Forum despre Energia Resurselor Umane SRL (ERU)

teo Sambata, 9 Martie 2013
Suntem si noi cateva persoane care ne-am depus dosarul in 17 Ianuarie,dar nici pana in ziua de azi nu am primit un raspuns care sa rezolve aceasta angajare in Germania.Suntem sute de persoane in aceasta situatie,deci trebuie sa facem ceva.Trebuie sa anuntam Protectia Consumatorilor sa se ocupe de acest caz si in primul rand sa vada daca au contracte cu Firme din Germania,la care ar urma sa plecam noi.Daca nu au nici un Angajator din Strainatate cu care ar urma sa semnam noi contractele pt. a putea pleca la munca,atunci sa le vina de Hac.Fiindca asa ei tot insala oameni si nimeni nu le face nimic.Organele competente ar trebui sa ia masuri Drastice de urgenta. O sa mai revin cu detali.
yo Sambata, 9 Martie 2013
problema e ca daca cititi contractul sunt foarte foarte bine acoperit contractul de mediere e facut atza , cine lea facut contractele a stiut ce sa faca ca sa nu poti sa le faci nimic ,nu poti merge la mas media sau sa le faci reclama proasta ca,prin contract le platesti clauze, eu cred ca nici politia no sa le faca nimic daca au tupeu sa proteasca pe fata atata lume .
aura Duminica, 10 Martie 2013
NU POTI SA MERGI LA MASS MEDIA SAU SA LE FACI RECLAMA PROASTA? PAI AICI DESPRE CE SE SCRIE? DESPRE CAT DE SERIOSI SUNT, NU? (DE FAPT STITI CE FAC OAMENII SERIOSI...) CE POATE SA NE FACA IN AFARA CA NE-AU DAT O MARE TEAPA? SUNT NISTE PRAMATII SI NISTE JECMANITORI. IMI PARE RAU CA NU SUNT DIN ARAD ALTFEL M-AS DUCE IN FIECARE DIMINEATA LA POARTA LOR SI AS OPRI PERSOANELE INTERESATE DE UN LOC DE MUNCA SA FACA ACEASTA PROSTIE. EU PERSONAL MAINE AM SA DAU UN ANUNT INTR-UN ZIAR MACAR SA STIE CEI DIN JUDETUL MEU CE AM PATIT CA SA NU PATEASCA SI EI. CAT DESPRE "ORGANELE COMPETENTE" NU SUNT, NU AU FOST SI NU VOR FI COMPETENTE. STITI RECLAMA ACEEA "SUNTEM CETATENI EUROPENI SI AVEM DREPTURI", CINE DRACU NE AJUTA SI PE NOI? NIMENI... NU AVEM DECAT SA MERGEM SI LE DAM FOC POATE IAU FOC SI 'ORGANELE"
aura Duminica, 10 Martie 2013
ASTIA AR TREBUI AMENDATI SI/SAU INCHISI PENTRU RECLAMA MINCINOASA. CUM POT EI SA SUSTINA CA AU LOCURI GARANTATE DE MUNCA PENTRU GERMANIA, CAND EI NU FAC (CHIAR NU FAC) DECAT SA-TI CAUTE LOC DE MUNCA TIMP DE 240 ZILE?DECI MINCIUNI PENTRU CARE AR TREBUI AMENDATI...D-LOR DE LA OPC!!!! CUNOASTETI SLOGANUL 'SUNTETI CETATENI EUROPENI CERETI-VA DREPTURILE'? MI SE PARE FOARTE CUNOSCUT... DOAR CA RECLAMA...IN REST APA PLATA CU LAMAIE.CE MAMA DRACULUI FAC AUTORITATILE? DE CATE SESIZARI MAI AU NEVOIE? CHIAR VOR SA SE AJUNGA LA TAIERE DE GATURI CA SA POATA LUA O DECIZIE? SAU MAI CURIND SUNT MANA IN MANA... CEEACE NU MA MIRA
aura Duminica, 10 Martie 2013
OAMENI BUNI, EU NU POT SA ACCEPT ACEST LUCRU, CE NE-AU FACUT ACESTE SCURSURI DE OAMENI. HAIDETI SA NE MAI RUPEM 0 ZI-DOUA DIN TIMPUL NOSTRU SI SA MERGEM TOTI =DAR TOTI= LA EI LA SEDIU SA LE CEREM SOCOTEALA. NUMAI ASA PUTEM SA REZOLVAM CEVA.
ATENTIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Muncitori la florarie in Germania

Tara : Germania

Oras : Ploiesti

Tipul jobului : Full-time

Posturi disponibile : 10

Valabilitate : 08-04-2013

CANDIDATUL IDEAL:
Recrutam persoane pentru Floraria din Germania. Se poate merge in cuplu sau grupuri.
Se asigura cazare si masa. Se ofera salarizare atractiva, asigurare medicala si conditii foarte bune. Fa un pas catre un viitor mai bun.

Daca vrei sa ocupi un post suna de L-V de la 09:00-17:00 la numerele de telefon: 0758391242, 0723875081, 0742923514. Locurile sunt limitate.

RETINETI SI EVITATI UITATI-VA DUPA TOATE NR. DE TELEFON !!!!!!!!
ASTA ESTE UN NOU JOB”¦ OARE CATI VOR PATI CA NOI?
MARE ATENTIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fabrica de Jucarii Germania 1. 300 euro
Vrei un loc de munca bine platit intr-un mediu placut? Noi te putem ajuta! ! ! Firma acreditata face angajari pentru fabrica de jucarii. Posibilitate de ore suplimentare. Beneficiati de asigurare medicala, cazare, masa si transport. Pentru mai multe informatii sunati la numa rul de telefon: 0723875081, 0758391242, 0742923514 de L-V de la 9-17. Locurile sant limitate ! ! !
eru
Adaugat la data: 08 Martie 2013
Expira la data: 07 Aprilie 2013
Oferta loc de munca | Pret: 1300 EURO

ASTEA SUNT OFERTELE DE PE INTERNET!!!!!!!!!!!!!!!!!
CATI VOR MAI FI CA NOI?
titi Luni, 11 Martie 2013
bai fratilor eu ma pregatesc pt. o executare ...
titi Luni, 11 Martie 2013
bai fratilor eu ma pregatesc de o ecsecutare
paul Luni, 11 Martie 2013
degeaba.... nu se poate face nimica ...eu cand prind pe careva care lucra acolo ; pe strada am sal fac sa regrete ca a ajutat firma sa tepuiasca atata lume ; inclusiv si pe mine
viitor muncitor in germania Luni, 11 Martie 2013
buna domnilor si doamnelor
vreau sa plec si eu in arad este cineva cine a plecat cu firma asta??
are rost sa ma duc?
zice cineva ceva de bine de firma asta??
teo Marti, 12 Martie 2013
Sa nu se mai inscrie nimeni fiindca aceasta firma insala sute de persoane si noi am fost la ei in ianuarie si nici azi nu am plecat nicaieri,nu-i mai credeti
teo Marti, 12 Martie 2013
Pt tine PAUL,daca esti din Arad depune o plangere la Politie si spune ca ai fost inselat de aceasta Firma,chear nimeni nu le poate face nimic la acesti Inselatori.Numa iau banii de la noi si ei raman ”basma curata” Si eu am luat bani imprumut sa pot sa ma insctiu la ei,cu drum si toate cheltuielile am pierdut in acea zi 900 Lei.Sa le fie rusine.Si Dumnezeu sa le rasplateasca pt.faptele lor.Mai tinema la curent te rog.
miha oradea Marti, 12 Martie 2013
buna,si eu sunt programata sa plec la Arad miercuri pe 15.03.2013,sa plec cu sotul la munca la sere de flori in Austria.Multumita comentariilor voastre ,stau acum pe ganduri.am luat legatura cu cineva din arad si mi-a spus ca adresa exista dar e o firma care a dat teapa si la fratele persoanei contactate de mine
george Marti, 12 Martie 2013
mai exista o firma PTM nu gasesc nimic despre el spuneti si mie ati auzit de ea?
emil Miercuri, 13 Martie 2013
sunt din Tismana ,gorj haideti fratilor la iei 40-50 de persoane, 1zi 2, sesizam politia ,tribunalul , si protectia consumatoruluidin arad .o sa lom masa la firmele iei.cei care sint hotariti sa mearga sa sune la076436135 pentru a fixa o data ,daca mai cunoasteti si pe alti haideti sa ne unim si sa facem ceva
aura Miercuri, 13 Martie 2013
mai trebuie o cifra la telefonul tau
aura Miercuri, 13 Martie 2013
AM FACUT SESIZARI PE E-MAIL: POLITIA ROMANA ARAD, OPC ARAD, AVOCATUL POPORULUI ARAD, D-LUI SENATOR IULIAN URBAN, D-LUI PRIM MINISTRU VICTOR PONTA.
DACA MACAR 50% DINTRE CEI PAGUBITI AR FACE LA FEL CE BINE AR FI! FIECARE CU RECLAMATIA LUI. DEGEABA NE PLANGEM PE SITE! NU VA IA MULT SA SCRIETI O PLANGERE! CE AVETI DE PIERDUT? NIMIC. CAT MAI MULTE SESIZARI, CAT MAI MULTE SPERANTE DE A SPIRPI ACESTE PLOSNITE!!! CURAJ, NU VA COSTA NIMIC!!!!
pave Miercuri, 13 Martie 2013
buna am citit anunt an ziar SOCIETATE NOUA ANGAJAM PERSONAL am sunat ma chemat la interviu astazi 13 martie pe str PADURI nr 95
au nevoie de oameni pt munca la birou
ma antrebat daca miar place sa vb toata ziua la telefon si cum cred eu ca as putea sa conving clienti din toata tara ca ei sant o firma serioasa si ce salar as vrea dar mie mi se pare ceva suspect ca la birou trebe sa ai experienta la calculat si cate toate dar ei nu cer experienta va rog spunetimi ce parere avetimi sa spus ca o sa fiu sunata