Forum despre Energia Resurselor Umane SRL (ERU)

marcel Miercuri, 4 Decembrie 2013
pt marian astazi ma sunat din germania un neamt care a fost la firma care o am eu pe contrac.si acolo an tradevar sunt multi soferi romani poloneji si moldoveni .este o firma de sere care distribuie verdeturi.dar nu stie cine iau angajat si prin ce firma au ajuns acolo.finca el a v cu un sef mai mic de acolo dar ala ia dat numaru de telefon lui sefu ala mare.si trebuie sal sune pe ala mare.dar ala nu raspunde tot mai ancearca sal sune sa vada cum au fost angajati aia acolo si daca au vreo legatura cu astea din arad.
marius Miercuri, 4 Decembrie 2013
pt cei tzepuiti hai sa ne dam intalnire la arad sa invitam si o televiziune sa ne strangem cat mai multi ca asa poate o sa se sesizeze si oarganele de control ca astea prea seau facut de cap nu suntem gunoaiele lor noi doar speram la un trai mai bun la un salar decent ca sa ne putem creste copiii
marius Miercuri, 4 Decembrie 2013
pt marian id meu markus260275@yahoo.com
marian Miercuri, 4 Decembrie 2013
eu vin alti trebuie convinsi
adriana Miercuri, 4 Decembrie 2013
buna eu sunt plecata cu firma asta de 3 saptamani sunt la familie deja muncesc,nu este minciuna de ce nu credeti
marian Miercuri, 4 Decembrie 2013
ADRIANA CITI ATI PLECAT 1 DIN 100 TACI SI STAI ACOLO UNDE ESTI NU NE MAI SUPARA SI TU TE ROG
pt marcel
ce ai facut ai primit raspuns din germania
marcel Joi, 5 Decembrie 2013
pt marian am primit raspuns duar ca asta este o firma de care au sere.si sunt foarte multi romani poloneji moldoveni care sunt soferi acolo.dar sefu care era acolo nu a zis prin cine au fost angajati acolo.si la antrebat daca au vreo legatura cu firma asta din arad.si a spus ca el nu stie nimica.si ia dat numarul lui sefu ala mare sa vorbeasca cu el .dar pretenu asta al meu al tot suna pe sefu ala mare dar nu raspunde.acuma astept sa vad poate vorbeste cu ala mare sa v ce zice.
anonim Joi, 5 Decembrie 2013
Ma scuzati dar nu pot sa va dau numele deoarece patesc ce a patit colega mea.Va aduceti aminte de Mela?Va spun pe scurt ..intr-o seara plecand de la serviciu acasa a fost atacata de 3 indivizi au batuto i-au pus calus pe gura si au lasat-o in mijlocul strazii sa vina o masina sa de-a peste ea.Am fost alaturi de ea in aceasta perioada si mi-a spus ca au fost 3 necunoscuti care dupa ce au batuto au urcat intr-o masina si au plecat.A retinut nr.este de Arad,este constienta ca are legatura cu inregistrarile facute la firmele de recuperare-forta de munca,dar detaliile sunt scrise in plangere la politie.Atat pot sa va informez;in seara zilei de 04.12.2013 pe RTV s-a dat unul dintre filmuletele inregistrate de ea,urmariti si ve-ti mai vedea si altele.Pot sa va spun atat baiatul de la E R U este fiu de politist,si sefa lor are la degetul mic TV. din Arad,din acest motiv nu se baga nimeni sa ajute lumea pagubita,deci daca doriti sa veniti la Arad sa faceti galagie este f.posibil sa fiti si amendati pt.tulburarea linistii publice,asa ca faceti cu cap(indiferent de unde sunteti veniti insotiti de un politist,avocat sau chiar un moderator de tv.din loc. dv.,deoarece cei din Arad nu o sa va permita sa faceti nimic.Revin curand.Pa.
marian Joi, 5 Decembrie 2013
pt anonim spunemi te rog in ce oras afost batuta mela si in ce zi si la ce spital a fost dusa
marius Joi, 5 Decembrie 2013
hai sa ne intalnim la arad sa stabilim o data sa vedem daca o sa ne bata si pe noi sa facem scandal, dar nu 10 ,15 oameni ci mai multi anuntam si o televiziune, dar sa mergem nu sa asteptam unu dupa altul ca asa nu rezolvam nimic
Ben Joi, 5 Decembrie 2013
Se pare ca voi intra in .randul celor pacaliti,am fost miercurea asta la timisoara,si am incheiat un contract de mediere pentru sofer cu plecare pe data de 15....nu am reusit sa gasesc comentarile voastre,insa imi dau acum seama ce am facut...uni spun ca au plecat cu firma asta JOBTEAM,alti ca s au pacalit....intrebarea este,a plecat cineva real,sau toti suntem o ceata de purici in ceafa magarului.?
pt ben
ce cauti la noi pe forum voi nu aveti la timisoara
AM GLUMIT TU NU VEZI CE IA DUS MINTEA PE UNI SA NE FRAIEREASCA SI NOI ACUM NU SUNTEM IN STARE SA NE STRINGEM SISA MERGEM PESTE EI NU DOAR LA ARAD AR TREBUI SA NE UNIM SI SA VENI M SI LA TI MISOARA NU OSA NE AJUTE NIMENI DECIT NOI SINGURI EU UNU NU MA LAS
fla Vineri, 6 Decembrie 2013
Am fost si ei la arad si am semnat un contract in data de 26,11,2013 si pana acum nici un rasp cred si eu ca este o firma fantoma,
fla Vineri, 6 Decembrie 2013
pt marcel, eu o sa te sun sa vad ce rasp primesti in 9,12,2013.
bafta sper sa primesti un rasp afimativ
eu Vineri, 6 Decembrie 2013
Salutare,

Pe langa faptul ca asta este inselaciune, mai exista si zicala aia "prost nu e ala care cere, ci ala care da...".
Cat de creduli puteti fi??? Cum sa dai cuiva care-s cere bani pe ceva, orice, fara sa stii clar pe ce-i dai? Cum sa crezi ca a venit "zana maseluta" sa vina sa te salveze? Acum imi dau seama de ce farsele lui Buzdugan sunt reale...
In primul rand, sa stiti ca exista firme care fac ceea ce ar trebui sa faca majoritatea din Romania v-au pacalit, doar ca acele firme nu cer bani de la ANGAJAT, acele firme care desfasoara astfel de activitati (dar legale si corecte) vor primi bani de la ANGAJATOR. Este ceva simplu de inteles. Plateste cel care are nevoie sa angajeze pentru ca primeste un serviciu (cineva ii gaseste o persoana potential angajabila) nu ANGAJATUL.
De asemenea, conform cu bunul simt ar trebuie sa-ti sune un clopotel, cand cineva iti cere bani ca sa te angajeze sau sa-ti caute de lucru, atunci nu e ok si daca vrei neaparat sa mentii relatiile (poate ar fi ceva real) le spui ca revii dupa ce te documentezi serios inainte sa dai banii.
Asa imi place ca toti ati aparut si faceti gargara dupa ce v-ati pacalit, dar inainte sa dai banul nu ai cautat sa vezi pe ce-l dai...
O seara buna.
eu Vineri, 6 Decembrie 2013
Mai mult, toti vreti conditii mai bune de munca, dar ce ati facut pentru a primi asta? Nu pot sa cred ca cineva care vrea si isi doreste un trai mai bun si nu poate sa obtina acest lucru in Romania prin perseverenta si seriozitate.
Acum depinde si ce vrei, ce pregatire ai, nu toti trebuie sa avem studii superioare, nu toti trebuie sa fim directori; mai suntem si muncitori calificati/ necalificati, asta-i viata.
Sunt in Romania profesori debutanti, care au terminat o facultate de matematica sau fizica si castiga 800 RON pe luna in primii ani si totusi se chinuie si muncesc pentru banii astia si au niste responsabilitati foarte mari (aici vorbim de cei care isi iubesc meseria, ca altfel nu stiu daca se merita sa te chinui sa ajungi profesor). Acum voi vreti sa plecati pentru 1000+ EURO sa munciti in afara. Voi credeti ca se poate trei cu 1500 de EURO afara in conditii normale si legale? NU prea cred. Daca lucrezi afara legal si cotizezi ca oricare cetatean din tara respectiva s-ar putea sa ajungi la concluzia ca aia 1500 EURO nu au aceeasi valoare din Romania si nu ai rezolvat mare branza.

Sunt sigur ca unele companii care dau tepe de genul cele-i prezentate aici isi iau niste masuri de siguranta legale, de exemplu se asigura ca ti-au oferit un anume tip de serviciu (ex: consultanta pentru gasirea unui loc de munca, analize medicale) in schimbul sumei pe care ai platit-o mai ales ca tu semnezi acele hartii. Daca nu este stipulat clar in contract cum anume si in ce fel vei primi acest serviciu si este vag descris atunci ei sunt acoperiti!!!
Este posibil ca in instanta sa nu ai cu ce demonstra acele aspecte. Imaginati-va ca este posibil ca autoritatile sa nu poata sa faca nimic si din cauza ca voi nu aveti dovezi clare si mai mult v-ati dat acordul sa platiti suma respectiva pentru un anumit serviciu. Intr-o lume civilizata nu este suficient sa spui ne strangem 10000 de oameni si noi spunem ca asa este deci avem dreptate, trebuie sa ai dovezi ca ai fost inselat, si in primul rand sa casti ochii cand semnezi ceva sau cand dai niste bani!!!

Mai bine ati cauta sa obtineti consultanta de la un avocat (unul foarte bun) care sa va spuna daca aveti vreo sansa in instanta si ce ar trebui sa faceti, daca se poate sa obtineti intr-un fel vreo dovoda ca ati fost inselati, desi sunt sigur ca cei care au gandit acest mod sa va pacaleasca, au gandit si un sistem legal prin care o pot face. Este posibil sa fie scump si sa nu-ti poti permite, dar informatia costa. Daca ar sti toata lumea ce este de facut, atunci n-ar mai fi nevoie de avocati, exemplu pentru cazul de fata.

Nu vreau sa va suparati pe mine, nu am nimic cu voi, doar va dau o idee.
NU ESTE O SOLUTIE sa va strangeti 1000 de oameni sa facet scandal sau sa aveti niste iesiri necontrolate. Nu o sa va ierte nimeni in instanta daca ati comis o infractiune.
bradeanu Vineri, 6 Decembrie 2013
mai fratilor si eu impreuna cu alte persoane am luat teapa la acesta firma.Nu exista persoane care sa fi plecat cu acesata firma
Costin Vineri, 6 Decembrie 2013
Nu imi este frica de nimeni, putem fiecare care am fost pacaliti sa depunem o cerere on-line la I.P.J. Arad cu tot ce s-a intamplat la care aceasta institutie conform legii trebuie sa raspunda petentului in termen de 30 zile pt. savarsirea infractiunii de insalaciune ,fapta prevazuta si pedepsita de Codul Penal Roman
Costin Vineri, 6 Decembrie 2013
Adriana cred ca esti angajata firmei si nu esti plecata in strainatate,daca ai fi fost plecata nu ai fi mai intrat pe acest seit