Forum despre Energia Resurselor Umane SRL (ERU)

aura Miercuri, 13 Martie 2013
Dvs nu ati citit ce se scrie aici despre aceasta firma? nici despre firma INDRA, nici despre firma EUROPEAN JOB EXPERIENCE?
Pana la urma cred ca ne batem capul degeaba, scriem degeaba...sunt firme care MINT oamenii, va place sa fiti...in gura de cei pe care ii ascultati la telefon dandu-le informatii false?
Eu cred, si spre ca nu... AVETI MARE GRIJA!!!
paul Joi, 14 Martie 2013
abureli .... nici unul nu sunteti in stare de nimica ! foarte bine ca ne-am pierdut toti banii ,,,, asta e .... dale in masa de contracte si ce scrie in ele ..... ar trebui toti sa mergem la ei si sa le cerem socoteala si sa facem plageri la politie ,,,, este egal cu 0 ca merge doar unul sa faca plangeri si restul sa plang doa pe net ...... eu am depus .... daca fiecare facem asta s-ar putea face ceva .... altfel ... mai putem mult si bine discuta pe tema asta aici .... si nu-i vad sensul ..... sau doara doara asteptati ca ; cumva va mai suna aia si va trimite in germania :) ? .... stati calmi ...... ca am aproape 2 luni ,,,, da e problema voastra daca vreti sa va pierdeti banii asa aiurea ,,,, eu acolo merg azi la ei si stau in fata si care vad ca intra am sa-i spun ca e teapa ..... voi stiti cati fraieri ca noi merg zilnic ... la ei ?????? !!!! ??? cel putin vreo 20 -30 ....... trebuie sa facem fiecare ceva in privinta asta ... pentru ca daca sunte multi , ei nu mai au prea multe argumente ,,,, degeaba lucra legal .... m-am interesat eu ...daca mergem doar 3 nu facem nimica ,,,, daca facem toti plangere si la opc si la politie .... s-ar putea fezolva problema recuperarii banilor ..... pt ca nu vreau sa imi iau de la ei doar 20 la suta ... nu se poate asa ceva
.... Joi, 14 Martie 2013
sunt teapa teapa teapa ! m-am lamurit suta la suta ! nustiu ce aveti voi de gand sa faceti ,,,, azi la ei in birou sunt si ii ia naiba ,,,, va rog sa facem toti ceva ... doar asa putem rezolva problema
1 Joi, 14 Martie 2013
atentie ! firma nrg energia resurselor umane e o teapa mare ! aceeasi patroana mai are in arad 2 firme de genu , nu faceti gresala sa mergeti la ei sa le dati bani ca dati vor fi !
bcbv Joi, 14 Martie 2013
firma fantoma teapa lafel ca inca alte firme din arad , bihor , brasov , timisoara , ale aceeasi patroana innes nagy ..... tepuitori pe fata care sunt mana in mana cu cine trebuie
aura Joi, 14 Martie 2013
Unde sunt asazisele AUTORITATI? exista politia internetului... nu se ia nici o masura in privinta excrocheriilor pe care le fac aceste firme... noi scriem, si scriem si scriem, pana o sa se duca unu la aceasta firma si da cu ei de pamant, ... pe urma o sa vadem si noi niste reactii ale AUTORITATILOR sau ORGANELOR!!!!!!!!!!!!!!!... RUSINE AUTORITATI, RUSINE ORGANE, RUSINE ROMANIA... SI VA ZBATETI LA TV CA NU SUNTEM PRIMITI IN SCHENGEN...
AUTORITATI SAU ORGANE... TREZIREA!!!!!!!!!!!
nela Joi, 14 Martie 2013
si noi am fost inselati de firma di timisoara am depus pe 1 febrorrrrarie
gorobet Joi, 14 Martie 2013
Buna vad ca nu prea este laudata firma asta. si eu am depus actele la firma asta si mi sa spus sa asteptam zece zile si au trecut 15 drept ca pe contract schrie 21 de zile apai nu stiu ce sa mai cred sper sa nu fie adevarat ce se zice .
paul Vineri, 15 Martie 2013
na care vreti sa mergem sa luam masuri /???????????? sa mergem la ei,,,,,, astept pana maine mesaj care are de gand sa faca ceva
cristina Sambata, 16 Martie 2013
deci cum sa merg la politie si la ITM si sa imi spuna ca nu le pot face nimik....cica ei lucreaza foarte legal.....:((((((pt ca am primit chitanta pt orice banut dat si pt ca sunt inregistrati....cica la ITM ....ca din partea lor pot sa fac plangere si orice altceva pt ca oricum nu rezolv nimik...... si ei stiu ca sunt TZEPARIIIIIII!!!!!!! dar au zis ca asa le trebuie la romanii dc sunt fraieriiii....... dar ei nu au ce sa le faca pt ca sunt legali....asa raspuns am primit de la ITM!!!!!! doamne ce se intampla cu lumea asta !!!!!!!! PE TOTI AIA DE LA NRG,CARE I-AU SALAR PT ASA CEVA...SA INSELE PE ALTUL.......ATUNCI TOTI BANII CARE LE INTRA IN BUZUNARE SA LE FIE NUMAI DE SPITAL.....!!!!!!!!!!!
garo Sambata, 16 Martie 2013
o sa va sune sa va ofere un job pe care nu l-au pomenit cind a-ti fost sava depuneti actele binenteles ca o sa refuzati si atunci va mint frumos ca daca mai asteptati vin contractele inexistente de la semnat mergeti si depuneti plingere la politie
pilif4u Duminica, 17 Martie 2013
se pare ca sunt si eu am picat in aceeasi plasa ca si voi si mi-am facut dosarul la ei ,... dar eu am gasit o noua rezolvare pt acestea .. voi face rost de adresele si si nr de la masini a tuturor angajatilor si le voi posta pe acest site si dc nu sa ma ajutati si voi dk vreti sa ii sunam si acasa pe dansi sa nu mai tepuiasca si alti oameni nevinovati macar ...?
SE BAGA CINEVA ?
teo Luni, 18 Martie 2013
Trebuie dati la DNA pentru inselatorie si pt ca Mint oamenii in felul acesta fara nici o Justificare ca ar putea sa trimita atatia Romani la munca in strainatate si ei neavand nici un contract cu nici o firma din Germania sau Austria.Va dati seama ca ei au incasat de la aproape 1000 persoane sau poate si mai mult cate 520 Lei Mintindu-ne.Daca nici DNA-ul nu rezolva aceasta problema atunci sa le fie rusine,. fiindca atunci credem ca toti sunt implicati in probleme de Genul acesta
teo Luni, 18 Martie 2013
Avem o Tara Frumoasa unde toate problemele se rezolva ca la Carte........................Rusine tuturor care sunt competenti sa ia masuri si nici nu-i intereseaza de soarta Romanilor Saraci
valy Luni, 18 Martie 2013
Daca au asa de perfect totul la luat banii oameilor,fara sa acorde nimic in schimb,sa le promovam la televiziuni gaselnita lor de facut bani.Sa solicitam la televiziuni sa vina cu camara ascunsa sa ii arate in toata tara , poate atunci se sesizeaza si organele in drept si se termina cu aceste obiceiuri. Cu cat trimitem mai repede solicitari la televiziuni, se mai poate face ceva sa ne recuperam banii.
Gabriel Luni, 18 Martie 2013
Mi-am depus si eu dosarul la aceiasi firma pe 25 ianuarie 2012.Mi s-a spus ca in mod sigur in 2 saptamani este plecarea.dupa 10 zile am sunat si un domn care s-a recomandat drept Silviu mi-a spus ca Contractul trebuie sa ajunga din clipa in clipa.Au trecut cele 14 zile si am sunat la acelasi domn Silviu care de data asta mi-a spus ca defapt nu sunt 2 sapt. calendaristice ci 2 sapt.lucratoare deci vreo 21 de zile.In fine ,am facut pe prostu si am asteptat sa treaca 21 de zile si am sunat din nou.Acelasi domn Silviu care nu a vrut sa isi dezvaluie si numele de familie si functia din firma imi spune ca defapt in cele 2 sapt lucratoare se face medierea contractlui si deabia apoi trebuie sa ajunga contractul din Germania deci trebuie sa mai astept minim 1 sapt lucratoare sau calendaristica.Deci hai sa te mai ducem un pic cu zarelul.ii explic domnului ca nu asa ne-a fost vorba in cele cateva conversatii avute cu dumnealui si contractul nu a fost respectat deci imi vreau banii inapoi.Mi-a sugerat sa trimi o scrisoare prin fax sau prin posta si mi se vor restitui banii si actele depuse la dosar.Asa am facut astazi 27 febroarie.Sper sa ia o decizie inteleapta altfel sunt dispus sa merg pana in panzele albe cu ei.
Revin cu un alt comentariu cand apar noutati.
Asa cum am spus ,revin cu detalii...Mi-au trimis intradevar contractul de reziliere in care imi spun ca imi dau inapoi doar 10% adica 52 ron.nu o sa reziliez contractul.O sa le trimit si documentele "lipsa" si o sa astept cele 240 zile ca sa pot face ceva legal(desi sunt convins ca pana atunci firma asta o sa dispara).
CONCLUZIE: este o firma care profita de disperarea oamenilor pentru ai pacali.
Celor care nu ati facut inca greseala sa le dati banii,va spun ca e o mare teapa.
Celor care ati dat banii la fel ca mine ar trebui sa stabilim o data si sa mergem gramada peste ei sa le rupem un pic picioarele javrelor pentru ca legal nu va faceti mari sperante sa va recuperati banii.
Anonim Marti, 19 Martie 2013
Am sesizat o televiziune locala din Arad,in legatura cu aceasta firma a sotilor Nagy,si mi-au spus ca o sa primesc raspuns in scurt timp.Dar ma apropiu de doua saptamani si inca nu am primit raspuns.Cred ca nimic bun nu se mai face in tara asta.Dar am sa mai anunt si alte televiziuni din tara si tot o sa le vina cineva de HAC.
teo Marti, 19 Martie 2013
Fiecare de unde suntem sa facem sesizare la Politia din Arad,sa trimitem plangerea prin posta,fiindca daca sunt mai multe plangeri tot trebuie ca politia sa ia masuri si anuntate toate Televiziunile din Tara.Ca n-or avea ”Pile”peste tot.
pave Marti, 19 Martie 2013
oameni buni cata nerusinare saptam trecuta am fost la interviu pt angajare la birou si ce sa vb la telefon cu saracii oameni sai prostesc ca ai firma serioasa si astazi dau iara anunt an ziar angajam personal pt calificati si necalificati pt munca la birou si ma cheama maine la interviu asta nui lucru curat oameni buni nu mai dati banii la nimeni pana nu plecati asta sa stiti care firma cere banii anainte ai teapa pe fata
anonim Marti, 19 Martie 2013
buna suntem 4 persoane care suntem in aceiasi situatie ca si voi. ce este de facut ca sa recuperam bani de la ei haideti sa facem ceva sa ne adunam sa mergem peste ei nu se poate asa ceva noi cand am ajuns acolo angajati neau spus k este firma serioasa.daca sunteti de acord sa facem ceva ne unim platim un avocat si ii dam in judecata imi puteti lasa un mail pe ligi_ligi@yahoo.com