Forum despre Ernst & Young Romania

Alex Miercuri, 12 Noiembrie 2014
Cum a fost interviul Ionut? Ce raspuns ai primit?
Deni Marti, 25 Noiembrie 2014
Salut, urmeaza sa am si eu un interviu cu un partener EY pentru Assistant 1. Ionut, imi poti spune cumva la ce salar te incadreaza (net) pentru pozitia respectiva? Dar pentru Assistant 2 stie cineva salariul?
Mihai Vineri, 12 Decembrie 2014
Daca te raportezi la industrie salariul net ar trebui sa fie 3000 Ron. Din acest punct de vedere stiu ca firma este sub piata. Este o fluctuatie mare de personal si multi nemultumiti. Bafta!
net Vineri, 12 Decembrie 2014
EU am auzit ca ii intre 3500 si 7000 de euro net/luna !
Matei Vineri, 12 Decembrie 2014
E adevarat ca poate sunt salarii sub competitie si ca sunt multi cei care pleaca. Intrebarea este daca firma nu vrea sau nu poate sa dea salarii? Cat despre cei care pleaca, sa fie sanatosi si sa prospere acolo unde au plecat.
Virginia Vineri, 12 Decembrie 2014
Cum spune si Mihai pentru pozitia de Assistant 1 pe industrie in Romania este de app. 3000 Ron. Da ' fratilor mai vb si despre learning nu doar despre bani.
Mihai,

eu stiu ca ar trebui sa fie 3000 de euro !
Ilinca Vineri, 12 Decembrie 2014
Vorbim de Romania si de pozitia de Assistant 1 cu salariu de 3000 RON. Este o diferenta moneda. Nu poate fi vorba de euro. Cred ca ai tastat gresit. Oricum este destul de bine si asa faza e ca te muncesc pana la regret.
Ilinca ,

bine am scris -3000 de euro ! Acum 2 ani a fost la mine la interviu un baiat si m-am intalnit in martie cu el si mi-a spus ca are un salar lunar net /luna de 3000 de euro !

Anul trecut m-am intalnit cu un coleg de facultate , era cel mai slab din toata facultatea, avea numa note de 5 si mi-a spus ca in aceasta firma primeste 7000 de euro/luna , eu am crezut ca nu aud bine . Tot acest coleg mi-a spus ca sunt angajati care au si 10000 de euro/luna :)
Ana Vineri, 12 Decembrie 2014
Bai fratilor am si eu prieteni si chiar o ruda in Big4, despre ce sume vorbiti voi acolo?! Se poate castiga bine daca esti top management altfel daca incepi ca Assistant suma este 3000 RON. Aici e de spus ca inveti lucruri dar ca te desprinzi de parinti, prieteni sau copii din cauza programului pana noaptea tarziu. N-ai timp sa cheltuiesti banii.
Marian Vineri, 12 Decembrie 2014
Ana,

Foarte tare asta "n-ai timp sa cheltuiesti banii". Despre weekend cred ca se vorbeste in soapta.
Am inteles ca cineva chiar ar fi murit din cauza programului. Pana la urma fiecare alege ce vrea sa faca. Hai sa nu ne mai plangem.

Weekend placut!
Ionut Miercuri, 17 Decembrie 2014
Imi puteti spune si mie in cat timp primesti raspunsul dupa sustinerea interviului cu partenerul? Sunt peste 3 saptamani si niciun semn. Stiu ca firma este complicata, cu tot felul de proceduri si ca se misca greoi da' un raspuns meritam si noi?
Cornel Luni, 5 Ianuarie 2015
Este adevarat ca pentru ca sa intri in aceasta companie se dau teste de efort si de stres? Exista asa ceva?
ando21 Sambata, 14 Februarie 2015
Am vazut la E&Y pe site ca au deschis pozitii de audit assistant si junior auditor.
As vrea sa stiu care e diferenta dintre cele 2 pozitii, avand in vedere ca la ambele nivelul de experienta este de 0-1 an.
crm123 Vineri, 3 Aprilie 2015
a mai fost sunat cineva pentru Junior Auditor? Am dat interviul telefonic in engleza, mi-a dat un raspuns pozitiv, iar in urmatoarele zile voi primi un mail cu instructiuni pentru urmatoarea etapa si anume un test online de Logic Reasoning.

Stie cineva mai multe detalii?
Mariad Joi, 16 Aprilie 2015
Bună! Pana duminica trebuie sa dau testul on line și sincer chiar nu știu la ce sa mă aștept. Mă poate ajuta cineva cu o informație în acest sens, va rog!
santerra Joi, 16 Aprilie 2015
care din ele? sunt vreo 4.
Mariad Vineri, 17 Aprilie 2015
Ahhh nu m-am exprimat cum trebuia. Abia am trecut de proba CV-ului și am primit mail în care ziceau ca trebuie sa accesez un link pentru un test video sau ceva de genul. Mai scria în mail ca voi primi 9 întrebări în 12 minute
Mariad Vineri, 17 Aprilie 2015
Postul pe care aplic este de Junior Auditor
santerra Vineri, 17 Aprilie 2015
Este un interviu (de fapt te vei inregistra tu pe pagina respectiva) la care raspunzi la niste intrebari generale. Intrebarile sunt in limba engleza despre studii, experienta, ce te motiveaza, job, salariu etc.