Forum despre Euro Parts Distribution SRL

AndreiMarius88 Marti, 2 Mai 2017

Buna ziua,

Am decis sa impartasesc experienta mea in vanzari si sper sa fiu de folos celor care vor sa se angajeze la aceasta companie.
Sa incepem cu punctele forte :
1.Salariu se plateste la timp(cat timp am lucrat eu acolo nu a existat niciodata intarziere la salariu)
2.Prima(se acorda prima de Pasti,Craciun etc)
3.Acordarea anumitor "preturi" pentru angajati(piesele se achizitioneaza la pret de achizitie pt angajati)
Cam atat pentru partea de plus,sa continuam cu partea de minus :
1.Daca gresesti anumite detalii la o comanda procesata,ti se se inputa din salariu fapt care nu este explicat in detaliu la interviul de angajare.
2.Daca lucrezi la sediul (nu in magazin) ai 2 optiuni,adica 2 etaje etajul nr 1 care este "acceptabil si etajul nr 2 in care esti cu 1 din cei 3 sefi ai "companiei" si de acolo incep problemele si anume : Tipete inutile care nu ajuta,jigniri sau insinuari repetate la anumite bovine:) si bineinteles ,clasicul,supermega utilizatul "E compania mea,fac ce vreau cui nu ii convine sa plece"
Tot in acelasi sediu mai exista un "manager" care ar trebui sa se ocupe de site,de site ul in care daca te chinui 10 minute gasesti distributii la 3 Roni,placute de frana la 4 Roni si numeroase preturi gresite precum si descrieri dar am deviat,acel om trebuie sa se ocupe de aceasta,in schimb el verifica fiecare comanda pe care o procesezi si orice virgula pe care nu o pui sau nu scrii in descriere (de retinut ca esti contracronometru) clar sa inteleaga el te cheama sus la etajul 3.
3.Daca vreodata ai nevoie de 1 ora maxim 2 sa pleci mai devreme sau sa ajungi mai tarziu ai 2 optiuni : 1.Zi de co de odihna sau 2 . Te plimba de la sefa resurse umane la sefi la un mini sef si etc etc etc.
4.Call center ul...Este format din 2 oameni ,da ati citit bine 2 oameni,atat care nu fac altceva decat sa ii zica clientului "Ii dau eu solicitarea colegului meu si vorbiti cu el" .
5.Daca se primeste diferite obiecte de birou(hartie,imprimanta,laptop,birouri etc etc) te foloseste tot pe tine,ma rog cand eram eu se foloseau vreo 4 baieti,eu unul nu m am dus niciodata,nu m am angajat sa car sau sa dau zapada cum e obiceiul la ei.
6.Au oameni angajatii din diferite zone din jurul Bucurestiului care iarna nu ajung si tu esti efectiv pus sa minti ca de fapt cei de la curier intarzie cu marfa cand de fapt nu au angajati la "hala".
7.Nu ai voie sa parchezi in fata sediul ca deh "este locul bossului",eu 1 am venit doar cu metroul la munca,nu se renta cu masina dar am fost de fata cand ii s a zis unui angajat sa mute masina.
Momentan atat,sunt aici daca are cineva vreo intrebare si sper sa fi fost de folos ca si completare pe magazine este mai ciudat un pic dar o sa revin cu mediul de acolo in momentul in care o sa discut cu 1 baiat din el.