Forum despre Ericsson Romania

Laura Vineri, 18 Ianuarie 2013
si tu ai fost la interviu pentru acelasi post?
baiat bun Vineri, 18 Ianuarie 2013
Baieti, daca va intereseaza sa vedeti ce posturi mai aveti, faceti-va un cont de aici http://www.ericsson.com/careers/browse/recruitment la acces your profile. Aici sunt multe joburi care nu apar pe alte site-uri. Am aplicat si eu la unul din ele si urmeaza sa merg la interviu.
nick Miercuri, 23 Ianuarie 2013
Poate cineva sa expuna niste nivele de salarii?
meme Miercuri, 23 Ianuarie 2013
o da, buna intrebarea. mai ales daca se stie pt Strategic Sourcing Manager :D orientativ
ben hur Miercuri, 23 Ianuarie 2013
niveluri nu stiu...pot da un exemplu de salariu: sourcing applications analyst 2900 de lei
nick Miercuri, 23 Ianuarie 2013
M-ar interesa in special pt partea de Project Manager, Solution Configuration Manager, Performance and Quality Manager...
Si inca o intrebare ...cum sunt vazute pozitiile gen mai sus ca si nivel in firma? Sunt pozitii de management (senior) level sau e doar numele de ele?
Caty Joi, 24 Ianuarie 2013
Nu, eu am fost pentru sourcing analyst. Tot nu ai primit raspuns?
Romina Vineri, 25 Ianuarie 2013
Toate ca toate.. firma asta plateste al 13-lea salariu + bonus in functie de performanta la sfarsit de an.. la un salariu de 3000 ron sa te trezesti cu peste 6000 ron de Sarbatori, e lucru mare.. Chiar un fenomen :)!
sdfgh Sambata, 26 Ianuarie 2013
Salariile de entry level incep de la un 3000 brut, la care se adauga bonuri de masa, 16% pentru studii superioare, ture de noapte(daca e cazul) si altele.
Laura Sambata, 26 Ianuarie 2013
@Caty - nop, inca niciun raspuns. asta e...intre timp am acceptat alta oferta cu un nivel salarial putin mai ridicat decat ce vad mai sus :)
alyna Vineri, 15 Februarie 2013
@meme
Strategic Sourcing Manager (orientativ) - 4000 Ron
Liam C Duminica, 17 Februarie 2013

" firma asta plateste al 13-lea salariu + bonus"
Nu s-a mai dat salariul #13 de vreo 3-4 ani. Bonusul ala se numeste LVP si scade simtitor de la an la an, deoarece se da pentru performanta globala a firmei, nu pt cea individuala. E procent fix din salariul anual, adica tot bogatu devine mai bogat...

cora Marti, 19 Februarie 2013
Poate cineva sa dea detalii despre postul de eSourcing Analyst?
dia Joi, 28 Februarie 2013
alte pareri? eu am auzit numai de bine.
Bianca Marti, 5 Martie 2013
Eu am auzit numai de bine despre ei, sper sa am sansa sa lucrez acolo intr-o zi. Urmaresc mereu joburile postate de ei, poate apare ceva si pe limba straina pe care o stiu eu.
Adnana Joi, 7 Martie 2013
Poate cineva sa-mi spuna daca esti respins doar in baza salariului cerut? Adica desi te potrivesti postului si ai trecut de toate interviurile, poti sa primesti raspuns negativ doar pentru ca ai cerut un salariu mai mare decat banda de incadrare?
cap de lemn Vineri, 10 Mai 2013
Am si eu o intrebare...de aici se primeste mail indiferent de raspunsul la interviu,fie negativ fie pozitiv ? Sau te lasa in voia sortii...
cap de lemn Luni, 13 Mai 2013
Si alta intrebare : Exista precedent ca sa te pastreze in baza de date si sa te sune apoi ca ai fost selectat si ca ti-au gasit vreun post ?
@cap de lemn Joi, 16 Mai 2013
Buna, eu am primit raspuns in urma interviului ca nu am fost selectat. un raspuns standard de respingere, dar macar l-am primit.
maia Luni, 27 Mai 2013
Stie cineva daca exista vreo sansa sa se faca angajari in dep de planning, optimizare sau RAN, in viitorul apropiat?