Forum despre Energia Resurselor Umane SRL (ERU)

marian Vineri, 31 Ianuarie 2014
asd sunama 0720352450
sile Vineri, 31 Ianuarie 2014
pt asd Salut acel domn care sa recomandat OPERATOR525 se numeste silviu eu cand am sunat la ei acum 2 luni jumate sa recomandat silviu acum o saptamana cand am sunat iar sa vad ce se intampla cu contractu meu sa recomandat OPERATOR 115
marian Sambata, 1 Februarie 2014

pt sile hai sa nu mai scriem nimic aici eu cred ca nu se mai merita sa facem ceva tu nu vezi ca ,asd, ma cearta ca suntem decit 5-6 oameni care scriem aici ca vezi doamne criticam firma ei nu inteleg ca au fost pacaliti tot spera ca dupa 21 de zile osa fie sunati de la firma
EU MU MAI SCRIU NICIODATA SA VA FIE CLAR NU O SA VA SUNE NIMENI

prp Sambata, 1 Februarie 2014

Fratilor! In primul rand, doamna cu ochelari, care va pune sa semnati contractul, i-a puneti-o sa se legitimeze in momentul in care va da numele. Noi suntem din Constanta si am depus si noi la randul nostru dosarul. Pe ea trebuie sa o luati la intrebari despre dosarele voastre pt ca ea, uitandu-se la voi in ochi, va spune ca plecarea este pe data de...! Toata lumea de acolo are nume fals!

Sorin Sambata, 1 Februarie 2014
Saptamana trecuta, am fost cu reclamatie, si mi s-a dat un alt contract cu o alta denumire a firmei. Energy work solution. dupa care m-au chemat si mi-au dat contractul vechi ( cu numele vechi al firmei ) Energia Resurselor Umane. Deci oamenii astia is schimba denumirea firmei, la fel si sediul. La telefon vi se da urmatoarele adrese: Zona Obor , nr.95. Capitan Ignat nr. 85 sau Padurii nr.95. Toate duc in acelasi loc, la aceasta firma.
Ady Sambata, 1 Februarie 2014

Cititi contractul. Acolo scrie ca dupa 2 min daca doriti rezilierea contractului, vi se da 10 % din bani. adica 50 de lei. 8 luni de zile nu ii puteti da in judecata. Cititi inainte sa semnati chiar daca doamna va cam grabeste cu semnatul.

sile Sambata, 1 Februarie 2014
pt ady De ce sa imi dea 50 de lei? eu i-am dat 520 de lei plus 200 de lei analizele cu ce sunt eu vinovat ca nu mi-a gasit de munca ? Gresala asta estee ca nu am citit contractu cu mare atentie asta fiind din cauza sclavei de ines nagy ca nu ii tacea gura deloc zici ca unde te trimetea era lapte si mieree........
asd Duminica, 2 Februarie 2014
Pentru Marian Iti multumesc pentruca nu mai scrii nimica sasa cred ca u esti unul de la firma toti suntem niste fricosi pe forum suntem supermen dar sa mergem la iei la firma gata tace toata lumea Nu ai de unde sa sti u mariane sau ceilalti 4 care scriu ca restul persoanelor se uita numai nu si scriu ce minciuna......Nu rezolvam nimica daca stam pe scaune si scriem...mai bine ne strangem intro zi si mergem la firma imi pare rau sa va anunt dar cred ca suntem niste lasi fricosi..care numai cu vorba e de noi in rest faptele o iau inainte daca sunteti
Dragomir Romeo Marius Duminica, 2 Februarie 2014

Am fost si eu la Arad si mia luat Banii 490RON  numai vor sa raspunda la telefon am incercat pe toate numerele de tel a lor si nu raspunde sa le fie rusine eu dau un sfat la toti sa numai dea banii la astia eu am apelat la OPC si osa ma duc la ITM si fac plingere astia trebuie sa plateasca cu puscaria am ajuns sa fac foamea pe banii mei

sile Duminica, 2 Februarie 2014
pt asd lasami te rog un numar de telefon sa vorbim
sile Duminica, 2 Februarie 2014
pt dragomir romeo marius Din pacate pt tine cred ca ai luat o mare teapa la fel cum am luat si noi lasa un numar de tel sa vb ,mai multe
asd Luni, 3 Februarie 2014
Pentru Sile 0748510395.
Andreea Arges Miercuri, 5 Februarie 2014
Buna seara. Tatal meu a depus dosarul la INDRA RECRUITEMENT de pe Arenei 5 la sf lunii august. A fost sunat la aprox o luna,ca i s-a gasit un job. Insa l-au pus sa vb in germana si nu a stiut.si job-ul a fost pierdut. Intre timp tatal meu a continuat sa sune,cateodata raspundeau la telefon spunandu-i ca il anunta cand apare ceva,iar alte dati nu rasp. Insa acum o sapt a fost sunat de catre INDRA cum ca a gasit job pt tatal meu in Germania,salariu 2900€ sudura,cazare gratuita. Dar la fel i-au mai cerut 100€ nu stiu ce comision si 130€ drumul.si nu trebuie sa se prezinte la Indra pe Arenei 5, ci pe Capitan Ignat 85 ceva de genul.urmeaza sa il sune pe tata maine.sa ii dea detaliile plecarii.insa eu nu accept sa plece dupa spusele voastre. Imi este foarte greu sa cred ca este Teapa. O sa revin cu detalii. Astept parerile voastre.
anonim Miercuri, 5 Februarie 2014
angajatul nu plateste nimic in cel mai rau caz dupa angajare comision firma trebuie platita de angajator daca actele sunt pe bune altfel cine stie unde ajunge
andrea ei cer bani astia sa nu piarda nimic daca nui canvine angajatului conditiile de lucru sau cazare
alo Vineri, 7 Februarie 2014
fratilor nu fiti suparati pe cei care au luat teapa ca nu scriu aici........
va spun eu ca aici se scrie dar nu se posteaza, totul trece prin FILTRUL lor adik al celor de la eru si nu se posteaza........ asa ca nu totul e in zadar aici....... doar dak ne contactam la tel. si vb ce si cum sa facem .......de ce spun asta pt. ca am scris aici si totul a fost sters........
jora Vineri, 7 Februarie 2014
buna noi suntem din moldova, am gasit anuntul de pe mercador.ro,ce pot sa va spun am mers 1000 km incolo si 1000 km inapoi,au trecut deja 3 luni si nici un raspus,ii sunam ori imi spun ca dosarul este inca in procesare ori nu raspund la telefon,is niste sarlatani promit contracte de nota 10 dar nu fac nici 2 bani,inseala lumea trebuie de dat pe mina politiei sa ieie masuri cu ei
Sun Vineri, 7 Februarie 2014
Buna seara .Mai oameni buni daca tot vb de tepe de ce NU faceti nimic??de ce nu se afiseaza toate comentariile cand deschizi despre aceasta firma??cum se face k tot se duce lumea la interviuriii??vreau sa stiu un lucru A PLECAT PANA LA URMA O PERS CU ACEASTA FIRMA???Azi erau peste 70 de pers la aceasta firma??deci toti au fost tepuiti??unii fac foamea si se imprumuta si iau tepe,este strigator la cer si innacceptabilll!!!!!
alin Vineri, 7 Februarie 2014
Buna si eu am fost inselat ca si voi nu se poate face nimic am dus contractul la un avocat si a spus ca nu ai ce sa le feci si nu sint obligati sa caute de lucru cititi mai bine contractul avocatul la care am fost este masa copilului meu nu avea ce sa ma minta
lcl Sambata, 8 Februarie 2014
eu trbue sa plec luni si a zis ca ma suna cu 3 zile inainte si nimic tiapa
D&L Sambata, 8 Februarie 2014
Buna ziua la toata lumea, suntem doua surori din Suceava si noi avem aceeasi poveste ca voi toti, am facut ctr in luna ian - in acest an, au spus ca plecam pe 27 ian,nici vrb,sunam zilnic dar raspunsurile sunt la fel!!! Trebuie sa facem ceva , toti ne-am pus o speranta si suntem total dezamagite...