Forum despre Energia Resurselor Umane SRL (ERU)

adi Miercuri, 27 Martie 2013
este adevarat nu au nici o legatura cu locuri de munca an germania sa austria sunt mafioti am depus dosaru 24 feb am sunat si mint ca trebuie sa vina dosaru de unde nu este trimis ? cine se foloseste de economiile noastre sa nui mai rabde PAMANTU as sa fie
remus Miercuri, 27 Martie 2013
pt LAURENTIU esti deal lor... tu nu vezi comentariile ma sus este cineva multumit ca tine
Laurentiu Joi, 28 Martie 2013
Doamna ANA, eu tin cu mine, si eu am imprumutat bani de peste tot, ca si altii, mi-am facut datorii de care nu am sa mai scap, prostia mea ca va tin la curent ... eu daca ma duc singur sa imi fac dreptate am sa ma lupt cu morile de vant, eu am trimis sesizare, daca as avea bani cat sa ma deplasez pana in arad m-as duce sa ma cert cu ei, dar nu e asa de usor, daca ei sunt activi de un an, va dati seama ca au multi oameni inselati si daca si acum mai e firma ori nimeni nu a avut curajul sa ii dea in gat, politia si alte autoritati sunt platite sa inchida ochii ...
Laurentiu Joi, 28 Martie 2013
pt REMUS, nu sunt multumit, cum am specificat si doamnei ana, eu doar am scris cum stau lucrurile cu mine, oricum nu imi fac sperante deloc, pt mine banii aia dati stiu ca nu am sa ii mai vad, daca as fi de-al lor as posta cu mai multe nume si as spune ca "da totul e bine, sa mai asteptati" ... dar nu e deloc bine, am facut o pagina sa ne adunam si sa vedem ce putem face, nimeni nu a intrat, doar acum cateva zile 2 persoane a intrat, va plangem dar nimic nu facem ... asa ca nu ma mai acuza degeaba
Mario Joi, 28 Martie 2013
Mai oameni buni, eu am patit la fel, am facut 1200 km pana la arad sa pot lua si eu teapa si am degand sa ma duc la ei acolo, dar nu as dori sa fiu singur. hai sa mergem marti la ei si sa ne intanlim cu toti la arad, sa nu lasam lucrurile asa. sunt bani dati de pomana si traim in Romania. daca doreste cnv sa facem cv in privinta acestei firme si sa ne gasim cu totii acolo, sunati-ma la nr 0785729390. hai sa mergem mai multi peste ei si sa facem cv
Mario Joi, 28 Martie 2013
Nu va lasati inselati si sa imbogatim pe altii ca nu are rost, sunati-ma si hai sa facem cv
archangel Joi, 28 Martie 2013
FERITI-VA DE ACEASTA FIRMA !!!!!! sc Energia resurselor Umane srl Arad = sc arbeits vermittlungs dienstleistungs gesellschaft srl Arad !!!!!!!

Am semnat contract in vara 2012 cu firma sc arbeits vermittlungs dienstleistungs gesellschaft srl din Arad, Am platit 200 lei analize medicale, si 440 lei taxa de mediere. Cand le-am spus ca am sa le fac o vizita la sediu ( Str george Cosbuc 57), timp de 10 zile nu au mai raspuns la telefon. Pe urma si-au schimbat adresa si numele firmei, (energia resurselor umane, din Str Padurii 95). Contractul de mediere a expirat, dupa 8 luni de la semnare acestuia, si eu tot nu am plecat la munca in Germania!
Acum din suma de 440 de lei vor sa imi returneze doar 10%, adica 35 de lei. Va dati seama ce profit fac astia de pe urma noastra?? De la fiecare persoana pe care o fraieresc castiga in jur de 400 de lei!!! Asa isi castiga existenta aceasta firma. Dar exista un Dumnezeu acolo sus!!

REPET,.. NU apelati la aceasta firma !!!! Veti lua teapa ca si mine :(
archangel Joi, 28 Martie 2013
Oricum, eu voi lua masuri in aceasta privinta.
lucienne Joi, 28 Martie 2013
este teapa clar. sunt una dintre voi care am sperat la un trai mai bun fara sa-mi dau seama ca le ofer nemernicilor alora trai bun. sperante din partea lor nu mai sunt doar de la d-zeu .
lucienne Joi, 28 Martie 2013
contractul este foarte bine facut , nu avem cum sa-l atacam mai ales ca am semnat de buna stiinta. Acum citind toate astea imi dau seama cata mafie si coruptie este . V-ati gandit vreunul dintre voi ca inclusiv spitalul este corupt? I-au banii si ii impart sau ce fac? e posibil asa ceva ? ptr. supravietuire sa tragi sange unor oameni sa le faci raze ? Banii aia 200 de ron merg in fondul spitalului sau iin buzunarele lor? Rusine !
speranta Joi, 28 Martie 2013
azi am primit raspuns de la ei cu privire la ce documente lipsa sunt in contract si zice asa ca nu poate se poate demara contractul caci sunt urmatoarele acte lipsa si le enumera acte care sunt enumerate in contract daca il citesti atent la punctul unde scrie actele necesare .AM sunat un avocat si am intrebat ce putem face si a zis asa trebuie sai inregistram cand suni si zici ca esti coiteresat sapleci siii intrebi ce acte ai nevoie si pe urma trimiti fax sau scrisoare sii intrebi ce acte lipsesc si iti trimit scrisoare acasa dupa mergi la politie cu aceste dovezi ca parte vatamata si depui plangere asa sar putea rezolva ceva altfel ei sunt acoperiti.
archangel Joi, 28 Martie 2013
nu numai spitalul este corupt! eu cand am ajuns in arad ( sunt din cluj), m-am urcat in taxi si i-am zis sa ma duca la adresa respectiva (george cosbuc 57), taximetristu a stiut exact ce firma e si cu ce se ocupa. l-am intrebat daca firma e serioasa, si nu e fantoma, etc,.. mi-a spus: deisgur, e o firma f serioasa, o multime de oameni pleaca, poti sa ai incredere in ei, si iti recomand sa mai chemi si prietenii tai care au nevoie sa mearga la munca in Germania.

Rahatii astia de la firma sunt bine infiltrati, au legaturi mai prin tot Aradu. E posibil sa fie in legatura si cu cei de la judecatorie ( cum se poate explica altfel?? .. cand aceasta frima jegmaneste persoane din toata tara !! ).

Eu recunosc, am fost naiv, este prima oara pt mine cand am apelat la o firma de plasarea fortei de munca in strainatate si nu am stiut ca firmele din Romania noastra draga se ocupa cu asa ceva. Eu doar in 2012 am terminat masterul, si eram oarecum fericit ca ma duc la munca in Germania. Dar fericirea n-a durat mult.
Sper ca ceea ce am zis aici, sa convinga 100% si pe altii, si sa NU faca marea greseala de a "dona" bani acestei firme !!
sorin Joi, 28 Martie 2013
cine a fost inselat de aceste firme din arad (zic aceste firme deoarece si-au schimbat numele de mai multe ori) sa ma contacteze la nr de tel 0727331678 fiindca si eu am fost inselat si doresc sa facem o plangere penala acestor indivizi
adi (craiova) Joi, 28 Martie 2013
salut oameni buni fac si eu un apel celor care pot sa dea un anunt pe net pe saitu cu nesimtita asta firma, sa aduca la cunostinta oamenilo ca e o firma capcana si sa verifice comentariile postate de noi pe acest sait. Altceva sa anuntam TV si sa le lasam adresa aceasta unde avem postate comentariile cu nemultumirile fata de PANARAMA asta de firma. Eu unu sunt dacord ,sa mergem la ei la firma sa ne recuperam ce am pierdut . FAC UN APEL CELOR CARE SUNT DEACORD SA LASE UN MESAJ EXEMPLU,, ( eu adi craiova sunt deacord tel 0763819097 ) iar cand se strang 15 /20 de astfel de mesaje stabilim o zi si mergem la arad asa se mai poate rezolva ceva VA SALUT SI VA DORESC MULT CURAJ.
mihai ploiesti Vineri, 29 Martie 2013
eu am depus actele de doar o saptamana dar daca nu voi fi sunat si nu se vor tine de cuvant ma duc acolo nu stie cu cine sa pus
archangel Vineri, 29 Martie 2013
Fratilor,.. deci nu pot sa cred!! Am fost azi la DNA Cluj, ca sa depun plangere, si sa pun firma sub urmarie penala. Este dezgustator ce se intampla in tara asta! Ala de acolo , ca altcumva nu am cum sa ii zic, dupa ce i'am explicat cum sta traba, imi vorbea de parca totul e lejer,...si zice: "pai ca acuma firma asta va promis ca va trimite dosarul in Germania si ca de fapt numai se prefac ca va trimite, asta se mai intampla, asta e. Daca vreti sa ii puneti sub urmarire penala trebuie sa mergeti sau sa trimiteti planegrea la dna arad/ Parchetul de pe langa Tribunalul Arad." ........
garot Vineri, 29 Martie 2013
Nu trebuie sa mergem pina in Arad sa depunem plingere v-am mai explicat trimiteti prin posta pe adresa PARCHETUL DE PE LINGA JUDECATORIA ARAD STR NICOLAE GRIGORESCU NR 8-10 LOC ARAD JUD ARAD .Trimitetile cu confirmare de primire nu mai stati si va plingeti ca niste babe .Nu este de competenta DNA-ului deoarece nu este fapta de coruptie ci este inselaciune in conventie fapta prevazuta si pedepsita de art.215 COD PENAL si art.215 aliniatul 3 COD PENAL.Scrieti cu cuvintele voastre ce si cum s-a intimplat citi bani a-ti platit si ce promisiuni vi s-au facut scurt ,clar si la obiect.nu o sa va corecteze nimeni si nu o sa va noteze haideti scrieti nu mai stati.
adi craiova Vineri, 29 Martie 2013
domnilor numi vine sa cred ,dar este adevarat nustiu daca ati opservat dar sunt pe mana pana si cu cei din retelele de ,telefonie mobila ,azi sun la firma ca si cum asi fi interesat de lucru ,si este nustiu a cata oara sun si le pun antrebari capcana ,eu am insistat sa ami raspunda din reteaua mea cosmote ,au raspuns dar mai greu ,an schinb an alta retea daca sun raspund mai repede ,ce vreau sa aduc la cunostinta este faptu ca cand ami raspunde ami zice ca nu se aude bine si ami spune sa notez un nr de oringi, si asta ce anseamna sa le faca consum sa poata sa asi ia comision de la oringi ,,,,este adevarat ,am ancercat si cu alt nr de cosmote si aceiasi poveste . si altceva cand intri an legatura cu ei ati zice sa astepti la tel pana termina convorbirea cu nimeni ca practic asa este sa te tina la tel cat mai mult . asta am opservat si cand am semnat contractu am stat si mam uitat cu coada ochiului cum vorbeau singure doar sa para ca cei ce ai asculta ei vorbesc cu alt cineva la tel vrajala vorbeau doar sa ai atraga atentia celui ce asculta. ASTAI ROMANIA FRATILOR ATI VORBESTE BINE AN FATA SI PELA SPATE TE SAPA. Eu astept sa ne unim sa mergem sa ai facem de panarama la usa firmei capcana va salut ne mai auzim...
Mario Sambata, 30 Martie 2013
Hideti fratilor ca daca facem comuri nu ne ajuta cu nimic, sunati-ma si hai sa fim mai multi. 0785729390
Ionut Luni, 1 Aprilie 2013
Sunt unul dintre tzepuitzi si vreau sa-mi fac dreptate. Cine e dispus sa mi se alature sa ma sune la nr. 0746812706 indiferent de ora (zi sau noapte). Am luat bani imprumut cu dobanda sa plec si am fost tzepuit de astia. Am ramas pe drum cu copil mic dupa mine. Sunati-ma!