Forum despre Ernst & Young Romania

stress Miercuri, 3 Septembrie 2014
Salutare,

Ma poate ajuta cineva cu o grila salariala (net) pe audit? De la A1 pana la assistant manager.
Multumesc!
medic Miercuri, 3 Septembrie 2014
Stress,

Intre 500 si 1500 de euro net pe luna !
E Duminica, 7 Septembrie 2014
@Larisa, pe taxe am aplicat. A trecut mai bine de o sapt si niciun semn. Imi cam iau gandul (cu durere in suflet:) ).

Voi ati semnat contractul? Cand incepeti, sau ati inceput deja?
Bafta!
Larisa Luni, 8 Septembrie 2014
@E nu am semnat nici eu. Se pare ca trebuie sa astept. Dar chiar daca raspunsul este negativ tot trebuie sa fii anuntat.
Din cate am vazut programul a inceput deja pentru cei ce au primit raspuns pozitiv.
D Luni, 8 Septembrie 2014
@E, a fost pe post de Junior? Eu nu stiu ce m-ar putea intreba din teorie... inca nu am lucrat in domeniu, doar ce mai stiu din facultate.
E Luni, 8 Septembrie 2014
@D, stai linistit, nu e la fel la toti. Unii au vorbit despre pasunile lor, sau doar au ascultat detalii despre job. La mine au fost numai intrebari de teorie care nu au avut legatura cu domeniul pe care am aplicat. Cred ca e chestie de noroc. :)
@E ah, imi pare rau :(
Eu nu sunt prea norocoasa din fire, asa ca este posibil sa o patesc si eu. Inca astept sa imi dea un raspuns dupa testele online... am sunat saptamana trecuta si mi-au spus ca spera ca intr-o saptamana sa imi dea un raspuns, daca am fost acceptata pentru interviu sau nu... inca mai invitau aplicanti sa completeze testele online. M-am plictisit de atata asteptare.
E Luni, 8 Septembrie 2014
@D, fii optimista!
Pana la urma e un post pentru care nu iti cer experienta. Tu pe ce ai aplicat?
Cand i-ai sunat ai vb cu cei de la HR, sau cu managerul?
D Luni, 8 Septembrie 2014
@E iti multumesc pentru incurajare. :)
Eu am aplicat pentru un post de Junior Assistant si nu cereau experienta. Dar cum am mai spus, inca astept sa aflu rezultatele la testele online, cu toate ca sunt sigura in proportie de 99% ca au fost ok. Cand am sunat sa intreb ce se intampla cu rezultatele, am cerut sa mi se faca legatura cu departamentul HR. Voi mai suna maine sa vad daca sunt noutati.
Larisa Miercuri, 10 Septembrie 2014
@D, @E Aveti vreo veste momentan?
Eu nu am primit niciun raspuns, nici pozitiv, nici negativ. Este destul de greu sa astepti, sa ai rabdarea necesara.
D Luni, 15 Septembrie 2014
Inca astept...
Stress Vineri, 19 Septembrie 2014
@medic

Poti sa-mi spui mai exact, te rog? Pe fiecare pozitie...
Merci!
sep Miercuri, 24 Septembrie 2014
am fost la interviu cu HR/Manager pe 20 august, pe departamentul TAX, aveti idee, mai dureaza procesul de recrutare ? inca nu am primit niciun raspuns..
D Joi, 25 Septembrie 2014
@sep, pe ce pozitie? Eu inca astept un raspuns dupa testele online pentru pozitia de Junior Assistant...
sep Joi, 25 Septembrie 2014
@D, pe pozitia de Junior Tax, in Bucuresti..
D Marti, 30 Septembrie 2014
@sep cam la cat timp dupa testele online te-au sunat?
Ioana Luni, 6 Octombrie 2014
S-a terminat procesul de recrutare, nu?
@D ai primit un feedback pozitiv in cele din urma?
D Marti, 7 Octombrie 2014
@Ioana, nici macar nu m-au anuntat daca am trecut sau nu in faza urmatoare dupa testul online, deci nu... o sa ii mai sun maine dar si eu cred ca s-a terminat procesul de recrutare deja.
Ioana Marti, 7 Octombrie 2014
@D Daca obtii vreo informatie cu privire la finalizare/continuarea procesului te rog sa postezi si aici. Mult succes in continuare!
Ionut Sambata, 25 Octombrie 2014
Salutare tuturor!
De curand am fost invitat pentru interviul final cu un partener EY din departamentul de advisory. Postul pentru care aplic este unul de entry-level, Assistant 1. Este cineva care imi poate da cateva detalii despre o astfel de intalnire? Care sunt sansele de angajare la acest stadiu al procesului de recrutare? Si nu in ultimul rand, care sunt salariile in advisory?