Forum despre Ernst & Young Romania

Ela Luni, 25 Noiembrie 2013
@elena, al doilea interviu in ce a constat?
mmm Luni, 25 Noiembrie 2013
nu ne spui si orasul
internatul Luni, 25 Noiembrie 2013
elena, care e nemultumirea ta acum?:D ca te-au propus pentru alt post?
salarii mici sunt peste tot. de-asta marile corporatii iubesc romania. fara sa declare public, bineinteles.
elena Marti, 26 Noiembrie 2013

Postul este in Bucuresti.

Al 2-lea interviu a fost cu managerul care se ocupa de divizia "industrie"...in mare parte aceleasi intrebari de genul "ce poti sa imi spui despre tine etc" si 2 probleme de audit.

@elena Joi, 28 Noiembrie 2013
Buna. Nu inteleg <<managerul care se ocupa de divizia "industrie"...>> ce poate insemna. Intr-un big4 sunt zeci de manageri. Poate ai avut cu un manager de pe Commercial sau ceva de genul. In alta ordine de idei, ce inseamna 2 probleme de audit? De genul celor din F8 sau cum?
Mersi
z Marti, 3 Decembrie 2013
Departamentul de audit este impartit in 2 sectiuni: industrie si financiar bancar...iar referitor la probl de audit..."ce riscuri exista cand construiesti un bloc, ce ai de facut ca auditor?"... poate e mult spus problema.
@z Marti, 10 Decembrie 2013
si ce riscuri exista cand construiesti un bloc, dpdv al unui auditor ?
geo Miercuri, 11 Decembrie 2013
pentru un post consultant financiar junior ce imi puteti spune? in audit stiu ca e crima, aici sunt sanse sa fie mai respirabil? iar ca salariu stiti o suma aprox?
Mr. X Joi, 9 Ianuarie 2014
Salut.

1. In Audit salariile pentru A1 (entry level) sunt aproximativ cele mentionate mai sus, dar cei din audit reusesc sa isi mareasca salariul cu cel putin 50% sau poate sa-l dubleze pentru ca au foarte multe deplasari la client. Una este sa stai mult la client si alta e sa muncesti foarte mult...aici cred ca se creeaza o confuzie. Cei de la Audit stau foarte mult la client!

2. In Consultanta, ca junior este cam la fel ca la audit, doar ca nu mai castigi bani din ore suplimentare pentru ca ai mai putin de lucru (Atentie, acest lucru se adevereste daca nu este pe sectorul public). Daca iti faci treaba cum trebuie in 2 ani ajungi Senior si aproape iti vei dubla salariul.

Eu vorbesc despre consultanta si din experienta proprie: daca iti faci treaba calumea si faci 2-3 ani de experienta, credeti-ma ca faptul ca ai lucrat la EY va conta pe viitor! ;)
Eu si multi alti colegi de ai mei am avut aceasta oportunitate sa facem parte din EY si pentru noi a contat!
Si cine stie poate candva ma voi intoarce in EY! (din punctul me de vedere, cel putin in ceea ce priveste relatia cu colegii de munca, eu consider ca a fost cel mai placut mediu de lucru comparat cu cei 5 de activitate pe care-i am in campul muncii) ;)

Mult succes!
Ioana Vineri, 7 Februarie 2014
Salut,

Stiti cumva si ce salarii sunt pe partea pe Business Support (Business Services). Ma intereseaza salariul unui Executive Assistant, Bid Manager, Marketing Coordinator. Orice informatie este binevenita.

Merci,
Ioana
recrutare Marti, 11 Martie 2014
salut, referitor la testele ce se dau in cadrul procesului de recrutare cum sunt online sau la ei la sediu, in plus ce contin aceste teste si cand se dau dupa ce aplicam sau la sfarsitul perioadei de recrutare. mersi mult.
X Marti, 18 Martie 2014
Stie cineva daca a inceput procesul de recrutare pentru pozitiile de juniori care apar pe site-ul lor ?
alex Miercuri, 26 Martie 2014
da a inceput procesul de recrutare.dar stie cineva daca interviul cu managerul este in engleza sau romana?
@alex Joi, 27 Martie 2014
Depinde daca e strain sau nu.
@ alex Joi, 27 Martie 2014
Tu pentru ce pozitie ai aplicat ?
alex Joi, 27 Martie 2014
junior tax consultant
@alex Joi, 27 Martie 2014
Cool. Iti urez multa bafta !
intrebare Vineri, 28 Martie 2014
de audit pt provincie stiti ceva? alex ai avut ceva teste? mersi mult :)
gigi Sambata, 12 Aprilie 2014
salutare. am un video interviu la EY. a mai dat cineva? stie cam ce intrebar sunt si in ce limba? Va multumesc si va ajut si eu !
Jojo Duminica, 13 Aprilie 2014
salutare. tie ti-a mers sa faci interviul?ca pe mine nu m-a lasat sa trec de practice question si le-am trimis un mail.