Forum despre Ernst & Young Romania

asa Sambata, 6 Aprilie 2013

Eu am lucrat in EY in Audit. Da, eu am simtit ca am invatat foarte mult. Sunt, ca in orcie companie, si oameni buni si gloabe. Recomand oricarui om care doreste sa invete sa intre intr-o firma de audit din Big 4. Da, normal e greu, faci si overtime, dar e platit. Daca vrei sa inveti ceva trebuie sa faci sacrificii.

good child Luni, 22 Aprilie 2013
va rog frumos daca se poate sa-mi dea cineva cateva detalii despre testele online pentru graduate recruitment audit.
multam
Qqq Marti, 23 Aprilie 2013
Un salariu pentru graduate recruitment pe audit/taxe? Mersi.
coane fanica real Miercuri, 24 Aprilie 2013
peste 2000
maria Joi, 25 Aprilie 2013
stie cineva cam ce salarii sunt pt senior pe audit ?
Dee Joi, 25 Aprilie 2013
Stie cineva ce etape urmeaza dupa trecerea de testul online? Stiu ca sunt interviuri individuale si de grup, dar cam ce fel de intrebari sunt adresate?
Nik Vineri, 26 Aprilie 2013
@Maria: depinde de senior si de ce grad are : 3000-5500 RON net@Dee: Interview cu HR/Manager, un fel de studiu de caz cu inca 3-5 persoane, si inteview cu un partener.
Vica Luni, 29 Aprilie 2013
Nik, poti sa dai detalii te rog, in privinta celorlalte etape de interviu? Ma refer, nu neaparat sa zici intrebarile care se adreseaza, ci cateva exemple, si studiul de caz, in ce ...
Vica Joi, 2 Mai 2013
Am inteles ca anul trecut la Ernst & Young s-a dat si test de contabilitate, stie cineva daca si anul acesta se da test de contabilitate pentru Junior Auditor? Si in ce limba ...
Andreea Vineri, 3 Mai 2013
Stie cineva in ce consta participarea la Tax Academy, testul de la finalul cursului si daca totul are loc in limba engleza? Multumesc!
Interviu Sambata, 4 Mai 2013
Anul trecut la ernst&young, s-au dat teste din contabilitate, engleza, matematica si inteligenta. Interviurile sunt in limba romana!!!Multa bafta!
Vica Sambata, 4 Mai 2013
@Interviu, multumesc mult!
Eu Sambata, 11 Mai 2013
Stie cineva in ce consta interviul cu partenerul? Este in limba romana? Se dau intrebari din contabilitate?
... Sambata, 11 Mai 2013
de obicei nu se pun intrebari din contabilitate intrebarile sunt tipice ca la toate interviurile, si este in limba romana. sper ca te-a ajutat!
Eu Sambata, 11 Mai 2013
multumesc :) m-a ajutat. Tu lucrezi/ai lucrat la E&Y?
camy Miercuri, 22 Mai 2013
buna, pe analiza de business aveti idee ce salarii sunt?
anonim Miercuri, 22 Mai 2013
salut. se mai stie ceva de recrutare? a fost cinva contactat pentru urmatorul interviu, cu partener? ms
treaz Miercuri, 22 Mai 2013
am primit eu azi mail sablon ..ca s-au gandit mult si bine si totusi nu sunt admis pentru urmatoare...le-a luat f mult, sincer imi luasem oricum gandul..regrete eterne
@ treaz Miercuri, 22 Mai 2013
cand ai fost la interviu? acum 2 sapt?
treaz Joi, 23 Mai 2013
ah, n-am ajuns la interviu, era vorba de testele alea online...se pare ca recrutarea la marele big4 e in valuri...ca vad ca si la deloitte unii abia primesc testele...astfel ca e ...