Forum despre Equity One

Bau Marti, 9 Aprilie 2013
Compania se numea forex 24 in trecut
MARIA Marti, 9 Aprilie 2013
@Bau: eu am fost l ei l interviu, ne-au zis o zi d training si 5 zile perioada d proba, dupa daca este cazul contract de munca p perioada nedeterm...ai fost si u la ei?foarte multe persoane au fost chemate la interviuri de catre aceasta firma....pe net nu gasesti informatii despre ei, decat site-ul lor
mada Miercuri, 10 Aprilie 2013
buna spunetii-mi si mie cum este la firma asta k si eu am fost sunata si nu stiu ce sa fac k tot am auzit pareri despre ei va rog
tedhunsogbs Duminica, 28 Aprilie 2013
eu am fost la interviu pe 26.04, initial m-au sunat dak mai sunt interesata pt pozitia d agent vanzari, desi nu imi aduc aminte sa fi aplicat la asa cva... in fine, am mers la interviu, a fost unul colectiv, ne intreba p fiecare unde am lucrat, defectele fiecaruia, dc am venit, etc. firma se ocupa p piata forex, jobul presupunea s suni persoane si s ii convingi s investeasca, in functie de asta primeai comision,salariul cik e 300euro net- fara target- plus comisioane, luni-vineri- 9-18. urmeaza training de 5 zile cate 6 ore, dak iti place semnezi contractul p per nedeterminata, dak nu, pleci. plus de asta dupa ce termini la 18, mai stai peste program pt alt nu stiu ce training, deci eventual dormi acolo :))
simo Marti, 6 August 2013

eu lucrez de 5 luni la aceasta companie...te ajuta sa te dezvolti f mult...e normal sa te acomodezi greu pt ca sunt f multe informatii !!!daac va place sa stai ola mega sau la real pe un salariu de mizerie si sa lucrati in ture drum bun..a si app..trainingul de seara tot pe voi va ajuta.

mihai Luni, 12 August 2013
Este legal acest job?
Zoro Vineri, 20 Septembrie 2013
Pe langa faptul ca stai acolo toata ziua si nu mai ai timp de absolut nimic... mai primesti si tot felu de amenzi daca interbi ceva sau i arati k esti mai destept decat manageru ( dupa cum zicea cineva mai sus) . Si despre comisioane pot sa va zic ca nu exista asa ceva. Nu iti zice nimeni cate tranzactii face clientu tau sau cati bani a bagat. Foarte foarte rar se intampla sa iti zica la sume nesimnificative, din care te alegi cu 3-4 $. Duceti-va la training macar o zi si va veti convinge.
Va pupa Zoro
Effy Duminica, 29 Septembrie 2013

Am fost la interviu si inca sunt indecis daca sa ma duc sau nu in proba.Am ramas surprins atunci cand am fost intrebati daca vrem sa ramanem sau nu..sincer sa fiu ma asteptam ca el sa ne zica cine ramane si cine nu..ciudat.Chiar as dori o parere sincera daca este ok sau nu sa fii angajatul lor.

marius popa Duminica, 6 Octombrie 2013
Am lucrat la ei in ianuarie, in afara de faptul ca la sfarsitul lunii primeam echivalentul a 300E in plic nimic pozitiv.... programul era foarte strict (am ajuns o data la 9 fix si am primit penalizare pentru ca trebuia la 9 sa fiu deja acolo) asta in conditiile in care in fiecare zi stai peste program 2 ore la training obligatoriu ... si abia cand mi-am dat demisia mi-au facut carte de munca.
KITY ETY Marti, 5 Noiembrie 2013
Am lucrat in Equity One 2luni si jum si a fost suuuuper dragut ....m.am dezvoltat atat profesional cat si personal, nu stiam multe dar am aflat multe.....SALARIUL E FIX-300 DE EURO ,la data de 1 ti.ai luat banutzii si zici mersi :)) fara intarzieri, chiar daca la inceput iti zice ca ai amenda dar atunci cand iti ei salariu nu mai pune in clacul si amenzile daca te comporti frumos ......ce.i drept ca e un program foarte incarcat ,multe info ....Partea cu interviul e floare la ureche , important e sa rezistati la training si sala de proba .....bafta celor noi si mult succes care au ramas .

Va Pupa KITY ETY
stii cine sunt Marti, 5 Noiembrie 2013
M-au sunat si pe mine de la Equity One s-a tinut interviul 3 zile de pe data de 30.10.2013-01.11.2013 , unde au fost sunati toti cei care au venit la training pe data de 04.11.2013 la prima zi de proba. Eu am stat de la 9 fara 20 pana la 1:30 si am plecat nu imi place atmosfera,tipete,urlete,televizoare la maximum,toti tipa la tel, primesti numai refuzuri, au doar cativa 5-6 angajati si aia cu nasu pe sus.
Singura cu care am putut vb esra o fata mai plinuta care iti mai explica cat de cat , in rest toti sunt niste retardati.
Trebuie sa suni non-stop sa nu te vada ca stai degeaba si te amanenta cu PENALIZARILE.
Groasnic un mediu de lucru ingrozitor. Ma doare capu cum nu mai m-a durut niciodata pana acum.
Din punctul meu de vedere, mi-am pierdut timpul degeaba+ am ramas cu o durere puternica de cap.
Iti zice de la training ca nu te da afara, dar problema este ca oamenii pleaca de voie buna din prima , a 2 zi.
Nu ai cu cine vorbi, iti face contractul ca oile -toate la gramada iti cere doar buletinul si atat.
Ce mi se pare mai surprinzator este faptul ca toti angajatii sunt de cateva luni in firma si sunt foarte putini !!!!
Atentie la detalii daca va duce-ti !!! Va spun din propria experienta !! O zi buna tuturor !
stii cine sunt Marti, 5 Noiembrie 2013

Inca ceva firma este la Universitata ,Str Academiei, nr 39-41, cladirea Academiei Center, etaj 3, langa Pta Revolutiei in parcarea MAI.
Firma se numeste : Equity One
Domeni de activitate: Call-Center

as Joi, 14 Noiembrie 2013
pareri noi mai sunt?
as Vineri, 22 Noiembrie 2013
chiar nimeni nu are nimic de adaugat?
dreptate Vineri, 24 Ianuarie 2014
Am fost si eu chemata la interviu fara sa fi aplicat ceva la ei.
Inainte sa ma prezint la interviu, am citit o parte din informatiile de pe acest site, sa stiu la ce sa ma astept.
Am zis totusi sa incerc, cat de grav poate sa fie?! :)) Si intr-adevar, dupa o luna si jumatate de activitate in cadrul
''companiei Equity One'' m-am convins ca acest ''business'' nu este pentru romanii nostrii (care sunt foarte sceptici si pe buna dreptate).
Intr-adevar, la interviu t-i se zice ca ei nu dau afara pe nimeni! :)) (PLECI DE BUNAVOIE SI NESILIT DE NIMENI)
Ce-i corect e corect, salariul fix este 300 de euro, depinde de la caz la caz. Unii iau mai putin din diverse motive, cum ar fi:
1. nu ai venit la munca (o zi, doua, trei...)
2. ai intarziat la munca (o data, de doua ori...)
3. din neatentie sau alte motive NU TE-AI SEMNAT pe fisele de prezenta (de aici se deduce ca ai lipsit de la munca)
4. etc.
dreptate Vineri, 24 Ianuarie 2014

Referitor la CONTRACT - specific conditiilor tarii in care traim, si ''compania'' asta a facut sa fie scutita de anumite taxe catre stat, drept urmare, ca sa lucram acolo suntem nevoiti sa semnam un contract care N-ARE NICIO LEGATURA CU REALITATEA !
Si pe deasupra, mai e si tupeista si nesimtita secretara (una mica de statura), care iti spune ca : ''Daca nu vrei sa semnezi contractul, esti liber sa pleci.'' ...de parca ea e patroana acolo :)) I-am cerut un exemplar din contractul pe care l-am semnat si m-a mintit cu fel si fel de chestii, numa ca sa treaca timpul si eu sa uit de contract sau sa nu-l mai cer intr-un final.
E adevarat ca mai tre sa-ti si placa ce lucrezi, asta ca sa ai rezultate! Multi eram in plus pe-acolo, dar incercam si domenii noi...
Sunt doua echipe, conduse de catre doi manageri. Rolul managerilor este sa ajute pers. din echipa sa-si dezvolte cunostintele si vocabularul, pt a obtine rezultate in ceea ce au de facut.
Din nefericire doar un manager indeplinea aceste responsabilitati.

Exista 3 televizoare - sunt deschise de dimineata si pana seara, cu volumul la maximum. La inceput mi-a fost greu sa lucrez in conditiile alea, dar dupa saptamana aceea de proba, deja ma obisnuisem.
Ar mai fi multe de spus, dar e suficient incat sa va faceti o parere.
Succes pt cei care au ambitie sa ramana acolo !

bla bla... Vineri, 7 Februarie 2014
Hmm....A fost cineva sunat/a pentru postul de secretara in cadrul acestei companii?
dany Sambata, 15 Februarie 2014
cum ma pot angaja la equity one?
tamy Marti, 11 Martie 2014

M-au sunat si pe mine sa merg la interviu...sunt programata pentru luni... nu stiu ce sa fac sa mai ma duc sau sa stau acasa.

borys Joi, 27 Martie 2014
Buna am fost sunat de aceasta firma imi pute-ti spune si mie daca a fost cineva la interviu si ce cerinte au ?