Forum despre Ericsson Romania

trecator Joi, 27 Noiembrie 2014
@brody fratele meu a aplicat si pe portalul lor si prin bestjobs. treaba a stat in felul urmator: i-a fost vizualizat cv-ul de pe portalul lor (unde a atasat un cv mai subtire), nu de pe bestjobs (unde a atasat un cv mult mai detaliat). A fost chemat la interviu. Se misca infunctie de cit de tare arde. Totusi, pentru toate pozitiile astea scoase pe piata in ultima luna, orizontul de angajare este cel mai probabil luna ianuarie 2015.

Primul interviu a fost cu cineva de la HR (cam la 3 saptamini din momentul in care a aplicat), al doilea cu potentialul sef direct (la interval de 2 saptamini) si al treilea la cca 3 saptamani ( cu managerul de departament). De cca 10 zile asteapta raspuns ...
Diana Vineri, 28 Noiembrie 2014

Despre postul de Business Inteligence Analyst stie cineva ceva? atmosfera de lucru, colegi, cate interviuri sunt si daca se da si test, salariu.. orice informatie e bine venita!

Am observat ca acest job tot apare pe site-urile de recrutare la un interval de 2-3 luni. Se extinde echipa sau pur si simplu oamenii pleaca de acolo din diverse motive?

Multumesc anticipat
bogu Sambata, 29 Noiembrie 2014
Salut,
Am plecat din e/// de vreo jumatate de an. (lucram pe FO) Greu cu promovarea..dar pana la urma se putea (veneau proiecte noi - Spania, Orange) insa banii ramaneau la fel (eventual mai putin, daca ieseai de pe ture unde aveai si spor de noapte ). Cred ca se merita totusi sa incerci si sa inveti de pe pozitia respectiva (BO, Fulfillment) si apoi sa aplici in alta parte. Depinde cat de pasionat esti.
Legat de abonamentul medical era ok (Regina Maria) iar pentru o suma modica de vreo 60 lei la 3 luni il puteai extinde si avea acces la kineto si fizioterapie.
Abonamentul la sala (world class) era redus (130 ron) si chair se merita (bazin, sauna, aparatura). Cei din vodafon platesc 260..
Managementul..no comment...
Salariile sunt marisoare (2000-3000) pentru entry level insa nu prea se fac mariri. Vine insa mereu la timp , ba de Craciun ti-l dau mai repede.
E un punct foarte bun de plecare, parerea mea. O firma bine vazuta.
Training-ul de Cisco nu se facea pe vremea mea, cica erau discutii sa se faca. Certificarea insa mi.au platit-o. Dar exista un curs (DATACOM) care cuprinde networking.ul in 5 zile. Un fel de cisco pentru toti vendorii. Iar instructorul era genial. Ca mai toti instructorii de pe acolo.
Pentru Incident Manager programul e de 12 ore (ca si pe FO) si nu e neaparat obositor. DOar ca implica mai multa responsabilitate si ..cu asta trebuie sa fii obisnuit psihic. Esti primul contact in caz de incident.. (+conferinte). Dar daca nu ai incidente...(se intampla de multe ori) e foarte lejer. Plictisitor chiar.

Succes!
sima Marti, 2 Decembrie 2014
Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca se poate daca un salariu de 5000 de lei pentru o pozitie de E-sourcing analyst este unul fezabil;
Multumiri,
titi Miercuri, 3 Decembrie 2014
Stie cineva daca jobul de Quality Manager a fost ocupat? Am aplicat acum 2 luni si pana acum nicio interpelare din partea lor desi jobul este inca activ...
mara Miercuri, 3 Decembrie 2014
Buna stie cineva cum este managerul head of reports and change management? asteptam un raspuns de la ea dar a trecut mult timp si nicio veste, desi a promis ca imi da un raspuns...
LoreDana Miercuri, 3 Decembrie 2014
@titi au fost interviurile , urmeaza sa se ia decizia@mara da-i email daca ai adresa ei... daca nu, contacteaza hr-ul ...
Cristian Joi, 4 Decembrie 2014
Buna. De pozitia de BI Analyst ce stiti? Cum sunt echipa si job-ul? Salariul in ce interval se incadreaza? Mersi!
simba Vineri, 5 Decembrie 2014
care este salariul pe entry pe FO si BO cu limba straina rara?
Marian Luni, 8 Decembrie 2014
S-a angajat cineva recent?pozitie de Suport tehnic Lvl 2? credeti ca pot cere peste 4.000 net?Mersi!
invisible Marti, 9 Decembrie 2014
Buna,Stie cineva ceva despre pozitia Team Leader Contract Management and Learning ?Multumesc
Candidat Luni, 5 Ianuarie 2015
s-a angajat cineva recent la ei?eram curios daca misca ceva in perioada asta..multumesc
numeutilizator02 Marti, 7 Aprilie 2015
Buna,Aceeasi intrebare pusa de cineva mai devreme; Ce presupune Strategic Sourcing Manager si informatii despre salarizare.Multumesc.
SunshineSky Miercuri, 29 Aprilie 2015
Am fost si eu la interviu in urma cu 2 saptamani. Primul interviu prin telefon, dupa cca 2 saptamani m-au sunat pentru cel face2face.Interviul a durat aproximativ o ora, a fost cu ...
SunshineSky Vineri, 8 Mai 2015
Dupa 3 saptamani m-au sunat pentru interviul final pentru pozitia "Sourcing Application Analyst".Stiti ceva detalii despre echipa, program, manager?
Bla Miercuri, 1 Iulie 2015
Stie cineva detalii legate de postul : Process Compliance Analyst.Care este salariul?
Maria19 Marti, 21 Iulie 2015
Buna! Stie cineva daca exista posturi pe limba araba, sau posturi unde aceasta limba reprezinta un avantaj ?
utilizare Vineri, 24 Iulie 2015
Cum e atmosfera? Cum interactioneaza conducerea cu echipele?
razvanmatei Duminica, 23 August 2015
Buna! Imi poate da cineva detalii despre pozitia de eSourcing analyst?m-ar interesa partea financiara. multumesc anticipat
Soleilamer Luni, 7 Septembrie 2015
@razvanmatei - partea financiara difera intre angajati, depinde si ce limba straina stii, daca nu stii nici o a 2a limba straina atunci iti poti negocia undeva la 3000 de lei, in ...