Forum despre Ernst & Young Romania

Maria90 Marti, 4 August 2015
E cineva aici care a participat la EY Megadays in Bucuresti?
auram Marti, 11 August 2015
A fost cineva contactat pentru postul de Audit Assistant -Bucharest Office-ROM000KD ?
what_to_do Vineri, 25 Martie 2016
Salut, din informatiile pe care le aveti despre EY, se merita sa te intorci in tara pentru un job de junior? Eu momentan lucrez in Germania pe un job de birou, dar mediocru si mi-ar placea mult sa lucrez in Audit. Cu toate astea familia si prietenii spun ca orice in strainatate e mai bine decat sa te intorci in tara.
DorRis Duminica, 27 Martie 2016
Cred ca intrebarea ar trebui restransa strict la daca merita sau nu sa te intorci in tara, mai ales din Germania. Iar subiectul asta cred ca poate fi dezbatut si iar dezbatut, totusi cred ca factorul personal primeaza.

Cat despre Ernst&Young ca si companie in Romania, raspuns scurt: da, merita.
Buna ziua,

Are cineva detalii despre procesul de recrutare pentru acest an? Si daca a fost cineva acceptat poate niste detalii despre EY Megadays si intreg procesul de recrutare si salariile practivate pentru Junior.

Va multumesc!
LORA7 Joi, 14 Aprilie 2016
Buna!Eu am fost sunata ieri si mi-au spus ca mi-a fost selectat cv-ul si ca imi vor trimite un email cu link-ul pt teste .Am facut aseara testele si sunt curioasa cand imi vor da feedback-ul (sper sa nu dureze mult :) ).In email specificau ca termenul limita de completare a testelor este 15.04.2016 pana la ora 12.Aceast termen limita ma face sa banuiesc ca vineri se incheie a doua etapa a procesului de rectutare.Urmatoarele etape sunt:
1. Verification of tests
2. Video Interview
3. Ey Mega-Days
4. Final Interviews
5. Offer
Poate sa imi spuna cineva daca a primit deja feedback in urma evaluarii la cerere?
amacs Joi, 14 Aprilie 2016
Eu am trecut testele, dupa care am fost sunat sa merg la sediul lor pentru verificare.
Daca treci si de verificare, urmeaza interviul video.
LORA7 Joi, 14 Aprilie 2016
In cat timp de la rezolvarea testelor te-au anuntat?In ce a constat verificarea de la sediul lor?
amacs Joi, 14 Aprilie 2016
Buna, daca imi amintesc bine, dupa o saptamana am fost sunat.
Mergi la ei la sediu si iti dau o versiune mai scurta a testelro gen sa vada daca chiar tu ai completat.
LORA7 Joi, 14 Aprilie 2016
Multumesc mult pentru raspuns!
CLucian Duminica, 24 Aprilie 2016
a facut cineva testul video ?
amacs Luni, 25 Aprilie 2016
Salut Lucian, cred ca te referi la interviul video, nu test. Daca la acesta te referi, eu am avut acel interviu.
CLucian Luni, 25 Aprilie 2016
ms de raspuns, am primit si de la ei raspuns si urmeaza sa merg la EY Megadays, a mai fost cineva ?
amacs Joi, 5 Mai 2016
Salut Lucian, cand mergi la EY Megadays?
amacs Marti, 10 Mai 2016
Salutare, a mai fost cineva la EY Megadays sa ne ofere niste informatii sau merge in curand?
amacs Luni, 16 Mai 2016
Salutare, nu a mai fost nimeni la EY Megadays? sau cineva care merge in curand?
Raluuuu Luni, 16 Mai 2016
amacs: cat dureaza procesul de interviuri in total? multumesc
deedee123 Joi, 19 Mai 2016
Hey guys ...azi merg la EY Mega Days...wish me luck :D
amacs Joi, 19 Mai 2016
@Raluuuu nu stiu sa iti spun si eu sunt in proces de recrutare deci chiar nu am idee
paullabdn Joi, 19 Mai 2016
@deedee123, ne poti da si ceva detalii despre cum a fost la Mega days? :)