Forum despre Energia Resurselor Umane SRL (ERU)

adi craiova Vineri, 5 Aprilie 2013
fratilor mergem peste ei sau ne vaietam toate , zilele cu cate un comentariu care nu ajuta la nimic ,,,, unde sa dus 10 mil sa mai duce unu dar o data ajuns acolo le arat eu ce anseamna sa dai teapa nustiu cine ma mai poate opri an ziua aia ,sunt anstare de orice,JUR cand ma stiu anselat sunt anstare de ori ce .dPE 15 APR VREAU SA MERGEM LA EI CINE ESTE DEACORD SA MA SUNE LA 0763819097 ,HAI SA NUI MAI LASAM SA NE PROSTEASCA
cosmin Vineri, 5 Aprilie 2013
vin si eu frate sunt din severin daca te hotarasti cautama pe facebook cosmyn iordache
adi Vineri, 5 Aprilie 2013
buna tuturor si eu miam facut contract la aceasi firma ca si voi si mi sa spus ca in 14 zile calendaristice 20 de zile lucratoare ar trebui sa plec spre austria la o fabrica de jucarii si pina acm nu am primit nici un telefon dupa cite vad sunt destule com adresate spre aceasi firma si nici pe mine nu mau sunat pina acum . ce sa zic o sa mai astept o saptamina si dupaia am sa sun sper din tot sufletu sa nu fie teapa si sa se adevereasca pt ca am cheltuit pina acum 300 de euro
archangel Sambata, 6 Aprilie 2013
OAMENI BUNI !!! Si eu am fost tepuit, aasa cum am mai spus'o! Am semnat contracutl in iulie 2012 si mi'a expirat in martie 2013. Firma NU FACE NIMIC.

I'am sunat timp de 8 luni de zile, de cate 3 4 ori pe luna!

Rahatii de acolo stau cu manile in san, NU trimit contractele in Germania. Am cerut sa imi dovedeasca trimiterea actelor mele in Germania,.. nu au facut'o. Rahatu ala ce raspunde la telefon, pe un ton foarte calm/linistit zice asa: " Contractul dvs individual de munca nu a ajuns, deoarece inca nu a fost semnat de catre statul german. Cand va ajunge va vom contacta" La ultima conversatie telefonica eu i'am spus: "Ma cac in gura ta non-stop, asa cum tu m'ai mintit non-stop!"

Acum astept sa imi trimita 10% din taxa pe care am platit'o, adica 35 de lei din 440 (35 de lei, pt ca fura si TVA-u, mamaaaaa) Sunt curios daca imi mai trimit aia 35 de lei.

Dupa ce am cerut rezilierea contractului, si sa imi trimita banii, primesc de la ei o chitanta care este semnata si completata de ei (in chitanta scrie: "am primit suma de 35 de lei, etc,.. ) iar eu trebuie doar sa semnez ca am primit suma de 35 de lei, cand eu de fapt nu am primit inca nimic!! DECI VA DATI SEAMA??? Imi pare enorm de rau ca sunt din Cj, si nu mai vreau sa cheltui bani pe drum pana la Arad.

Vroiam sa ii dau in judecata, dar asta insemana o cheltuiala enorma. Si orcium, ca sa insele o tara intreaga, rahatii de la firma asta au legaturi cu Judecatoria Arad, politie, ITM, etc!!!!!!!!!!!!!!!!!! Altfel eu nu imi explic cum fura in halu asta. Nimeni nu ii controleaza.
Bah frate,.. cum naiba sa inseli atatia oameni, sa nu fi tu controlat de vreo autoritat.

VOI CARE SUNTETI DIN ARAD, SAU @ ARAD, mergeti la... nici nu stiu la cine,.. mai bine... mergeti cu un avocat sa va demonstreze ca actele voastre au fost trimise in Gemrania.
Din sutele de contracte pe care le au, trimit vreo 10 poate 20. Restu........

Frate am pierdut banii,.. asta e, ... pt ca am pus botu la ceea ce au zis ei si am fost de acord cu clauzele lor abuzive, prin care te fura pe fata,.... "legal" !!!!!!!!

Bafta la toti si sper sa se faca dreptate in cele din urma.

Raul castiga lupta, dar nu si razboiul!
archangel Sambata, 6 Aprilie 2013
aaa, am uita sa mentionez!

dintre cei care au fost tepuiti si care sunteti crestini-ortodoxi,.. puneti'va pe acatist pe acesta firma. O sa dea rezultat. :)
MARIAN.D Luni, 8 Aprilie 2013
EU SUNT DIN GALATI AM FOST LA FEL CA SI ANTEVORBITORII AM SPERANTE MACAR CA AM DAT ACEI BANI PLUS BANII DE DRUM SI 2 ZILE PIERDUTE AM DEPUS ACTELE SI BANII PE 2 FEB APOI DUPA O LUNA AM SUNAT PE UN NR DE FIX SI AU SPUS CA SE MAI LUCREAZA SI CAVOI VI ANUNTAT DAR NIMIC NICI TF NICI E MAIL PROFITA DE OBOSEALA NOASTRA SI TE PUN REPEDE DUPA CE I-TI CER BANII SA SCRII CU PIXUL CA ESTI DE ACORD CU ACEL CONTRACT SI TE ANUNTA F AMABILE CA SUNT4 DOAMNE CA NE AUZIM PESTE 14 ZILE AM INTRAT IN APRILIE SI NIMIC DUPA CE AM AJUNS ACASA L-AM STUDIAT MAI BINE SI ACOLO SPUN CA CONTR E VALABIL 242 ZILE TIMP AN CARE NU POTI FACE NIMIC IAR DACA VREI SA REZILIEZI CONTR I-TI SA 10%ANAPOISI TREB SA TE PREZINTI LA EI CLARA CA AM DUBII TREBUIE SA NE ASOCIEM CUMVA SA VEDEM CE RASPUNSURI PRIMIM CU RESPECT M
Ghe.pnt Luni, 8 Aprilie 2013
Ar trebui sa dam de echipa "Romania Te Iubesc" si sa semna o petitie ceva , sa faca un reportaj despre aceasta tema, romani tepuiti de firme care promit locuri de munca in strainatate,
marian Luni, 8 Aprilie 2013
haide-ti sa ne adunam intr-o data si sa stabilim cand sa mergem peste ei,am pe cineva de la protv arad care vine cu noi si ne ajuta sa ne recuperam bani sau sa aflam un raspuns,nu va lasati inselati,ori i facem de kkt pe escrocii ori i luam la bataie,astept raspuns cand sa fie data sa mergem cel putin 20 sa fim,o zi buna
marian Luni, 8 Aprilie 2013
am facut o scrisoare la protectia consumatorului arad si mi-au zis ca cercetarile sunt in curs de finalizare si firma este o firma fantoma,aveti aici detali,sunati pt mai multe informati si postati aici ce v-au zis cei de la OPC ca sa vada toata lumea

Comisariatul Judetean pentru Protectia Consumatorilor Arad
adresa: Str. Revolutiei nr. 50, Arad, cod 310009
telefon: 0257-257.049
fax: 0257-257.047
e-mail: reclamatii.arad@opc.ro
lau Luni, 8 Aprilie 2013
io am facut pe 12 feb 2013 si nici pana acum nu am primit nici un raspuns sun acolo raspunde unu de zice ca doarme si imi spune mereu acelasi lucru ca nu au venit contractele
om sarac Luni, 8 Aprilie 2013
fratilor haideti sa nu ne mai plingem atit si eu am pierdut o gramada de bani si sunt dispus sa mai pierd asta_i viata. haide_ti cu toti pe data de 15 aprilie sa ne intilnim la locul respectiv nu se poate asa cva ca eu am luat bani cu camata pt treaba asta si uitati unde am ajuns ne intilnim toti si vedem ce facem numai asa aflam adevarul !!! cn e deacord sa lase un mes!
om sarac Luni, 8 Aprilie 2013
fratilor inca cva spitalul unde neam facut toti analizele nu poate sa dispara asa cu una cu doua chear dac noi nu mai gasim sediul doctorii de acolo stiu eii de cn am fost trimisi nu va lasati batuti si eu am pe cnva in televiziune si mergem peste ei !!!
garot Luni, 8 Aprilie 2013
V-am mai scris dar parca vorbim alta limba ,singura cale este o plingere penala trimisa sau depusa la parchet.Cauta-ti la pag 7 adresa.
adi Miercuri, 10 Aprilie 2013
sunt deacord cu tn adi craiova cosmin severin lau , marian si care mai vreti eu zic sa ne intilnim pe 20 aprilie eu vam luat nr de telef baieti si am sa va sun
adi craiova Miercuri, 10 Aprilie 2013
salut baieti ramane sa ne antalnim pe 20 aprilie abi astept cu cati suntem , mai multi , cu atat mai bine ne auzim la un tel 0763819097
cosmin Miercuri, 10 Aprilie 2013
ba fratilor ai sa nu mai prelungim trb si sa ne ducem pe 15 aprilie akolo cu toti si va spun eu ca rezolvam intr-un fel . asta e nr meu 0724205700
Tibi Joi, 11 Aprilie 2013
Domnilor 20 aprilie cade sambata
garot Joi, 11 Aprilie 2013
sunteti niste aiuriti credeti ca o sa rezolvati ceva o mina de oameni care merg sa faca scandal?Cheama politia va da o amenda pt tulburarea ordinei publice ,distrugeri ,proferare de injurii si ce o sa rezolvati ?Nu a-ti pierdut destui bani?Credeti ca voi sunteti primii care le fac scandal?CALEA CE-A MAI BUNA ESTE :TRIMITE-TI CIT MAI MULTI PLINGERI PENALE LA PARCHET ASA VOM AVEA SANSA SA-I VEDEM CERCETATI PE JEGOSII DE SOTI NAGY SI PE ZDRENTELE LOR DE ANGAJATE.
cosmin Joi, 11 Aprilie 2013
ok fratilor mergem pe 20 aprilie akolo cn vrea sa vb cu mn id meu este mariuscosmin14
Ionut Vineri, 12 Aprilie 2013
sal all si eu merg pe 15 sa scot ficatii din careva de acolo
nu se mai poate asa
am mai lasat anunt si nr de tel dar ma sunat o singura pers
de ce nu sunati aveti bani asa de dat la mu i s ta aia????????
am nr de contract 1270
ia inmultiti voi suma aia cu 520 ron