Forum despre Ernst & Young Romania

Vld Luni, 23 Mai 2016
Saluuut,
A primit cineva feedback (indiferent de raspuns) dupa mega days de anul acesta?
amacs Marti, 24 Mai 2016
Salut Vla si eu sunt in asteptare, cu siguranta nu suntem singurii. Cred ca saptamana asta ar trebui sa primim raspunsul din cate am inteles.
Vld Marti, 24 Mai 2016
Mersi de raspuns si bafta!
Vld Marti, 24 Mai 2016
Am intrebat pentru ca mie mi s-a zis ca o sa primesc raspunsul intr-o sapt si au trecut deja 2 saptamani.
amacs Miercuri, 25 Mai 2016
Multumesc, bafta si tie !!!

Sa speram ca auzim de bine, raspunsul cred ca o sa il primim saptamana asta, cel putin asa sper.
amacs Joi, 26 Mai 2016
A primit cineva raspuns pana acum de la Megadays?
deedee123 Joi, 26 Mai 2016
Hey guys...eu am primit raspuns si saptamana viitoare merg la interviul final....succes in continuare!
lastsong2 Joi, 26 Mai 2016
Pentru cei din provincie: v-au decontat biletele de avion/tren?
amacs Vineri, 27 Mai 2016
Nu chiar, eu cel putin inca nu am primit nimic. Asteptam vedem ce o sa fie.
amacs Luni, 30 Mai 2016
@deedee123 sa ne spui si noua cum a fost interviul cu partenerul, multumim!
deedee123 Joi, 2 Iunie 2016
Hey...am avut interviul cu partenerul si a fost surprinzator de placut. Am primit intrebari doar din CV , experientele de lucru si planurile personale pentru viitor. E de apreciat faptul ca mi-a prezentat toate "dificultatile" acestui job si de perioada intensiva de 6 luni dar si evolutia primilor 2 ani in companie. Important e sa nu aveti emotii si incercati sa puneti multe intrebari. Va recomand sa nu uitati sa cautati si cateva informatii pe internet; sa vedeti evolutia partenerului cu care aveti interviul final. Good luck to all and I will keep you posted on the progress!
amacs Vineri, 3 Iunie 2016
Super si stii cand urmeaza sa primesti un raspuns? sau ce ti'a zis ca urmeaza mai departe?
deedee123 Vineri, 3 Iunie 2016
@ amacs : pana la sfasitul saptamanii viitoare ar trebui sa primesc un telefon cu feedback-ul in urma interviului cu partenerul..indiferent de raspuns pozitiv/negativ au zis ca suna. Presupun ca mai este un interviu cu HR sau partener strain..cel putin asa a fost in ceilalti ani. Va anunt saptamana viitoare :)
amacs Vineri, 3 Iunie 2016
Super, inca sunt in asteptare sa vad daca ma mai suna dupa EY Megadays. Multumim pentru informatii si bafta!
deedee123 Marti, 7 Iunie 2016
Azi am primit raspunsul care e pozitiv si mi-au facut si oferta :) . Aparent dupa interviul cu partenerul nu mai este nici o alta etapa. Va urez succes tuturor in continuare!!!
amacs Miercuri, 8 Iunie 2016
Felicitari pentru oferta!
Ne poti oferi si detalii despre cum ii oferta pe parte salariala?
santerra Miercuri, 8 Iunie 2016
2100 RON + bonuri de masa + asigurare medicala. Contractul este pe perioada nedeterminata, promovarile se pare ca sunt anuale (sau peste 50%).
santerra Joi, 9 Iunie 2016
si la voi tot pe perioada determinata este formulata oferta?
scarlett Sambata, 11 Iunie 2016

La mine este formulata pe perioada determinata. Dar din cate am citit sunt persoane care au primit oferta pe perioada nedeterminata. Oare de ce aceasta diferenta? Totodata, data de inceput pentru fiecare este una diferita....Banuiesc ca in functie de proiectul in care esti implicat, desi oricum ti se spune ca la inceput "faci de toate".

Emma Luni, 13 Iunie 2016
@amacs: In ce a constant interviul video? Nu stiam ca deja se foloseste. Cat timp a durat? merci.