joi, 7 Martie 2013
si eu am semnat contract de mediere cu ei de pe 23 ianuarie si nu am mai primit nici un raspuns i/am sunat de zeci de ori si imi spun acelas lucru ca nu a venit dosarul din germania
datcu fernand Vineri, 8 Martie 2013
sunt o firma de ...eu sunt din arad nu maim luat teapa macar cu drumul.dar astia isi cam bat joc de oameni.de luni voi sta acolo de la deschidere pana la inchidere si voi anunta oameni ca sa nu isi faca contract pt ca e o teapa.macar sa nu mai nfie si alti oameni tepuiti
datcu fernand Vineri, 8 Martie 2013
romania...autoritatile le permit astora sa ne dea teapa.pe langa ca suntem amarati platim sa mergem sa muncim nu sa furam isi bat joc de noi asta ca le permitem
Dorina Vineri, 8 Martie 2013
chiar nu are nimeni ce sa le faca daca intradevar sunt tepari?si eu ma numar printre voi am venit de la 500 de km cu bani imprumutati,sunt tare suparata.
aura Vineri, 8 Martie 2013
haideti sa luam legatura cu politia si sa sesizam si OPC-ul.
aura Vineri, 8 Martie 2013
oameni buni, trebuie sa ne unim, degeaba scriem ce s-a intamplat, daca noi nu facem nimic, nu ne ajuta nimeni!!!!